Aija un Juris Kaukuļi
Aija un Juris Kaukuļi
Foto – Karīna Miezāja

“Dzelzs Vilks” un viņa mūza. Aija un Juris Kaukuļi – mūžīgā iemīlēšanās stāvoklī 0

“Katru rītu pamostoties, esmu ļoti priecīgs, ka Aija ir man līdzās,” teic grupas “Dzelzs Vilks” ģitārists, dziedātājs un dziesmu autors Juris Kaukulis. “Mūs abus vieno nepārtraukts iemīlēšanās stāvoklis,” piebilst Jura dzīvesbiedre,  AS “Latvijas Mediji” žurnāliste un grupas “Dzelzs Vilks” menedžere Aija Kaukule. Kas var būt jaukāk par to, ja pēc četrpadsmit laulībā pavadītiem gadiem pāris viens otram joprojām velta tik mīļus vārdus!

Reklāma
Reklāma

Brīvības gars

Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Pirmo reizi viņi viens otru ieraudzīja 90. gadu vidū. 25 gadus vecais Juris deviņpadsmitgadīgo Aiju ievēroja, kad viņa nāca uz ģitāristu skolu. Juris tajā strādāja, bet Aija ģitārspēli apguva ne pie viņa, bet pie Valērija Cīruļa. Jurim patika, ka viņa bija ģērbusies metālistu krekliņā un ādas jakā, vienmēr bija jautra un ar visiem runājās. Aijai un Jurim bija arī kopīgi draugi. Šad un tad viņi bija tikušies ballītēs. Pamazām abi sāka runāties, līdz satuvinājās.

“Aija jau tolaik bija ļoti skaista un tāda manās acīs ir joprojām. Turklāt man patika, ka viņa “neskrēja līdzi baram”. Aija ir meitene ar raksturu, viņai par visu ir savs viedoklis. Man ļoti patīk, ka nekad nevaru zināt, ko no viņas sagaidīšu,” stāsta Juris. Aijai viņš vispirms iekrita acīs ar to, ka atgādināja basģitāristu no viņas iemīļotās grupas “Metallica”. Kad iepazina Juri tuvāk, saprata, ka viņš nav parasts rokmūziķis, bet ka viņā mājo īpašs brīvības gars un noslēpumainība. Jura plāni bija neizdibināmi, un viņš no nekā prata radīt kaut ko lielu. Tas attiecināms gan uz attiecībām, gan mākslu. “Būt kopā ar Juri bija ārkārtīgi interesanti, un es metos iekšā šajā virpulī,” teic Aija.

CITI ŠOBRĪD LASA
Aija un Juris savā kāzu dienā. Foto – Jānis Brencis

Kāzas gadu mijā

Abi draudzējās četrus gadus, tad uzsāka kopdzīvi. Pēc trīs gadus ilgas kopā būšanas par precētu pāri viņi kļuva 2003. gada 31. decembrī Jura dzimtajā Mālpilī. Kā jau kāzās pienākas, bija ciemiņi un spēlēja muzikants. Mēs pat dejojām pirmo valsi, atceras Juris. Bet pirmo kāzu nakti abi pavadīja Rīgā, vērojot Jaungada salūtu. Vecgada vakaru kāzām pāris izvēlējās, lai atstātu pagātnē veco gadu ar visu, kas tajā bijis, un kopā trauktos jaunajā gadā, stāsta Aija. “Mums bija daudz kopīgu sapņu, kurus gribējām īstenot. Es līdz tam biju dzīvojis rokenrola dzīvi, domājot tikai par šodienu, bet līdz ar Aijas ienākšanu manā dzīvē viss mainījās un bija sācies jauns ceļš. Manī vienlaikus bija stipra vēlme, lai mūsu attiecības turpinās, un arī mulsums,” atceras Juris.

Šobrīd pāri vieno gan divi kopīgi bērni, gan kopīgs darbs. Dēlam Martam ir trīspadsmit gadi, meitai Rūtai – divpadsmit. Ar aktīvu Aijas līdzdalību darbojas ne tikai grupa “Dzelzs Vilks”. Kopīgiem spēkiem tapis arī “Jauno Jāņu orķestris” un Kaukuļu ģimenes ansamblis, kurā Aija un Juris muzicē kopā ar bērniem.

Abpusēja uzticība

Kad vien tas iespējams, Aija brauc vīram līdzi uz koncertiem, un tad viņa neslēpjas aizkulisēs, bet bieži vien dejo skatuves priekšā. Vai tajās reizēs, kad Juris kopā ar grupu uzstāties dodas viens, Aiju nepārņem bažas, piemēram, par fanēm, kuras vīram aktīvi izrāda uzmanību? “Pārim esot kopā, jāpaļaujas vienam uz otru. Man ļoti patīk, ka Juris dzīvo pats savu dzīvi, rada savas lietas. Tikai tā viņš var būt viņš pats un tikai tā viņš mani var interesēt. Ja es kontrolēšu viņa dzīvi, tad jau tas vairs nebūs Juris, bet otrs es,” teic Aija. “Man ir tik daudz jāspēlē un jābūt tik daudzās vietās, bet pēc koncerta es vienmēr gribu braukt uz mājām,” stāsta Juris.

Lai cik mierīgi šķiet Kaukuļu ģimenes “ūdeņi”, pāris atzīst, ka reizēm tie arī sabangojas. Visbiežāk strīdi ir par bērnu audzināšanu, reizēm par to, ka Juris guļamistabu pārvērtis par studiju, jo šajā telpā pie sienām novietoti dažādi mūzikas instrumenti. “Ja “ūdens” būtu pilnīgi rāms, tajā nevarētu veidoties dažādas formācijas. Viļņošanās rada sajūtu, ka tu dzīvo. Tiesa, es nespēju ilgi būt dusmīgs. Man dusmas ātri pāriet,” atzīst Juris.

Reklāma
Reklāma

Vaicāju, vai Aijai un Jurim ir recepte, kā veidot attiecības, lai tās arī pēc padsmit gadiem ir tikpat jaukas kā viņiem? Juris teic: “Nav šādas receptes. Mūsu dzīve ir mūsu dzīve. Zinu tikai to, ka daudzas lietas, kas man ir svarīgas, es atrodu savā mīļajā cilvēkā. Viens padoms, ko varu dot, – uzsākot kopdzīvi, nevajag partnerī meklēt to cilvēku, kuru tu esi izdomājis.” Aija piebilst: “Manuprāt, galvenā recepte ir neievērot nekādas receptes. Jo katram pārim jāatrod pašam savs ceļš. Cita pāra pieredze nederēs.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.