Latvijā
Kriminālziņas

Nacionālboļševiku Benesu Aijo izsludina meklēšanā4

Foto – LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa trešdien slēgtā sēdē nolēmusi grozīt drošības līdzekli nacionālboļševikam Benesam Aijo, nolemjot viņu apcietināt, izsludinot apsūdzēto meklēšanā, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Pagaidām tiesvedība lietā apturēta.

Aijo aizstāve zvērināta advokāte Imma Jansone pastāstīja, ka attiecībā uz viņas klientam piemēroto apcietinājumu un izsludināšanu meklēšanā, viņai nav viedokļa un viņa to nekomentēs.

Tāpat viņa norādīja, ka, lai noskaidrotu Aijo viedokli par kriminālprocesu, aģentūra BNS var doties pie Aijo uz Ukrainu. Tāpat viņa pastāstīja, ka sociālā tīkla tīmekļa vietnē “Facebook” viņš ik pēc desmit minūtēm raksta ko jaunu.

“Es nezinu, ko viņš domā un, ko viņš grib. Es esmu advokāte, un es nezinu viņa domas. Un viņš savas domas ik pēc desmit minūtēm izsaka “Facebook”, ik pēc desmit minūtēm viņš raksta ko jaunu. Es nevaru viņa vietā kaut ko komentēt, es tiešām nezinu, ko teikt”, atzīmēja Jansone.

Tāpat Aijo advokāte pauda cerību, ka krimināllieta tomēr kādreiz tiks izskatīta, un tiesa Aijo attaisnos.

Jau ziņots, ka uz tiesas sēdi trešdien nebija ieradies apsūdzētais Aijo, iepriekš izplatot paziņojumu, ka lietu var skatīt bez viņa klātbūtnes.

Arī viņa advokāte Jansone pauda viedokli, ka lietu var izskatīt bez apsūdzētā klātbūtnes, ņemot vērā, ka ir zināms, kur Aijo atrodas. Savukārt prokurors pauda viedokli, ka krimināllietas iztiesāšana bez apsūdzētā klātbūtnes nav iespējama. Viņš norādīja, ka Kriminālprocesa likumā noteiktie pasākumi, lai nodrošinātu apsūdzētā ierašanos, nav realizēti.

Tiesa pievienojās prokurora viedoklim, uzskatot, ka bez Aijo klātbūtnes nav iespējams sākt lietu skatīt pēc būtības. Tāpat tiesa apmierināja prokurora lūgumu, nosakot, ka jautājumu par drošības līdzekļa grozīšanu Aijo skatīs slēgtā tiesas sēdē.

Jau ziņots, ka Aijo atteicies ierasties tiesā, jo devies pievienoties separātiskajiem grupējumiem Austrumukrainā.

Aijo pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu, kā arī par šādu aicinājumu saturoša materiāla izplatīšanu tādā pašā nolūkā.

Krimināllikumā noteikts, ka par attiecīgo pārkāpumu paredzētais soda mērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tāpat Aijo celta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā un par publisku aicinājumu graut Latvijas teritoriālo vienotību, tas ir, Latvijas Satversmē neparedzētā veidā atdalīt kādu valsts teritorijas daļu.

Par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā, paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Saistītie raksti

Savukārt par publisku aicinājumu graut Latvijas teritoriālo vienotību, paredzētais soda mērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Kriminālprocess pret Aijo tika sākts 2014.gada 2.aprīlī un tā izmeklēšanas gaitā tika iegūti pierādījumi, kas ļauj secināt, ka Latvijas pilsoņa veiktās darbības bija apzinātas un vērstas uz vardarbīgu Latvijas valsts varas gāšanu, valsts iekārtas grozīšanu nelikumīgā veidā, kā arī Latvijas teritoriālās vienotības graušanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.