Kultūra
Kultūrpolitika

Nacionālo kino centru vadīs Dita Rietuma2

Foto: LETA

Noslēdzies konkurss uz Nacionālā kino centra vadītāja amatu, un par labāko pretendenti atzīta kinokritiķe Dita Rietuma, portālam LA.lv pavēstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Kā Ditas Rietumas galveno priekšrocību konkursa komisija norāda vienmērīgi pārliecinošo sniegumu visās konkursa kārtās. “Priecēja tas, ka viņa filmu nozari redz plašākā tvērumā, ar to saprotot arī izglītību – gan šīs jomas topošo profesionāļu, gan auditorijas sagatavošanu. Pārliecinoša bija viņas līdzsvarotā pieeja attiecībā gan uz visai ģimenei un plašai sabiedrībai orientētām filmām, gan uz eksperimentālo kino un jaunu formu meklējumiem,” sacīja komisijas priekšsēdētājs Uldis Dimiševskis.

Kinokritiķe Dita Rietuma 1987. gadā sākusi publicēt rakstus par kino un recenzijas dažādos laikrakstos un žurnālos. 1992. gadā absolvējusi Maskavas Kinematogrāfijas institūtu un sākusi strādāt laikrakstā “Diena”, līdz šim bija izdevuma “Kultūras Diena” redaktore.

Ir autore kino veltītām grāmatām “Planēta NeHolivuda” (2002), “365 Dienas filmas” (2005), “Personības. Parādības. Personīgi” (2009), “Film Noir. No pagātnes līdz mūsdienām” (2013). Lasījusi lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē. 2012. gadā ieguvusi Mākslas zinātņu doktora grādu LU. Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedre, dažādu starptautisku kinofestivālu žūrijas locekle.

No 2004. gada 27. jūlija līdz 2014. gada 20. janvārim Nacionālo kino centru vadīja Ilze Gailīte-Holmberga. Viņa, uzvarot starptautiskā konkursā, ieguvusi amatu Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariātā (Northern Dimension Partnership on Culture), kas līdz 2013. gada beigām atradās Ziemeļu Ministru padomē Kopenhāgenā, Dānijā, bet šogad darbosies Rīgā.

Dita Rietuma stāsies amatā pēc vienošanās ar līdzšinējiem darba devējiem, norāda Kultūras ministrija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Janas Egles stāsts “Aiziet jūriņā!” no apbalvotā krājuma “Gaismā” piedzīvos pirmizrādi uz skatuves
21 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Katrīnai Gupalo tapis Egila Levita iedvesmots romantisks skaņdarbs
21 stundas
AT
Andris Tiļļa
Kultūra
Ar grāmatnieces misiju. Rita Krasta visu mūžu strādājusi par bibliotekāri
22 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
8 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
9 stundas