Latvijā
Rīga

Nav zināms, kāpēc Ločmelis atsauca parakstu par Burova atcelšanu0


Oļegs Burovs.
Oļegs Burovs.
Foto: Zane Bitere/LETA

Deputāts Jānis Ločmelis (S) atrodas darbnespējā, tādēļ pagaidām partijai nav pamatojis savu lēmumu atsaukt parakstu par domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) atcelšanu no amata, aģentūrai LETA apstiprināja partijas pārstāvji.

Šodien domē notika “Saskaņas” frakcijas sēde, kurā bija plānots uzklausīt Ločmeļa rīcības motivāciju.

Tomēr pēc frakcijas vadītāja Maksima Tolstoja teiktā, Ločmelis saslimis, taču solījis atpakaļ būt nedēļas beigās.

Deputāte Anna Vladova (S) aģentūrai LETA sacīja, ka jebkādi lēmumi saistībā ar Ločmeli tiks pieņemti tikai tad, kad viņš būs atgriezies darbā. Viņa arī norādīja, ka parakstu vākšana par Burova atcelšanu joprojām ir procesā.

Iepriekš Rātsnamā neoficiāli bija izskanējusi informācija, ka, ja kāds no partijas atsauks parakstu par Burova gāšanu, viņš no frakcijas tiks izslēgts.

Līdz šim arī aģentūrai LETA ar Ločmeli nav izdevies sazināties.

Jau vēstīts, ka partijas “Saskaņa” un deputātu bloka “Rīgai” politiķi janvārī paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties.

Galvenās nesaskaņas partneru vidū esot saistītas ar to, ka Burovs “vienpersoniski uzņēmies” koalīcijas vadību un lēmumu pieņemšanā neesot konsultējas ar saviem partneriem.

Deputāti arī savāca nepieciešamos parakstus domes sēdes sasaukšanai par šo jautājumu.

“Gods kalpot Rīgai” (GKR) savukārt uzsvērusi, ka neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja nomaiņu, bet gan aicinās partnerus atkārtoti sēsties pie sarunu galda un mēģināt domstarpības atrisināt.

Tikmēr pēc opozīcijas rosinājuma aizvadītajā nedēļā amatus zaudēja pilsētas vicemēri Druvis Kleins un Anna Vladova (S). Par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās, Burova pārstāvētās GKR deputāti. Kā iemesls šādam balsojumam bija “Saskaņas” nevēlēšanās atsaukt parakstus par Burova gāšanu.

Saistītie raksti

Tomēr pirmdien deputāts Ločmelis savu parakstu negaidot atsauca, līdz ar to pašlaik vairs nav paredzēts skatīt šo jautājumu domes sēdē.

“Saskaņas” frakcija gan joprojām ir noskaņota censties panākt Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.