Latvijas 3×3 basketbolisti “nāves grupā” 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80

Latvijas 3×3 basketbolistiem vasaras saulgriežu laikā Pasaules kausa izcīņā Antverpenē grupu kārtā būs jātiekas ar Nīderlandes, Polijas, Japānas un Ķīnas izlasēm.

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA), ziņojot par izlozes rezultātiem, šo kvintetu nodēvējusi par nāves grupu, jo visas piecas valstis pērn piedalījās Tokijas olimpiskajās spēlēs, kurās Latvijas basketbolisti Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš izcīnīja vēsturisku čempionu titulu.

Pasaules kauss 3×3 basketbolā notiks septīto reizi, Latvijai labāko sasniegumu gūstot pirms trim gadiem, kad tika izcīnītas sudraba medaļas, finālā zaudējot amerikāņiem. Nīderlande divas reizes ir tikusi pie sudraba medaļām, Polija pirms trim gadiem palika trešā.

Sacensībās piedalīsies 20 komandas, no kurām šobrīd zināmas 19, jo vēl vienu komandu FIBA izvēlēsies diskvalificētās Krievijas vietā. Izlozē ar pirmo numuru bija izsēta Serbija, kas ir četrkārtēja Pasaules kausa ieguvēja. Pamainīta ir izspēles kārtība, jo grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji aizvadīs astotdaļfināla mačus.

Pagājušajā nedēļā Latvijas 3×3 basketbolisti aizvadīja šī gada pirmās starptautiskās sacensības, Miezim, Čavaram un Artūram Strēlniekam Dubaijā piedaloties “Super Quest” turnīrā. Latviešu trio aizcīnījās līdz pusfinālam, kur zaudēja poļiem.