NBS orķestris
NBS orķestris
Foto: LETA

NBS bigbenda izpildījumā skanēs koncerts Djūka Elingtona piemiņai 0

Pievieno LA.LV

Trešdiena, 29. aprīlis, ir slavenā bigbenda mūzikas aizsācēja Djūka Elingtona dzimšanas diena, kurai par godu tiks atskaņots viņa opuss “Sakrālais koncerts”, vēsta rīkotāji.

Situācija kļūst arvien nopietnāka – strauji pieaug izsaukumu skaits uz 112; tūkstošiem iedzīvotāju palikuši bez elektrības 47
Kokteilis
Atceries 90. gadus? Šīs lietas toreiz kaitināja, bet tagad šķiet neticamas
Lielākā daļa to nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
Lasīt citas ziņas

Savukārt 30. aprīlī pasaulē ar vērienu tiks svinēta Starptautiskā džeza diena, kas sasauksies arī ar daudziem koncertiem visā Latvijā.

“Sakrālais koncerts” būs kā bruņoto spēku bigbenda un koru devums šiem nozīmīgajiem datumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

29. aprīlī koncertzālē “Ave Sol” un 30. aprīlī Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā notiks īpašs veltījuma koncerts, kurā kopā ar Nacionālo bruņoto spēku bigbendu uzstāsies Studenšu Prezidiju konventa koris un Prezidiju konventa vīru koris.

Djūka Elingtona “Sakrālais koncerts” ir viens no trim garīgajiem koncertiem, kurus komponists uzrakstīja savas izcilās dzīves beigu posmā. Par šo koncertu viņš ir teicis: “Vissvarīgākais, ko savā dzīvē esmu paveicis”. “Es jūtos kā kurjera zēns, kurš cenšas atnest ziņojumu cilvēkiem, nevis tiem, kas nekad nav dzirdējuši par Dievu, bet tiem, kuri ir sekojuši baznīcai.”

Koncertu organizācija ir turpinājums bruņoto spēku bigbenda un pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda sadarbībai, kuras pirmsākumi radušies kopīgā vēlmē atjaunot Kalpaka balles nozīmīgumu un elegances pienesumu sabiedrībā, papildinot balles repertuāru ar atbilstošu deju mūzikas repertuāru.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā būs bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.