Jaunās konservatīvās partijas līderu trijotne – Jānis Bordāns (no kreisās), Juris Jurašs un Juta Strīķe – 2017. gadā partiju ieveda Rīgas domē, bet pēc gada viņu vadībā JKP ieguva 16 vietas Saeimā. Tagad Rīgas domes vēlēšanās J. Jurašam būs jāstartē vienam kopā ar jaunu komandu.
Jaunās konservatīvās partijas līderu trijotne – Jānis Bordāns (no kreisās), Juris Jurašs un Juta Strīķe – 2017. gadā partiju ieveda Rīgas domē, bet pēc gada viņu vadībā JKP ieguva 16 vietas Saeimā. Tagad Rīgas domes vēlēšanās J. Jurašam būs jāstartē vienam kopā ar jaunu komandu.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Nelieši ir nobijušies!” – JKP priecājas 8

Bez Jaunās konservatīvās partijas (JKP) nebūtu ievēlēts cienījams Valsts prezidents, Latvijas Bankas prezidents un citu institūciju vadītāji, bez JKP nebūtu ieviesta iepakojuma depozītu sistēma un izdarītas vēl daudzas labas lietas – tā JKP padomes sēdē uzskaitīja JKP frakcijas vadītāja Juta Strīķe.

Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
15. maijs. Stāvoklis Ukrainas frontē
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Lasīt citas ziņas

Taču vēl nozīmīgāka viņai šķiet Zaļo un zemnieku savienības sabiedrotā, partijas “Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētāja Aivara Lemberga iekļaušana ASV sankciju sarak­stā, kas arī nenotiktu bez JKP aktīvas rīcības.

“Lembergam vēl nav nogriezti visi ceļi uz varu, bet mēs to nepieļausim. Mēs neļausim valdībai atslābt nevienu brīdi,” sacīja JKP priekšsēdis Jānis Bordāns.
CITI ŠOBRĪD LASA

Nesaucot nevienu vārdā, pārmetumi vairākās runās tikai raidīti ne tikai oligarhu, bet arī partneru virzienā. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits teica: “Var izvēlēties draugus un dzīvesbiedru, bet koalīcijas partnerus izvēlēties nevar. Šī koalīcija nav tā jaukākā domubiedru grupa, ar kuru var iet kopā izlūkos, bet citas mums nav.” Tajā brīdī zāli pāršalca smiekli.

Kad piektdien Latvija saņēma ziņu, ka tā netiks iekļauta tā dēvētajā pelēkajā sarak­stā, jo valstī ir izdevies sakārtot finanšu noziegumu novēršanas sistēmu,

JKP politiķu ieraksti sociālajos medijos radīja iespaidu, ka arī tas ir noticis, pateicoties JKP.

Pēc sociālo tīklu lietotāju reakcijas uz to dienu vēlāk padomes sēdē J. Bordāns atzina: “Piekrītu, ka neesam vienīgie, kas strādā. Negribu noniecināt arī visus pārējos.” Savukārt Dagmāra Beitnere-Le Galla aicināja “strādāt ar domu, lai ar mums gribētu sadarboties arī citas partijas”.

 

Grib pārņemt varu arī reģionos

JKP padomes sēde, kas pēc būtības ir kongress, atgādināja prezentāciju, kas tika pasniegta kā četri gadalaiki, kuri nomaina cits citu ar tiem pieskaņotu mūziku un šova elementiem.

Pavasaris, piemēram, bija veltīts Rīgas domes vēlēšanām. Sēdē notika arī vadības vēlēšanas, ko JKP organizē katru gadu. Par priekšsēdi atkārtoti ievēlēja tieslietu ministru J. Bordānu, kuru atbalstīja 248 no 261 sapulces dalībnieka. Valdē ievēlēti arī Saeimas deputāti Krišjānis Feldmans, Juris Jurašs, Juta Strīķe un Gatis Eglītis, kurš tajā nomaina Santu Suhaku. Partijā ir 1160 biedri.

JKP padomes sēdē vairāki runātāji bija noskaņoti pārņemt varu ne tikai Rīgā, bet 2021. gada pašvaldību vēlēšanās – arī reģionos, kuros “ar netīriem zobiem ir iekodusies Zaļo un zemnieku savienība”, sacīja JKP Ādažu nodaļas vadītājs Imants Krastiņš, kurš ievēlēts Carnikavas novada domē no Latvijas Reģionu apvienības.

Viņš aicināja veidot jaunas nodaļas ārpus Rīgas un izmantot situāciju, jo “vēlētāji ir vīlušies ZZS un tagad viņi meklē, kam varētu uzticēties”.

Viens no ZZS līderiem Uldis Augulis, lūgts to komentēt, “Latvijas Avīzei” atzina, ka agrāk mēģinājis JKP uztvert nopietni, bet “tagad bez viegla smaida to komentēt nav iespējams”. Pieejamā informācija par JKP sapulci liecinot – JKP līderi arī uzsvēruši, ka no viņiem tagad baidoties.

“Jebkurš normāls cilvēks taču vēlas, lai viņu ciena, nevis lai no viņa baidās. Ko vien vērta ir plātīšanās, ka, pateicoties Bordāna, Juraša un Eglīša vizītei ASV, Latviju neiekļāva “pelēkajā sarak­stā”. Tas ir no sērijas – es visus pazīstu, tikai mani neviens”, piebilda U. Augulis.

Viņaprāt, JKP līderi “uzvedas kā puišeļi, kas 3. klasē iemācījušies spļaudīties un lamāties, bet pieaugušā vecumā jaunas zināšanas klāt nav nākušas”.

Sēdē J. Bordāns sacīja: “Mēs atrisināsim gadiem krājušās problēmas. Esam ienesuši valstī jaunu politiku. Saspringtā cīņā katru dienu. Veco zaudētāju sistēma cieš sakāvi pēc sakāves, un viņiem ir bailes.

Nelieši ir nobijušies, ka viņu laiks vairs neatgriezīsies.

(..) Godīgiem cilvēkiem ir, par ko balsot – tā ir Jaunā konservatīvā partija.” Līdera runu pavadīja skaļi un ilgi aplausi.

Kareivīgi noskaņots bija arī K. Feldmans, kurš teica: “Aiz mūsu pretinieku glītajām sejām slēpjas ekonomiskie grupējumi, kuru vienīgais mērķis ir aizstāvēt savas intereses.” Tad viņš pieminēja, piemēram, centienus kavēt azartspēļu ierobežošanu un saglabāt monopolu atkritumu apsaimniekošanas biznesā.

 

No Saeimas atpakaļ uz Rīgu

Pašvaldību vēlēšanās 2017. gadā JKP ieguva pārstāvniecību Ķeguma, Ķekavas, Limbažu, Saldus un Talsu novada, kā arī Jūrmalas domē. Taču vairāki no JKP ievēlētie domnieki vairs nav tās biedri. Ķekavā JKP uzvarēja vēlēšanās un tās biedre Viktorija Baire kļuva par domes priekšsēdi, bet tad no partijas aizgāja pēc strīda ar tās vadību.

Rīgas domes vēlēšanās JKP ieguva deviņas vietas, bet septiņi JKP frakcijas deputāti – J. Bordāns, J. Jurašs, J. Strīķe, K. Feldmans, Evita Zālīte-Grosa, Linda Ozola un Sandis Riekstiņš – 2018. gadā startēja uz Saeimu un tagad strādā parlamentā. Viņu vietā nāca nākamie kandidāti, kuru vidū bija arī domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols.

No viņa runas padomes sēdē radās iespaids, ka tieši JKP ir panākusi Rīgas domes atlaišanu, ko gan ierosināja un lielā mērā panāca “Attīstībai/Par”.

Tiesa, tas bija iespējams ar visas koalīcijas balsīm. J. Ozols uzsvēra, ka JKP ir “radījusi jaunus līderus un mums nebūs jāuzaicina viesmākslinieki un primadonnas”. Domniece Marija Balcere, kura iepriekš ir bijusi arī Tautas partijā un “Vienotībā”, teica: “Uz Rīgu ir jāiet ar savu sarakstu. Mēs nevaram vākt ķužus un vēl kaut kādus un iet ar vecām metodēm. Te ir jāņem lāpsta un viss jānošķūrē.”

Noraidot “Jaunās Vienotības” un Nacionālās apvienības piedāvājumu veidot kopīgu sarakstu, JKP nolēma uz Rīgas domi startēt atsevišķi, par komandas līderi ir izraudzīts J. Jurašs, kuram šis būs otrais mēģinājums pārņemt varu Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTI

Jau pirms 2017. gada Rīgas domes vēlēšanām JKP solīja daudzas rīdziniekiem tīkamas lietas, piemēram, “koruptīvās sistēmas likvidāciju Rīgas pašvaldībā un uzņēmumos, bezmaksas sabiedrisko transportu no 2018. gada 1. janvāra”. JKP bija pārliecināta, ka Rīga kļūs par reģiona metropoli.

Tagad J. Jurašs, prezentējot JKP programmu, apņēmies “atbrīvot Rīgu no korupcijas žņauga un nevirzīt valstiskos amatos vecos čomus, mīļākās vai šoferu dēlus”. JKP piesaka arī “miljons koku programmu”. J. Jurašs sacīja: “Jaunā konservatīvā partija ir vienīgie, kas pilda to, ko solījuši, tāpēc mūs dēvē par nemiera cēlājiem un kašķa meklētājiem. Ja kāds bīda shēmas, mēs uz to norādām.” Arī viņa uzstāšanās tika uzņemta ar ovācijām un aplausiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
15. maijs. Stāvoklis Ukrainas frontē
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ščerbatihs: Ienaidnieks ir valdība, jo viņi ir izdarījuši visu, lai mums šeit būtu grūti dzīvot
Lasīt citas ziņas
Portāls LA.LV šodien piedzīvoja kiberuzbrukumu
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
VIDEO. “Objekts Pārdaugavā nav mēms vēstures liecinieks.” Valsts prezidents pauž pārliecību par Uzvaras pieminekļa demontāžu
20:04
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
19:48
Spiets: bēgt vai draudzēties?
19:19
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Stoltenbergs: NATO paplašināšanās procesā nav gaidāmi šķēršļi
Vai paliks siltāks? Laikapstākļu prognoze nākamajai nedēļai
Prezidents: Somija pieteiksies dalībai NATO
Par mēģinājumu aizdedzināt valdības ēku vīrietim piemēro nosacītu brīvības atņemšanu
Uz “Azovstaļ” nomestas degbumbas vai fosfora bumbas
FOTO, VIDEO. Kā teica Reiniks – “diez cik diskobumbas tika izjauktas šī gada tērpu dēļ!” Eirovīzijā šogad gribēja mirdzēt teju katrs
Mangaļsalas noslēpumi un Padomju māksla Mežgarciemā. Cilvēki arvien vairāk interesējas arī par mūsu militāro mantojumu
15. maijs. Stāvoklis Ukrainas frontē
No šodienas sabiedriskajā transportā vairs nebūs obligāti jāvalkā sejas aizsargmaskas
ASV apšaudē veikalā nogalināti desmit cilvēki
Svētdien Latvijā saule mīsies ar mākoņiem un brīžiem līs
Vai karadarbības vietās atrodas cietumi, un kas notiek ar cietumniekiem šobrīd?
Uz Liepājas šosejas vīrietis pakļūst zem auto un iet bojā
Dmitrijs Medvedevs: ja Somija pievienosies NATO, Krievijai būs jāizvieto kodolieroči Kaļiņingradā
VIDEO. Nelaida garām iespēju izpostīt un sagraut: krievu tanks plosās Mariupoles daudzdzīvokļu namu pagalmā
VIDEO. Ukraiņi radījuši asprātīgu video, kurā izsmej krievu karavīrus, kas no iedzīvotāju namiem zog visu, ko var aiznest
“Mariupolē vairs nekaro krievi, tagad ukraiņiem uzbrūk Doņeckas tautas republikas karaspēks,” atklāj Rajevs
Muižniece: 2025./2026. mācību gadā visi bērni visā valstī mācīsies tikai latviešu valodā
VIDEO. Andrim Kivičam Latvijā pārtikas cenas šķiet smieklīgas: “Vai tiešām tās ir cēlušās?”
Viens, divi – gatavs! “Ātrās” kanēļmaizītes
“Maijs būs vēl viens ļoti slikts mēnesis!” Strautiņš brīdina par inflāciju
VIDEO. Atbalstot Ukrainu un tās tautu, “Citi zēni” iedziedājuši ukraiņu dziesmas “Stefania” kaverversiju
Kad jāstāda mārtiņrozes? Kā tās pareizi stādīt un pārstādīt?