Nikolajs Jeļisejevs, pirmo reizi Latvijas izlasē spēlējot kādā no lielajiem turnīriem, nodemonstrēja  roku veiklību un spēlē pret Zviedriju guva mūsu valstsvienības otros vārtus.
Nikolajs Jeļisejevs, pirmo reizi Latvijas izlasē spēlējot kādā no lielajiem turnīriem, nodemonstrēja roku veiklību un spēlē pret Zviedriju guva mūsu valstsvienības otros vārtus.

Latvijas hokeja izlase parāda raksturu pret zviedriem 2

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7

Līdz spēles 34. minūtei Zviedrija bija iekrājusi trīs vārtu pārsvaru, divas reizes izceļoties 26 gadus vecajam Lūkasam Valmarkam, kurš šosezon pārstāv Maskavas “CSKA”, bet pirms tam piecas sezonas spēlēja NHL. Tobrīd pretiniekiem bija pārsvars, taču Harija Vītoliņa vadītā Latvijas izlase nepadevās un ar diviem vairākumā iemestiem vārtiem atgriezās spēlē.

Izcēlās Renārs Krastenbergs un Nikolajs Jeļisejevs, kamēr kapteinis Lauris Dārziņš un aizsargs Uvis Balinskis nopelnīja pa diviem piespēļu punktiem. Trešajā periodā Latvija kontrolēja cīņas gaitu, bija iespējas Mārtiņam Dzierkalam un 1,7 sekundes pirms pamatlaika beigām arī Balinskim, taču izglābties neizdevās – zaudējums 2:3.

“Nenolaidām rokas un cīnījāmies līdz galam. No pirmās minūtes spēlējām ķermenī, netaisījām baigās virāžas, bijām agresīvi. Zviedri pēdējā trešdaļā praktiski spēlēja uz rezultātu, nemēģināja uzbrukt.

Ļoti patika atmosfēra uz soliņa, spēlētāji bija skaļi, viens otru uzmundrināja.

Tiesneši pāris reizes mēģināja mūs pieklusināt, sakot, ka esam pārāk aktīvi. Tas komandai ir liels pluss, jo no paša sākuma nebija vienaldzīgo,” labo izcēla Vītoliņš. “Solīds sniegums. Ar nepacietību gaidījām turnīra sākumu, tāpēc no pirmā iemetiena komanda bija motivēta, noskaņota un iedvesmota. Ļoti labi, ka nesākām kūleņot ar kliņģeriem statistikas ailēs, bet uzreiz atvērām (gūto vārtu) rēķinu,” piebalsoja Dārziņš.

Somi sāk pārliecinoši

Vītoliņš atzina, ka bija arī kļūdas, kuras labot varēja otrajā mačā pret Somiju (šodien plkst. 15.10). “Somu spēles stilu zinām, taču svarīgāk ir pašiem pieturēties pie sava spēles stila. Visu izšķir mazās detaļas, ja tās uzlabojam, tad ir iespēja vinnēt.

Protams, bez kļūdām nevar neviens, tāpēc uzvar tas, kas mazāk kļūdās,” hokeja patiesību atgādināja Latvijas izlases galvenais treneris, kurš pirms spēles ar zviedriem pārsteidza, sastāvā neiekļaujot pieredzējušos Miku Indraši un Mārtiņu Karsumu. “Sastāva izvēle nebija saistīta ar medicīniskiem iemesliem.

Treneri šoreiz izvēlējās šādu sastāvu, bet tas nenozīmē, ka turpmākajos mačos nenotiks izmaiņas,” tā treneris. Somija pirmajā spēlē bez lielām problēmām ar 6:2 uzvarēja Slovākiju. Trīs vārtus guva Sakari Manninens, Miro Āltonenam 2+1, bet slovāku labā abus vārtus guva vien 17 gadus vecais talants Jurajs Slafkovskis, kuram šovasar paredz ļoti augstu vietu NHL draftā. Vēl A grupā ASV ar 8:0 sagrāva Ķīnu, bet Kanāda ar 5:1 uzvarēja Vāciju.