Praktiski
Mājas

Neredzams un bez putekļiem. Kāds ir sievietes ideālais skapis?0

Foto-Fotolia

Modes un stila raidījumos un izdevumos bieži tiek rakstīts par to, kam noteikti jābūt katras sievietes skapī – must have ir mazā melnā vakarkleita, neitrālas krāsas laiviņas u.c. Lielākā daļa sieviešu sapņo par lielu skapi, kas ir pilns ar skaistu un kvalitatīvu apģērbu, bet realitātē tik daudzas saskaras ar problēmu – pilns skapis, pat pārbāzts ar drēbēm, bet nav ko vilkt. Un tad vēl mūžīgais haoss skapī, kad, to atverot, drēbes krīt ārā. Tas vedina uz jautājumu – kādam tad īsti jābūt ideālajam skapim? Ko tajā drīkst glabāt? Kādus apģērbus var turēt vienā skapī un kādus – glabāt atsevišķi? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbild mēbeļu salona “Nice Home” paspārnē esošais uzņēmums “Elfa mēbeles”. Sniedzam padomus, kā izvēlēties savu ideālo skapi un kā glabāt tajā apģērbu, lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Svarīgākais – ietilpība un kvalitāte
Runājot par skapjiem, mēs domājam gan par mūsdienīgiem iebūvējamajiem skapjiem ar slīdošajām durvīm, gan par vecmāmiņas ozolkoka skapi ar čīkstošajām durvīm. Raugoties uz pēdējo gadu tendencēm, jāsaka, ka cilvēki vairs necenšas nopirkt pašu lētāko. Primārais, kam jāpievērš uzmanība, meklējot skapi, ir ietilpība – vispirms paraugieties uz lietām, ko vēlaties tajā glabāt, tad – uz dzīvokļa vai mājas izmēriem, un, saliekot abas lietas kopā, jāatrod atbilstošais skapja izmērs. Vēl viena būtiska lieta ir kvalitāte ilgtermiņā, proti, labam skapim jākalpo vismaz 10 gadus. Ja tas ir nestabils un durvis ļogās jau veikalā, ir skaidrs, ka tāds neizturēs vairāku gadu ikdienas lietošanu.

Kā smaržo tavs skapis?
Pēdējo gadu tendences liecina arī par to, ka topā ir apgaismoti skapji, kurus papildina LED gaismiņas un spoguļi. Tas ir gan dekoratīvi, gan praktiski, jo, uzvelkot apģērbu, kopējo skatu var novērtēt uzreiz. Skapja kvalitāte un materiāls, no kā tas ir izgatavots, vistiešākajā veidā ietekmēs arī apģērba kvalitāti un izskatu, tāpēc iesakām pievērst uzmanību skapja materiālam. Agrāk cilvēki izvēlējās lamināta materiālu ar stikla elementiem vai dekoratīvo ādu, tagad atgriežas pie dabīgajiem un ekoloģiskajiem materiāliem, lai arī tas izmaksā vairāk. Skapis ikdienā stāv mūsu dzīvokļos, guļamistabā, tāpēc tam ir arī liela ietekme uz veselību. Atveriet veikalā jauna skapja durvis un ieelpojiet gaisu. Ja tas smaržo pēc līmes, kas attiecīgi liecina par zemāku kvalitāti, apdomājiet, kā smaržos drēbes vai visa guļamistaba. Neviens nevēlas, lai ikdienā viņus pavada nepatīkams līmes aromāts.

Nākotnes skapis – neredzams, bez putekļiem
Vecmāmiņas skapis ar smagām ozolkoka durvīm, iespējams, ir iederīgs kādā senatnīgā interjerā, bet nākotnē skapji būs neredzami. Lai cik tas neticami arī izklausītos, visas tendences par to liecina. Skandināviem skapji bez durvīm un ar tikko pamanāmu karkasu jau ir ikdiena, bet mēs uz šādu tendenci ejam pakāpeniski. Pagaidām lielai daļai sabiedrības vēl patīk fakts, ka aiz skapja durvīm var daudz ko paslēpt, taču aizvien vairāk cilvēku novērtē “neredzamā” skapja priekšrocības. Drēbes netiek saspiestas, tās vēdinās, neuzkrājas liekie putekļi katrā plauktā, tie savācas tikai uz grīdas, ko ērti uzkopt, tostarp ir viegli uzreiz atrast kāroto apģērba gabalu u.c.

No kažoka līdz pat krellēm
Kas tad ir must have skapja izvēlē? Lai mūsu apģērbs ilgāk saglabātos labā stāvoklī un nebūtu tik bieži jāgludina, iesakām izvēlēties skapi ar bīdāmajiem pakaramajiem. Tiem, kas ikdienā valkā bikses, lieti noderēs speciālie pakaramie, kuros var salikt līdz pat desmit biksēm. Ir arī izbīdāmais stienis, lai varētu ērti izvēlēties vēlamo apģērbu. Noteikti neaizmirstiet par sīkumiem – kaklasaites, jostas, bižutērija, zeķes u.c. – tam visam var ieplānot nelielus nodalījumus, plauktiņus un mazus pakaramos, ko ievietot skapī. Mūsdienu skapjos ir pat speciālās bižutērijas kārbiņas un āķīši. Ideāli, ja katrai lietai ir sava vieta – no kažoka līdz pat krellēm. Noteikti jāparedz vieta arī apaviem, nodalot augstpapēžu apavus no parastajiem, kam lieti noder izbīdāmie apavu plaukti.

Virsdrēbes atsevišķi no parastajām drēbēm
Lai gan ierasts, ka sievietēm nepieciešams lielāks skapis, jo apģērba ir vairāk, tas zināmā mērā ir stereotips. Tendences liecina, ka aizvien vairāk pāru izvēlas vienu skapi uz diviem, turklāt nebūt nav tā, ka sieviešu apģērbs aizņem lielāko skapja daļu. Arī apavu plauktu skaits parasti ir vienāds. Ja skapis ir labi organizēts, tas var būt arī kopīgs, taču jāpievērš uzmanība tam, kādas drēbes var glabāt kopā.

Noteikti nevar turēt kopā visas drēbes – primāri ir jānodala ziemas un vasaras sezonas apģērbi. Vasaras sezonas drēbēm labāk derēs pakaramie, bet ziemas – plaukti un grozi. Apģērbu, kas tajā brīdī nav aktuāls, var glabāt speciālās kastēs, kas novietotas skapja augstākajos plauktos. Arī virsdrēbes un parasto apģērbu nedrīkst turēt vienā skapī – mitrums, ko atnesam no āra, nemanot bojā mūsu drēbes. Virsdrēbes nevajadzētu turēt guļamistabas skapī, jo tādējādi mitrums tiek ienests arī tur. Ja esat paredzējis skapī glabāt smagus mēteļus, kažokus u. tml., noteikti jāizvēlas vēl izturīgāks materiāls.

Pareizi izvēlēts skapis un apģērba glabāšanas nosacījumu ievērošana palīdzēs ilgāk saglabāt drēbes, savukārt organizēts skapis un atbilstoši piemeklēti plauktiņi un pakaramie aiztaupīs rakņāšanos un kāda konkrēta apģērba meklēšanu. Tāpat mūsdienīgs skapis palīdzēs izvairīties no tādiem nepatīkamiem pienākumiem kā putekļu slaucīšana un apģērba vēdināšana – skapis to izdarīs jūsu vietā.
Autors: “Elfa mēbeles” direktors Jevgenijs Lukins

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.