Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Viņnedēļ Ziemeļamerikā gatavošanos gaidāmajai sezonai sāka Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubi. Uz vietu savu klubu rindās pretendē deviņi Latvijas hokejisti.

Par Elvja Merzļikina, Teodora Bļugera, Zemgus Girgensona un Rūdolfa Balcera iespējām sezonu sākt NHL kreklos nav lielu šaubu, bet pārējiem pieciem sava varēšana būs vēl jāpierāda. Labas izredzes ieķerties Otavas “Senators” aizsargu rotācijā ir Kristiānam Rubīnam, kurš pirmajā pārbaudes spēlē uz ledus bija 12:24 minūtes, bet Kanādas galvaspilsētas komanda zaudēja Toronto ar 1:4. Par Vankūveras “Canucks” kluba otrā vārtsarga pozīciju cīnās Artūrs Šilovs, kurš pirmajā pārbaudes mačā pavilka komandu pret Kalgari, vārtos dodoties trešajā periodā, atvairot 19 no 20 metieniem.

“Canucks” gan zaudēja papildlaikā. Pitsburgas “Penguins” pamatvērtība ir Bļugers, bet uz vietu sastāvā pretendē arī Raivis Ansons. Pitsburga dienas laikā aizvadīja divus mačus pret Kolumbusas “Blue Jackets”. Pirmajā laukumā devās Bļugers un uzvarēja papildlaikā ar 3:2, otrajā ar 5:1 labākas bija “zilās žaketes”, uzvarētāju vārtus 40 minūtes sargājot Merzļikinam, kurš atvairīja visus 20 pretinieku metienus. Pret viņu spēlēja arī Ansons, taču 12 minūšu laikā nopelnīja negatīvu lietderību -2.

Kopā ar Balceru Floridas “Panthers” treniņnometnē ir Sandis Vilmanis, taču viņam atšķirībā no pieredzējušākā tautieša izredzes tikt sastāvā jau sezonas sākumā tomēr ir minimālas. Tāpat kā Eduardam Tralmakam, kurš ir Bostonas “Bruins” treniņnometnē. Jāizceļ, ka Balcers pirmajos “panteru” treniņos tika iespēlēts vienā maiņā ar potenciālajiem komandas līderiem Aleksandru Barkovu un Kārteru Verhegī. Balceram par savu lomu komandā gan vēl būs pamatīgi jāpacīnās, jo sastāvs iepriekšējās sezonas regulārā čempionāta uzvarētājiem uzbrukumā ir ļoti labs.

NHL sezona Ziemeļ­amerikā sāksies 11. oktobrī, bet pirmie divi mači tiks aizvadīti 7. un 8. oktobrī Čehijas galvaspilsētā Prāgā, kur spēki jāsamēro Nešvilas “Predators” un Sanhosē “Sharks” komandām. Čehi ir malači, pasakot, ka viņi nevēlas, lai šajos mačos piedalās Krievijas hokejisti. NHL vēl vajadzēs lemt, ko darīt, jo Sanhosē kluba vadība paziņojusi, ka, ja krieviem neļaus spēlēt, tad viņi uz Eiropu vispār nedodas.

Diezin vai tā būs, jo NHL klubi Vecajā kontinentā nav spēlējuši kopš 2019. gada, jo pēc tam visu iespaidoja Covid-19 pandēmija. Nešvilas komandas treniņnometnē ir trīs okupantu valsts pārstāvji, Sanhosē rindās seši. Visi pamatsastāvā nebūs, bet “Sharks” šajā ziņā varētu būt lielākie cietēji.