Kultūra
Mūzika un deja

Nils Īle un “Kanisaifa” aicina atgriezties pie dabas0

Foto: LETA

24. maijā Kalnciema kvartālā Nila Īles radītā grupa “Kanisaifa” atskaņos savu pirmo ierakstu albumu “Atdzīvinot vēju”. Savukārt koncertu iesildīs mazākumtautību dziesmu ansambļi “Nadeja” un “Berendejka”. Ieeja pasākumā no plkst. 18.

Kā stāsta grupas “Kanisaifa” dalībnieki, šis albums ir laipns aicinājums klausītājam atgriezties pie dabas, apzināties savas saknes, tādējādi arī atgriežoties pie sevis. “Atdzīvinot vēju” ir muzikāls ceļojums pa visiem kontinentiem, pieskaroties Āfrikas, Austrālijas, Amerikas, Āzijas un Eiropas tautu muzikālās kultūras mantojumam, neaizmirstot un īpaši atzīmējot latviešu tautas mūzikas elementus, kas savīsies vēl nebijušā oriģinālmūzikas performancē.

Nils Īle ieskandina teju visas pasaules mūzikas valodas – Āfrikas, Senegālas, Indijas, Krievijas, Gvinejas un citas. Mākslinieks ar perkusiju spēles tehniku nodarbojas kopš 1990. gada. Šajā laikā viņš daudz ceļojis Āfrikā, Indijā, Eiropā un Krievijā, kur papildināja savas zināšanas un izpratni par ritmu. 1997. gadā Nils Īle izveidoja pirmo perkusiju spēles studiju Latvijā, kurā perkusijas un ritmu apgūst gan mūziķi, gan citi interesenti. Grupa “Kanisaifa” ir izaugusi Nila Īles mūzikas studiju vidē un transformējusies no grupas “Afroambient” – pirmās etnoperkusiju grupas Latvijā.

Koncerta ievadā dzirdēsim baltkrievu dziesmu ansambli “Nadeja” ar skanīgākajām baltkrievu tautas dziesmām, kā arī ģimenes folkloras kopu “Berendejka”, kuras nosaukums nozīmē rotaļas un izklaides – tās varēs baudīt arī koncerta laikā. Bērni aicināti darināt krievu tradicionālās audumu lelles un degustēt pīrāgus.

Šogad Kalnciema kvartālā ceturtdienu brīvdabas koncertsezonu papildinās īpašs muzikāls jaunums – vasaras mazākumtautību festivāls “Pasaules mūzikas ievadvakari” – katru nedēļu dažādu tautu kolektīvi papildinās Kalnciema kvartāla ceturtdienu koncertus. No 17. maija līdz 31. augustam paredzēta 30 kolektīvu uzstāšanās, kas ļaus iepazīt dažādas Latvijā dzīvojošās tautības un viņu kultūru.

Visas vasaras laikā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt baltkrievu, krievu, ukraiņu, vācu, poļu un citu tautību vokālās grupas. Uz Kalnciema kvartāla skatuves kāps tādi ansambļi kā kazaku dziesmu ansamblis “Debeszils zieds”, poļu kultūras klubs “Polonez”, baltkrievu vokālie ansambļi “Suzorje” un “Nadeja”, ģimenes folkloras kopa “Berendejka”, krievu tautas ansamblis “Kriviči”, vācu kolektīvs “Morgenrot”, bulgāru dziesmu ansamblis “Sedjanka” un citi. Pirmajā reizē – 17. maijā dzirdēsim tradicionālā kultūras centra “Rada” vokālo ansambli “Kama”, vīriešu vokālo ansambli “Harmonika” un vokālo ansambli “Lada”.

Sākot no 24. maija, kad koncertēs ģimenes folkloras kopa “Berendejka” desmit ceturtdienu vakarus apmeklētājiem būs iespēja līdzdarboties arī radošajās darbnīcās – dažādu tautību elementu izstrādē, gūstot ieskatu tautību nacionālajā mantojumā un izprotot to vērtības. Papildus viesiem būs iespēja nogaršot tautību pārstāvju pašu gatavotos raksturīgākos ēdienus, tādējādi plašāk iepazīstot dažādas kultūras.

Ieeja bez maksas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
Liāna Langa
Kultūra
Liāna Langa: Katram uzskatam demokrātiskā iekārta garantē tiesības pastāvēt. Bet pie kā tas novedis?
3 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Latvijas Nacionālais teātris atklāj e-teātri
3 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Mums ir iespēja sākt veidot pirmo no Covid-19 drošo kultūras telpu Latvijā. Saruna ar Juri Žagaru
Intervija 3 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 5
4 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
3 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs 1
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
8 stundas