Latvijā
Novados

No amata gāž Bauskas mēru1

Raitis Ābelnieks. Foto – LETA

Deviņiem deputātiem paužot neuzticību Bauskas novada domes priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam (VL-TB/LNNK), viņš šovakar zaudējis amatu, aģentūru LETA informēja domes deputāts Aleksandrs Novickis (LRA).

Par Ābelnieka atbrīvošanu no amata nobalsoja tikai tie deputāti, kuri arī rosināja neuzticības balsojumu.

Lai arī ārkārtas domes sēdes darba kārtībā bija iekļauts balsojums par neuzticības izteikšanu priekšsēdētāja vietniekam Voldemāram Čačam (VL-TB/LNNK), tas šodien nenotika, jo likums neļauj domei strādāt bez vadības.

Tuvāko divu nedēļu laikā tiks sasaukta ārkārtas domes sēde gan jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanai, gan Čača atbrīvošanai no amata un jauna priekšsēdētāja vietnieka izvēlei. Novickis skaidroja, ka deputāti, kas rosināja neuzticības balsojumu, jau sprieduši par kandidātiem amatiem, taču konkrētus uzvārdus nenosauca. Viņš arī nekomentēja, vai mēra amatam varētu tiks virzīts pats.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļa, atsaucoties uz Ābelnieka domes sēdē teikto, apgalvoja, ka neviens no neuzticību izteikušo deputātu pārmetumiem par nelikumībām neesot ticis apstiprināts no uzraugošo institūciju puses.

“Es neesmu zelta monēta, kas varētu patikt visiem. Nevienam neizdabāšu. Īpaši, ja cilvēks nāk ar savtīgiem mērķiem. Man un domes priekšsēdētāja vietniekam ir svešas pretlikumīgas rīcības. Neviens no mums necenšas gūt labumu sev. Mūsu mērķis ir sakopts novads un labvēlīga dzīves vide mūsu iedzīvotājiem,” savā uzrunā deputātiem paudis Ābelnieks.

Savukārt Čačs domes sēdē minējis, ka sevi kā nākamo domes priekšsēdētāju pozicionē Novickis. Domes priekšsēdētāja vietniekam neesot skaidrs, kā iespējamais jaunais domes vadītājs varētu sastrādāties ar administrācijas darbiniekiem, kurus viņš līdz šim ir kritizējis.

Jau vēstīts, ka deviņi Bauskas novada domes deputāti aicināja kārtējās domes sēdē iekļaut jautājumu par neuzticības izteikšanu Ābelniekam un viņa vietniekam Čačam.

Pieprasījumu parakstīja deviņi no 17 deputātiem – Andris Arcimovičs (S), no Latvijas Reģionu apvienības ievēlētie Novickis, Aivija Kursīte un Karīna Andreika, Artūrs Toms Plešs (“Latvijas attīstībai”), Gatis Skurba (“No sirds Latvijai”), kā arī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas deputāti Raimonds Žabovs, Rudīte Čakāne un Juris Landorfs. Pārējie deputāti domē pārstāv nacionālo apvienību, “Vienotību” un Zaļo un zemnieku savienību.

Tomēr domes priekšsēdētājs Ābelnieks domes sēdes sākumā darba kārtība neiekļāva jautājumus par neuzticības izteikšanu, tāpēc deviņi deputāti, kuri šādu balsojumu rosināja, domes sēdi pameta, un sēdē netika nodrošināts kvorums.

Jautājumu izskatīšanai tika sasaukta ārkārtas sēde vakarā.

Novickis skaidroja, ka domes vadības pārvaldībā netiek nodrošināta caurskatāmība, lēmumi tiek pieņemti bezatbildīgi, nedomājot par iespējamiem finansējuma avotiem lēmumu izpildei. Daļai deputātu ir aizdomas arī pārkāpumiem domes vadības darbā.

Turklāt pārkāpumus domes un pašvaldības kapitālsabiedrību darbā izmeklējot arī uzraugošās iestādes, norādīts deputātu iesniegumā.

Vēstules autori norāda, ka “domes vadība cenšas konsekventi turpināt iepriekšējā deputātu sasaukumā iedibinātās pārvaldības metodes – deputātu priekšlikumu un viedokļu ignorēšanu, nespēju un nevēlēšanos nodrošināt labas pārvaldības principu ievērošanu ne tikai domes administrācijā, bet arī pašvaldības kapitālsabiedrību pārraudzībā”. Turklāt domes vadība nespējot veikt reformas administrācijā, lai samazinātu administratīvās izmaksas un uzlabotu izpildvaras darbu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
“Ikvienam ir jāzina sava loma sabiedrības organismā.” NMPD vadītāja par visaptverošo valsts aizsardzību
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pēc ieceļošanas Latvijā vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā. Kuras valstis ir drošas?
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts atbalsts Covid-19 krīzes pārvarēšanai sasniedzis 2,1 miljardu eiro. Ministrijām pārdalīs 600 miljonus eiro
9 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas