
No Dubaijas uz Prāgu 0
Šveices hokejists Romeins Loefels noslēdzis brīvdienas Dubaijā (Apvienotie Arābu emirāti), lai pievienotos valstsvienībai pasaules čempionātā (PČ), kas risinās Čehijā, informēja Starptautiskā hokeja federācija (IIHF).
Šveices izlases sastāvā palikuši tikai seši aizsargi, jo Dīns Kukans un Felisjēns di Buā guvuši savainojumus, kas hokejistiem liegs turpināt dalību PČ.
Loefels no izlases kandidātu loka tika atskaitīts 28.aprīlī neilgi pirms PČ sākuma. Hokejists bija devies atvaļinājumā uz Dubaiju, taču piekrita uzaicinājumam pievienoties izlasei.
24 gadus vecais aizsargs šosezon spēlēja Šveices augstākās līgas čempionātā Ženēvas “Servvette” komandā, kuras sastāvā regulārajā čempionātā 43 mačos guva astoņus vārtus un atdeva 21 rezultatīvu piespēli.
Šveices izlases sastāvā dalībai PČ pieteikumā šī bija pēdējā brīvā vieta. Ar komandu kopā trenējās uzbrucējs Tristans Šervejs, taču valstsvienības sastāvā savainojumu dēļ radies iztrūkums aizsargu pozīcijā.
A grupas tabulā Šveices izlase nodrošinājusi 4.vietu, līdz ar to valstsvienība iekļuvusi ceturtdaļfinālā. Otrdien komandai pēdējā grupas spēlē jātiekas ar mājinieci Čehiju, kas arī jau nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, kur no A grupas spēlēs arī Kanāda un Zviedrija.
Jau ziņots, ka Latvijas izlase otrdien spēkosies ar Franciju. Valstsvienībai vajadzīgs vismaz viens punkts jeb neizšķirts rezultāts mača pamatlaikā, lai varētu saglabātu vietu PČ elites divīzijā, kā arī jācer, ka Austrija negūs punktus pret Kanādu, kas turnīrā uzvarējusi sešos mačos pēc kārtas.