Publicitātes foto

No Kurzemes līdz Rīgai: Staltu dzimtas stāsti 0

30. oktobrī plkst. 18 Ojāra Vācieša muzejā Rīgā sarunu cikla “Runā Pārdaugava” ietvaros viesosies folkloriste, līvu kultūras tradīciju sargātāja un folkloras kopas “Skandinieki” dibinātāja Helmī Stalte, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

Folkloriste un kultūras personība Helmī Stalte ir dzimusi Āgenskalnā, kolcenieku Oskara un Marijas Staltu ģimenē. Rīgā liktenīgi satikās Helmī no Kurzemes līviem un Dainis no Vidzemes līviem.

Pārdaugavā dzīvojot, Stalti un viņu dibinātie “Skandinieki” ar savām dziesmām sauca pretoties padomju varai. Dzima Dziesmotā revolūcija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Helmī Stalte, aicinot tikties, saka: “Daugava – līvu Vēna, Likteņupe, Veļu upe. Pārcelsimies pāri Daugavai gan laikā, gan atmiņās par vērtīgiem, īpašiem notikumiem un cilvēkiem, kuri nu jau ir garajā mūžā, bet atstājuši Latvijā neizdzēšamas pēdas.”

Jau tradicionāli Ojāra Vācieša muzejā tiek rīkoti sarunu cikli “Runā Pārdaugava”, uz kuriem tiek aicinātas dažādu jomu kultūras personības, lai runātu par aktuāliem jautājumiem kultūrā un sabiedrībā.

Sarunu cikls iezīmē Pārdaugavas kultūrvēsturiskās aprises, tās iedzīvotājus un nākotnes perspektīvas. Uz sarunām aicināti cilvēki, kas atstājuši būtisku pienesumu Latvijas un īpaši Pārdaugavas kultūrā. Tas ir aicinājums Pārdaugavas cilvēkiem apzināties savas apkaimes nozīmi un aktīvi iesaistīties tās veidošanā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ