Latvijā
Kriminālziņas

Nodūra un apzaga draudzeni. Sākotnēji labās un mīļās attiecības izvēršas traģēdijā1


Sākumā Amandai attiecības ar Tomu esot bijušas labas un mīļas.
Sākumā Amandai attiecības ar Tomu esot bijušas labas un mīļas.
Foto no facebook.com

Uz apsūdzēto sola Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā sēdies 19 gadus vecais Toms Paurāns, kurš apsūdzēts par to, ka ar sevišķu cietsirdību nogalinājis jaunieti Amandu, pēc meitenes nāves apzadzis viņu un vēl nelikumīgi piekļuvis svešam bankas kontam.

Šajā lietā par iepriekš neapsolīta nozieguma slēpšanu apsūdzēts vēl viens jaunietis, kurš vainu neatzīst. Paurāns vainu slepkavībā atzīst, bet zādzību – daļēji.

Kā liecina apsūdzība, Paurāns 2019. gada 28. februārī pēc deviņiem vakarā ieradies pie Amandas kādā dzīvoklī Rīgā, Maskavas ielā, un pēc strīda ar virtuves nazi tīši izdarījis 15 dūrienus jaunietes kaklā, krūtīs un citās ķermeņa daļās.

Pēc slepkavības izdarīšanas Paurāns paņēmis Amandas mobilo telefonu un no mirušās jaunietes bankas konta ar internetbankas starpniecību astoņas reizes pārskaitījis uz savu kontu pa 10–20 eiro, kopsummā 138 eiro.

Ap pusnakti Paurāns sazinājies ar draugu Niklāvu Eduardu, lūdzot viņu atbraukt palīdzēt. Paurāns tīrījis dzīvoklī asins pēdas ar salvetēm un tekstila izstrādājumiem, bet otrs jaunietis skatījies.

Tad abi devušies projām. Niklāvs Eduards nesis atkritumu maisu ar satīrīto, ko izmetis atkritumu konteinerā. Savukārt Paurāns savācis Amandas divus mobilos telefonus, datoru 1691 eiro vērtībā un bankas karti.

Pirmajā tiesas sēdē kā lieciniece tika pratināta Paurāna māte, kura pastāstīja, ka kopā ar dēlu un vīru dzīvojot privātmājā Baložos. Dēls ar Amandu iepazinies 2017. gadā, kad abiem vēl bijis 17 gadu. Amanda pārcēlusies uz dzīvi pie viņiem.

Sākumā attiecības abiem bijušas labas un mīļas, ja neskaitot, ka abi viens otru kacinājuši par ierakstiem sociālajos tīklos. Toms pat cēlies piecos no rīta gatavot visiem brokastis.

Strīdi abu jauniešu starpā sākušies, kad dēls sācis skolā sliktāk mācīties, sācis dzert un pamainījis draugus, kas nākuši ciemos ar alkoholiskiem dzērieniem. Tas Amandai, kas mācījusies un strādājusi kopā ar Toma māti slimnīcā par māsiņu, nav paticis.

Redzot nesaskaņas jauniešu vidū, Toma māte ierosinājusi Amandai padzīvot kādu laiku atsevišķi, kamēr dēls saņemas, palīdzējusi meitenei sameklēt dzīvokli un pārvākties. Pat ieteikusi Amandai, lai nesaka Tomam, kur dzīvo. Tomēr pēc dažām dienām jaunieši sākuši satikties, ciemojušies viens pie otra. Dēls atradis darbu kūdras fabrikā.

28. februāra vakarā Toms strādājis mājās un pēc tam aizgājis pastaigāties. Māte teikusi, lai neiet, jo atkal dzeršot. Dēls sadusmojies un nav paklausījis. Kad atgriezies, skatījies televīziju. Māte iemigusi. Pamodusies pustrijos naktī, kad istabā ienācis dēls. Pēc alkohola nav smirdējis, tikai dīvaini skatījies grīdā.

Astoņos no rīta cēlies uz skolu, vienos dienā bijis mājās un teicis, ka Amanda neatbildot uz telefona zvaniem. Tad abi braukuši pie Amandas. Toms iegājis dzīvoklī, bet ātri izskrējis ārā, bijis bāls un teicis, ka vairs tur neiešot. Māte uzskrējusi dzīvoklī, ieraudzījusi Amandas līķi, zvanījusi policijai un neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai.

“Nesaprotu, kā Toms kaut ko tādu varēja izdarīt, jo nekad nebija agresīvs, ir kluss un emocijas neizrāda. Dēls nekļuva nikns arī tad, kad viņu strostēja par dzeršanu un draugiem. Viņš pats lūdza sarunāt vizīti pie narkologa, lai tiktu galā ar dzeršanu. Pēc notikušā dēls atklāja, ka nazi paņēmis tad, kad Amanda viņam teikusi, ka vairs nevēloties ar viņu tikties,” tiesā sacīja Paurāna māte.

Amandas māte no apsūdzētajiem par meitas nāvi prasa kompensēt 5604 eiro materiālos zaudējumus un 500 000 eiro – morālos. Kompensāciju prasa arī dzīvokļa saimnieks: 960 eiro par remontu un jaunām mēbelēm.

Tiesvedība turpināsies martā ar liecinieku uzklausīšanu.

Saistītie raksti

Neoficiāli man zināms, ka Paurāns sākotnēji centies uzvelt vainu par slepkavību Niklāvam Eduardam, tāpēc bija it kā tik neloģiski viņu aicinājis uz Amandas dzīvokli, lai viņš tur palīdzētu, un nākamajā dienā izspēlējis “teātri” ar savu māti.

Bet policiju nav izdevies tik viegli piemānīt. Turklāt esot liecības, ka Paurāns nākamajā dienā skolā kādai meitenei dižojies ar fotogrāfijām mobilajā telefonā no slepkavības vietas…

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šonakt pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu
6 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
40 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
28 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
4 stundas