Nolans sāk tāpat kā priekšgājēji – ar neveiksmi 0

Latvijas hokeja izlase ceturtdien galvenā trenera Teda Nolana debijas spēlē Eiropas Izaicinājuma kausā Oslo pēcspēles metienos ar 2:3 (2:1, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1) zaudēja Dānijas valstsvienībai.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144

Arī Nolana priekštečiem debija pie Latvijas izlases stūres neizdevās – Oļegs Znaroks 2006. gadā Hannoverē pārbaudes turnīrā ar 2:4 piekāpās Kanādas izlasei, savukārt Pjotrs Vorobjovs tā paša gada pavasarī pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta ar 2:4 zaudēja Krievijai.

Līdz ar Teda Nolana atnākšanu Latvijas izlasē, protams, sākas jauns atskaites punkts, un spēlētājiem svarīgākais ir izprast galvenā trenra prasības, kā arī parādīt savu lietderību trenera acīs. Tomēr cilvēks atmiņas tā vienkārši nevar izdzēst, un nešaubos, ka mūsējie gribēja revanšēties dāņiem par sāpīgo zaudējumu pagājušā gada pasaules čempionātā (2:3 pēcspēles metienos). Pretinieku nometnē pazīstamu seju bija gana daudz – 13 pērn spēlēja arī Bratislavā. Latvijai, starp citu, tikai par vienu mazāk.

Latvijas hokejisti spēli iesāka bez izlūkošanas, Oskars Cibuļskis un Roberts Bukarts nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, tomēr to izmantot neizdevās. Tikmēr Dānijas izlasei pirmā perioda vidū vajadzēja vien desmit sekundes, lai izmantotu debitanta Artūra Salijas noraidījumu – ātra saspēle un Kimam Stālam atliek trāpīt tukšā vārtu stūrī, ko viņš arī izdara. Šajā mačā Latvijas izlasē bija seši debitanti – bez jau minētā Salijas, arī Edgars Dīķis, Artūrs Mickevičs, Juris Upītis, Miks Indrašis un Vladislavs Dobreņkijs, kurš bija pieteiks kā 13. uzbrucējs.

Ņemot vērā īpatnējo sastāvu, vienīgā iepriekš iespēlētā saikne bija Gints Meija, Andris Džeriņš, kuram  šis bija pirmais mačs pēc četru mēnešu pārtraukuma, un Roberts Bukarts. Pēdējais pirmā perioda pēdējās sekundēs panāca neizšķirtu Roberts Bukarts, ātrā pretuzbrukumā izdarot teicamu plaukstas metienu zem aizsarga.

Otrajā periodā iespējas gūt vārtus bija abām komandām, Latvijas izlases kapteinis Juris Štāls un Gints Meija neizmantoja izgājienu vienatnē pret vārtsargu. Dāņi vairāk meta pa vārtiem (otrajā periodā 10:16) un otrā perioda noslēgumā arī noķēra uz neuzmanību Latvijas izlases vārtsargu Edgaru Masaļski, savu sedzamo nepiesedza arī Džeriņš, un tas rezultējās otro vārtu zaudējumā – 1:2. Mūsējiem izlīdzinājumu izdevās panākt vien pamatlaika pēdējā minūtē, kad Masaļskis bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Bukarta uzmetienu uz vārtiem pielaboja Meija.

Papildlaikā uzvarētāju neizdevās noskaidrot, bet bullīšos veiksmīgi bija dāņi, kas realizēja abus izgājienus, savukārt mūsējiem Andris Džeriņš un Roberts Bukarts neiemeta.

Latvijas izlasē par labāko tika atzīts Bukarts.

Rīt 20.00 Latvijas hokejisti tiksies ar mājiniekiem norvēģiem, bet sestdien – francūžiem.

HOKEJS

EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS

Latvija – Dānija 2:3 (1:2, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1) 12:13 Stāls (Jensens, Storms, vair.) 0:1, 19:52 Bukarts (Andersons) 1:1, 18:52 Jensens (Storms, Poulsens) 1:2, 19:24 Meija (Bukarts) 2:2, 65:00 Jakobsens 2:3.

Latvija: Masaļskis, Cibuļskis – Andersons, Meija – Džeriņš – Bukarts, Dīķis – Tribuncovs, Cipulis – Štāls – Ķēniņš, Sotnieks – Salija, Indrašis – Straupe – Upītis, Porejs, Mickevičs – Pečura – Skvorcovs, Dobreņkijs.