Egils Līcītis
Egils Līcītis
Foto: Timurs Subhankulovs

Egils Līcītis: Kad deputātos mostas sirdsapziņa 2

Tā saucamie tautas kalpi, kā nesen ievēlētie tikumīgie jaunekļi, tā vecie, pieredzes bagātie vēži šonedēļ sanervozējušies ne pa jokam. Āre, ceturtdien pie Saeimas ēkas pulcēsies melnais tūkstotis protestētāju ārstu, ārstu palīgu, medmāsu, medicīnas studentu, kuriem pievienosies neapmierināti pašvaldību vadītāji, darbinieki un provinces iedzīvotāji.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Kas zin, vai uz piketiem atvēlēto laukumu parlamenta priekšā neatnāks arī izbadējušies Latvijas radiofona reportieri un noplīsuši zinātnieki, un citi, kuri no valsts vēsturiski lielākā budžeta izsituši sev pagalam mazu kapitālu un necilas sociālās garantijas.

Šoreiz lieta būs nopietna. Lauzts ir mediķiem dotais vārds par algas palielināšanu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Administratīvi teritoriālajā reformā daudz kur netiek ņemtas vērā vietējo cilvēku intereses. Neapspriežoties ar nodokļu maksātājiem, brangi kāpinātas, lasi, septiņkāršotas budžeta uzturnaudas politiskajām partijām. Ar sašutuma krusu nosodīt notiekošo pie Augstā nama nāks Latvijas gods un slava, skaidrākās sirdis un gaišākie prāti, kā arī lauki, kur ir mūsu valsts saknes un pamati.

Šoreiz mītiņot neierodas opozīcijas lēti uzpirkti vēlētāji, noalgots sarkano pūlītis ar bungu rībināšanu, pannu sišanu, kastroļu bim-bam klaudzināšanu, par kuriem drīkst neuztraukties.

Tie nebūs bohēmas pārstāvji, kuriem nav pa prātam cirka dresēto dzīvnieciņu likteņi. Nebūs viegli aizūjināmi pensionāri, kuri sūdzas par grūtumiem vecumdienās un kuri vēlāk pasaka paldies mīļiem deputātiņiem par silto uzņemšanu un atvainojas, ja 100 Saeimas ķeizariņiem vecļaužu dēļ radušās sīkas neērtības.

Saeimiešiem ceļā negadīsies prokrievisku spēku demonstrācija, kurā žņaudzī dūres pret pastāvošo iekārtu un politisko pārvaldi, bet kuru kaķa lāsti mūsu valstij neko nekaitē. Atnācēji būs civilizēta publika, inteliģenti cilvēki, kuri ceturtdien iepretī Saeimas namam parādīs, cik zemu var krist kulturāla, labi audzināta sabiedrība, viena no gaišākajām latviešu tautas daļām, kura satracināta līdz beidzamai pakāpei.

Uz plača nebūs mīkstie. Kad mediķos, pašvaldniekos uzrūgst saīgums, sabiezē cemme par likuma prasību nepildīšanu no pašu likumdevēju puses, cilvēki nepadosies nekādos apstākļos un neapstāsies nekādu šķēršļu priekšā.

Tāpēc ziepes savārījušos valdošās koalīcijas pārstāvjus ir sagrābis lampu drudzis, un viņi nejūtas droši pat paši savā ādā.

Uz ceturtdienas akciju paredzams tik daudz ļaužu kā pīķa stundā stacijas laukumā, un cilvēki būs klāt kā nagliņas noliktā vietā, noliktā stundā tikpat noteikti, kā pie Laimas pulksteņa satikšanos neizlaiž divi mīlnieki.

Sanākušie uzstāsies arī klāt neesošo brāļu un māsu vārdā, kuri jūtas tikpat sāpināti par pārāk lielo izveidoto kontrastu starp augstākos ešelonos sēdošiem, ar ikriem ēdinātiem deputātiem, kuri labprāt justos netraucēti savā noslēgtībā, un starp darbā izdegušu ārstu un par mazu aldziņu strādājošu medmāsu.

Reklāma
Reklāma

Bet vai tiešām domājat, ka politiķos nemājo sirdsapziņa? Iemājo! Sirdsapziņa mostas un runā!

Tas bij ļoti laipni no valdības puses, kad partijām ar kolosālu ēstgribu atņēma no ieplānotiem pieciem miljoniem miljoniņu un atdeva trūcīgiem sabiedriskajiem medijiem.

Veselības ministre Viņķele aicina kolēģus “rūpēs par mediķiem” zemoties un atvainoties, ka solītais pielikums pie algas nav kritis makā. Nacionālā apvienība vainas izpirkšanai vēlētos biedriskā solidaritātē iesaldēt deputātiskā darba atalgojumu – un neviena partnera balss nav cēlusies pretī apsaukt, cik tas būtu populistisks gājiens.

Arī citi nobijušies gribētu lūgt piedošanu, kaut klusībā droši vien nožēlo, ka nevar sadomāt, kādu nepatīkamu ieganstu dēļ (ceļa seguma remonta un bruģēšanas darbi u. tml.) liegt manifestāciju Jēkaba ielā.

Diez vai sirdsapziņa nav par vēlu modusies. Šoreiz būs tā, ka protestētāji pamatīgi plūks deputātiem spalvas un pacirps krietni vien saaugušo vilnu.

Nav izslēgts, ka varas partiju pārstāvji tiks ierakstīti balsstiesīgo melnajā piezīmju grāmatiņā! Pareizi vien ir, tautas masām jāgādā, lai ievēlētie tautas priekšstāvji nenomirst paš­apmierinātībā un deputātiem jāsamazgā galva, lai tā vēl ilgi džinkst.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.