Kultūra
Māksla

Zināmi vēl četri “Purvīša balvas” nominanti0

Publicitātes foto

“Purvīša balvai” šogad trešajā ceturksnī nominēti Kate Krolle, Anta Pence, Ivars Grāvlejs un Leonards Laganovskis.

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas norisinājušies laikā no 2016.gada 1.jūlija līdz 30.septembrim, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2017.gada februārī, ir nominējusi četru mākslinieku darbus:

Kati Krolli par izstādi “Es varētu būt citur” peldošajā mākslas centrā “Noass” (19.08.-09.10.2016.).

Antu Penci par izstādi “Mani meklē” RIXC galerijā (30.06.-31.07.2016.)

Ivaru Grāvleju par izstādi “Nezināmā latviešu fotogrāfija” Latvijas Fotogrāfijas muzejā (04.08.-04.09.2016.).

Leonardu Laganovski par personālizstādi “Atlants” Mūkusalas Mākslas salonā, īpaši izceļot zīmējumu sēriju “Liecinieki”, Rīgas ielu sāgu un akvareļus (04.08.-17.09.2016.).

Kopumā eksperti šajā periodā nominācijām izvirzīja trīspadsmit mākslas notikumus.

Purvīša balvas ekspertu darba grupā darbojas mākslas zinātņu doktore, LNMM 20. gs. 2. puses – 21. gs. kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas “Arsenāls” vadītāja, Elita Ansone, mākslas zinātniece un kuratore Inga Šteimane, mākslas kritiķis Vilnis Vējš, filosofijas doktors, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Jānis Taurens, mākslas zinātniece Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece, LNMM Krājuma darba vadītāja Daina Auziņa un lektore, kuratore un mākslas kritiķe Ieva Astahovska.

Purvīša balva dibināta 2008. gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009. gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011. gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”. Trešo Purvīša balvu 2013. gada februārī ieguva Andris Eglītis par personālizstādi “Zemes darbi”, bet ceturtā Purvīša balva 2015. gadā tika pasniegta Miķelim Fišeram par personālizstādi “Netaisnība”.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu “Alfor”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.