Laukos

Noteiktas labākās Latvijas alus šķirnes un tautā mīlētākie alus zīmoli0

“Latvijas alus gada balvas 2017” uzvarētāji kopā ar pasākuma rīkotājiem. Foto: Ieva Makare

Šovakar Rīgā, VEF Kultūras pilī godināti labākie Latvijas alus darītāji, izcelti pagājušās sezonas sasniegumi un veiksmes stāsti, kā arī sveikti nozares jaunpienācēji, pasniedzot balvas aldariem desmit nominācijās.

Konkursa uzvarētāji tautas balsojumā nominācijai “Mīlētākā Latvijas alus darītava” ir divi. Mazo alus darītavu grupā – “IndieJānis”, ko Suntažu pagastā brūvē mājražotājs Jānis Rudzītis, bet lielo alus darītavu grupā -SIA “Bauskas alus”.

AS “Latvijas Mediji” portāla LA.lv rīkotajā balsojumā interesenti varēja vērtēt kopumā 44 alus darītavas. Balsojums notika no 10.janvāra līdz 25.janvārim, un tajā bija liela aktivitāte, kopumā saņemot 8392 balsis, turklāt nebija tādas alus darītavas, kas nebūtu saņēmusi nevienu balsi. Līdzās abiem uzvarētājiem nākamo lielāko balsu skaitu saņēma alus darītavas “Aldaris”, “Tērvetes alus” un “Brenguļu” zīmola darītava SIA “Abula”.

Savukārt nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā” balvu žūrija šogad piešķīra AS “Cēsu alus”, savukārt nominācijā “Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā” par uzvarētāju atzīta zīmola “Tērvetes alus” darītava AS “Tērvetes AL” (atzinības rakstus šajā grupā saņēma “Bauskas alus” un SIA “Alus nams”.)

Nominācijā “Lielākais kāpums alus eksporta tirgū” par labāko lielo uzņēmumu grupā atzīts “Cēsu alus”, bet
mazo uzņēmumu grupā – SIA “Valmiermuižas alus”.

Nominācijā “Videi draudzīgākais un sociāli atbildīgākais ražošanas uzņēmums” uzvarētāji ir trīs uzņēmumi – “Aldaris”, “Bauskas alus” un “Cēsu alus”.

Nominācijā “Gada alus reklāmas tēls” gada balvu saņēma “Aldaris” – par zīmola “Mežpils alus” reklāmu, kā arī “Valmiermuižas alus”- par aktīvu darbību reģionos un sabiedrības izglītošanu alus nozarē.

“Gada labākā iepakojuma” balvu saņēma “Valmiermuižas alus”. Uzņēmums atzinību izpelnījās par grafikas dizaina risinājumiem alus zīmolam “Namejs”, kurš veltīts filmai “Nameja gredzens”, kā arī par etiķešu komplektiem “Saule&Mēness”.

Nominācijā “Gada jaunums” par spilgtāko notikumu nozarē atzīti divi produkti – “Bauskas alus” tradicionālās vērtības etiķete “Bauskas alus” un “Valmiermuižas alus” zīmols “Namejs”. Šajā nominācijā piešķirta atzinība arī SIA “Madonas alum”- par zaļo ideju saistībā ar bišu alus zīmolu “Beeer”.

Tāpat pasniegtas balvas nozares jaunpienācējiem, kur par veiksmīgākajiem atzītas sešas alus darītavas – “Ezerbrūzis”, “Ziemeļenkurs”, “IndieJānis”, “Jaunpils”, “Vecmuiža” un “Pumpura alus”.

Savukārt balvu “Par mūža ieguldījumu alus nozarē” šogad saņem Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Daina Kārkliņa.

Visu nomināciju pieteikumu izvērtēšanas komisijā šogad bija Latvijas Alus darītāju savienības (LADS) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Barskovs un LADS izpilddirektors Pēteris Liniņš, Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Tāpat žūrijā šogad bija Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas Restorānu nodaļas vadītājs Jānis Pumpiņš un “Kustības par labu alu” pārstāvis Mārtiņš Klišāns. Reklāmas un iepakojuma sfēru pārstāvēja Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa un Latvijas Iepakojumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Iveta Krauja.

Savukārt konkursa komisijas priekšsēdētājs šogad bija alus zinātājs, mājbrūvētājs, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta pētnieks Mārtiņš Andžs.

Pasākumu septīto gadu pasākumu organizē alus, kvasa un iesala dzērienu biedrība “Alusbrālība” un Latvijas alus darītāju savienība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 3 dienas
LE
LETA
Laukos
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 13 mežacūkām
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Kāds ir vasarāju ražas potenciāls, salīdzinot ar pagājušo gadu
5 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
1 stunda
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
2 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
5 stundas