Foto: AFP/Scanpix/LETA

Notikusi Putina un Zelenska pirmā telefonsaruna 0

Krievijas un Ukrainas prezidenti Vladimirs Putins un Volodimirs Zelenskis savā pirmajā telefonsarunā runājuši par konfliktu Ukrainas austrumos, ceturtdien pavēstīja Kremlis.

Kokteilis
Tevi sargā neredzams vairogs: šajos datumos dzimušie atrodas Visuma īpašā aizsardzībā
Krievija ir iedzīta stūrī: Maskava steigā izved karaspēku no svarīgas bāzes 6
Krievijas pilsoņi masveidā bēg no Putina; emigrēšana tieši uz šo valsti ir patiesi negaidīta
Lasīt citas ziņas

“Tika apspriesti jautājumi par noregulējumu [konfliktam] Ukrainas dienvidaustrumos un par abās pusēs aizturēto personu atgriešanos,” sacīja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Vēl pirms ziņu parādīšanās par līderu pirmo telefonsarunu Putins ceturtdien paziņoja, ka ir gatavs miera sarunām ar Ukrainu pēc 21.jūlijā Ukrainā gaidāmajām vēlēšanām.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Par to vairāk vai mazāk būs iespējams diskutēt pēc tam, kad jaunā Ukrainas valdība būs izveidota un notikušas parlamenta vēlēšanas,” Putina teikto citē Krievijas ziņu aģentūra TASS.

Zelenskis pirmdien videovēstījumā aicināja Putinu tikties miera sarunās Minskā.

“Mums ir jāaprunājas? Runāsim,” Zelenskis aicināja videouzrunā Putinam, kas pirmdien publicēta viņa kanālā vietnē “YouTube”.

“Parunāsim, kam pieder Krima un kā nav Donbasā,” viņš aicināja.

Videopaziņojumā Zelenskis ierosināja, lai ASV prezidents Donalds Tramps, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons arī apmeklētu miera sarunas, kuras organizētu Baltkrievija.

Putins ceturtdien sacīja, ka Maskava “nekad nav noraidījusi ierosinātos formātus”, arī ne sarunu grupas paplašināšanu, vēstīja Krievijas mediji.

Inaugurācijas ceremonijā Zelenskis sacīja, ka kara izbeigšana austrumos un anektēto teritoriju atgūšana ir viņa prioritāte.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.