Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālais direktors Hanss Kluge brīdinājis, ka aptuveni puse Eiropas iedzīvotāju tuvākajās sešās līdz astoņās nedēļās varētu inficēties ar koronavīrusa omikrona paveidu.
Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģionālais direktors Hanss Kluge brīdinājis, ka aptuveni puse Eiropas iedzīvotāju tuvākajās sešās līdz astoņās nedēļās varētu inficēties ar koronavīrusa omikrona paveidu.
Foto: Johanna Geron/REUTERS/SCANPIX

Omikrons pārņem Eiropu; “Pfizer” martā prezentēs vakcīnas variantu, kas dos īpašu aizsardzību pret omikronu 63

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālais direktors Hanss Kluge brīdinājis, ka aptuveni puse Eiropas iedzīvotāju tuvākajās sešās līdz astoņās nedēļās varētu inficēties ar koronavīrusa omikrona paveidu.

Doktors Kluge pavēstījis, ka omikrona vilnis pārņem Eiropu virzienā no rietumiem uz austrumiem līdz ar deltas varianta jaunu uzplūdu, ko daudzām valstīm līdz pat 2021. gada nogalei bija izdevies iegrožot. Jaunā gada pirmajā nedēļā Eiropā reģistrēti jau septiņi miljoni jaunu infekcijas gadījumu, kas divās nedēļās ir vairāk nekā divkāršojušies.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Īpašu spiedienu izjūt Eiropas un Vidus­āzijas valstis, vīrusam izplatoties no rietumvalstīm uz austrumiem caur Balkāniem,” viņš teica. Pētījumi liecina, ka omikrons izraisa mazāk smagu saslimšanu nekā agrākie kovida varianti, taču omikrons ir ļoti lipīgs un var inficēt cilvēkus, pat ja viņi bijuši pilnībā vakcinēti.

Lielais saslimušo skaits vairākās valstīs ir izraisījis veselības aprūpes sistēmas pārslodzi. Apvienotajā Karalistē, kas jau cerēja būt izkļuvusi no pandēmijas smagākā posma, pirmdien reģistrētas 142 224 saslimšanas un 77 nāves gadījumi. Kā atzīmē britu mediji, vairākās slimnīcās notikuši “kritiski incidenti”, jo trūkst personāla. Francijas veselības ministrs Olivjē Verāns brīdinājis, ka janvāris slimnīcām būs ļoti grūts. Pēc viņa teiktā, omikrona pacienti slimnīcās aizņem gultas, kas bija paredzētas “parastajiem” slimniekiem, bet ar deltas variantu saslimušie pār­slogo intensīvās terapijas palātas.

Polija paziņojusi, ka valstī kopš pandēmijas sākuma no koronavīrusa miruši 100 000 cilvēku. Polijā ir sestais augstākais kovida mirstības līmenis pasaulē un gandrīz 40% iedzīvotāju nav vakcinējušies.

Krievijā veselības eksperti brīdina, ka, stingri nekontrolējot vīrusa izplatību, jaunu inficēšanās gadījumu skaits katru dienu varētu sasniegt simt tūkstošus cilvēku. Krievijā līdz šim reģistrēti 10,5 miljoni kovida slimnieku un vairāk nekā 311 tūkstoši nāves gadījumu.

Farmācijas firma “Pfizer” paziņojusi, ka martā plāno prezentēt vakcīnas variantu, kas dos īpašu aizsardzību pret vīrusa omikrona paveidu. Daži veselības eksperti gan izteikušies, ka vēl nav skaidrs, vai tas ir vajadzīgs.

Plašā vakcinācijas aptvere un krītošie saslimstības rādītāji ASV un Britānijā varētu liecināt, ka šajās valstīs omikrona vīruss pēc tā atklāšanas Dienvidāfrikā pagājušā gada novembra beigās ir sasniedzis savas izplatības virsotni.

“Tā izplatība kritīsies tikpat strauji kā parādījusies,” intervijā aģentūrai “Associated Press” izteicies Vašingtona universitātes Sietlā medicīnas profesors Ali Mokdads.

Reklāma
Reklāma

Viņaprāt, inficēšanās ar omikronu ASV varētu sasniegt maksimumu aptuveni 19. janvārī, bet tad strauji kritīsies, jo “visi, kas varētu saslimt, jau būs inficējušies”. Tā notika Dienvidāfrikā, kur mēneša laikā saslimstība sasniedza augstāko punktu, bet tad strauji samazinājās.

Vairāki eksperti gan brīdina, ka Dienvidāfrikā ir citi klimatiskie apstākļi un demogrāfiskie dati, un vēl daudz kas nav skaidrs par pandēmijas tālāko virzību. Saslimstības mazināšanās dažās valstīs vēl neliecina, ka koronavīruss būtu pievārēts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.