Reklāmraksti

Oriģināli mājokļa eksterjera dizaina risinājumi0

Publicitātes foto

Ēkas ārējais izskats ir pati pirmā lieta, ko pamana katrs garāmgājējs vai viesis, kuram ļauts šķērsot Jūsu īpašuma slieksni. Mājas eksterjers būtībā kalpo kā mājokļa ārējais apģērbs, proti, tas veic zināmu sakoptības un dekoratīvu elementu nodrošināšanu. Ja esat oriģinālu mājokļa eksterjera dizaina risinājumu meklējumos, pievērsiet uzmanību šajā rakstā atrodamajām idejām – tās noteikti spēs iedvesmot ikkatru privātmājas īpašnieku.

Estētiskais koks

Koks ir viens no izcilākajiem fasādes apdares materiāliem. Tas ne tikai piedod ēkai zināmu šarmu, bet arī spēj līdzsvarot ārējās vides izraisīto mitruma ieteikmi uz pašu ēku. Kā labs variants noteikti jāpiemin egle – tā uzsūc mazāk mitruma nekā priede un citi koki.

Ja sapnis par guļbūves koka mājiņu liekas pārāk neaizsniedzams, talkā nāks speciāli koka apdares dēļi. Lai gan sabiedrībā valda pieņēmums, ka koks kā materiāls nav īpaši ilgtspējīgs un visai ātri zaudē savu grezno izskatu, jāņem vērā, ka mūsdienās šo estētisko materiālu ir iespējams apstrādāt ar īpašiem līdzekļiem, kas palīdz aizsargāt koka apdari no nevēlamas nelabvēlīgu laika asptākļu ietekmes.

Koka fasāde spēs itin veiksmīgi iekļauties praktiski jebkurā apkaimē. Arī pieejamās koka apdares dizaina un toņu variācijas ir ārkārtīgi plašas. Lai gan koka apdare asociējas ar papildu izdevumiem, jo pieprasa diezgan regulāru apstrādi, tās dabīgums nekad nav izgājis no modes.

Ja pilnīga fasādes apdare ar koka dēļiem šķiet pārāk grezna, piešķiriet mājokļa eksterjeram estētikas pieskārienu ar koka durvju palīdzību. Koka durvis Jūsu mājoklim piedos īpašu statusu, un to dabīgā elegance noteikti nepaliks nepamanīta. Apskatiet kvalitatīvas durvis https://220.lv/lv/majai_un_remontam/durvis – pie mums atradīsiet gan iekšdurvis (uzzināt vairāk), gan ārdurvis, kas lieliski uzlabos Jūsu mājas eksterjera kopēju izskatu.

Dižciltīgais akmens

Gleznainam vai tieši pretēji – raupjam īpašuma eksterjeram lieliski noderēs daudzpusīgais un dižciltīgais akmens. Svarīgi atzīmēt, ka mājokļa eksterjeram vajadzētu izvēlēties tādus akmeņus, kas spēj izturēt mūsu klimatiskās zonas laika apstākļus. Viens no piemērotākajiem akmeņiem mājokļa fasādes apdarei ir granīts. Šis akmens ir visai daudzveidīgs – to iespējams gan pulēt, gan dedzināt, gan zāģēt, lai pēc iespējas vairāk dažādotu tā izskatu.

Pavisam ekstravagantam rezultātam ir vērts apdomāt arī marmora piedāvātās iespējas. Jāteic, ka marmors ir pieskaitāms pie mazāk izturīgākajiem akmeņiem, un tā nepieciešamība pēc regulāras kopšanas var novest pie ievērojamiem papildu tēriņiem.
Neskatoties uz to, marmora gleznainums ir neapstrīdams. Tā šķietami dzīvā virsma izskatīties visai prestiži un lieliski saspēlēsies ar kvalitatīvām koka vai metāla apdares ārdurvīm, kas papildinātas ar gaismu atstarojošiem stikla elementiem. Ņemiet vērā, ka ārdurvis interneta veikalā 220.lv ir drošas, modernas un pieejamas dažādās budžeta grupās.

Marmora apdare nudien neaprobežojas tikai un vienīgi ar gaišiem un tumši pelēcīgiem marmora toņiem. Lai pēc iespējas vairāk izceltu ēkas grezno eksterjeru, mūsdienu tirgū iespējams iegādāties arī zilu un sarkanu marmoru – visai pārdrošs risinājums, ar kuru kaimiņiem būs ārkārtīgi grūti sacensties.

Zaļā siena

Visa dabiskā un ekoloģiskā cienītājiem noteikti iepatiksies tā sauktais zaļās sienas risinājums. Šis mājokļa eksterjera dizaina variants ir kā sapņains fantāzijas lidojums, kuru nereti iekļauj arī īpašuma interjerā. Tā dēvētā zaļā siena jeb vertikālā fasādes apzaļumošana ir visai unikāla pieeja mājokļa eksterjera jautājumam.

Ēkas apzaļumošana ir šķietami vienkāršs un maciņam draudzīgs risinājums. Vienu vai vairāku ēkas fasādes sienu apzaļumošanai parasti izmanto ātri augošus vīteņaugus, kas visai raiti apvij sienas ar košuma pilnu zāles paklāju. Viens no biežāk izmantotajiem augiem ēkas apzaļumošanā ir Ķīnas citronliāna, kas papildu sulīgajam skatam, mājokļa īpašniekiem dāvā arī garšīgu ogu ražu.

Lielākās zaļās sienas priekšrocības ir tās spēja ātri un vienkārši nosegt mājas fasādē radušos defektus, kā arī apzaļumošanas salīdzinoši minimālās izmaksas. Ja šis unikālais eksterjera risinājums ir Jūs uzrunājis, tad der zināt, ka vīteņaugi mīl gaismu, tādēļ ar ēkas apzaļumošanu vajadzētu nodarboties saulainākajā ēkas pusē. Pastiprināta uzmanība jāpievērš arī vīteņaugu augšanas virzienam – neatļaujiet tiem apvīt ēkas durvis un logus.

Atcerieties, ka mājokļa eksterjers kalpo kā Jūsu īpašuma vizītkarte. Nekautrējieties fasādes dizainam piešķirt arī nedaudz personīguma – ļaujiet radošajai fantāzijai lidot!

LA.lv

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
No rītdienas vajadzēs “pārkārtot dzīvi”. Divās Latvijas pilsētās Covid-19 dēļ nosaka ierobežojumus. Kas mainīsies to iedzīvotājiem?
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Francijas prezidents Bastejkalnā patīkami pārsteidz ielu muzikantu 3
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Sīkraga iedzīvotāju šausmu vasara: rāmā ciema pie jūras mieru satricina cūcīgu tūristu bari 19
11 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Auto tikai turīgajiem? No nākamā gada auto īpašniekiem jārēķinās ar jaunu nodokli 24
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Un citiem latgaliešiem pasaki, ka vajag viņu gāzt na**j!” Ubanovičs Saeimā aizmirst izslēgt mikrofonu 12
16 stundas