Aļona Ostapenko

Ostapenko beidzot tiek pie sezonā pirmās uzvaras “Grand Slam” turnīrā 0

Aļona Ostapenko otrdien Ņujorkā sasniedza ASV atklātā čempionāta otro kārtu, pirmo reizi šosezon gūstot panākumu “Grand Slam” vienspēļu turnīra mačā.

7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 3

Latvijas tenisiste, kura rangā ir 77.pozīcijā, sīvā cīņā ar 6-3, 7-6 (9:7) uzvarēja serbieti Aleksandru Kruniču, kura ir planētas 97.rakete.

Par otrās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 70 WTA ranga punktus. Nākamajā cīņā viņai pretī stāsies amerikāniete Elisona Rīske (WTA 36.), kura pirmajā kārtā ar 2-6, 6-1, 6-3 pārspēja spānieti Garvinji Mugurusu (WTA 25.).

Ostapenko spēli iesāka labi, otrajā geimā nobreikojot pretinieci un panākot 2-0. Tiesa, Kruniča tūdaļ atguva breiku un atjaunoja līdzsvaru. Otro reizi Kruniča tika nobreikota astotajā geimā, un Ostapenko ieguva tiesības servēt par uzvaru setā, ko viņa arī spīdoši paveica, neļaujot Kruničai uzvarēt nevienā izspēlē.

Otro setu Latvijas sportiste sāka ar neveiksmīgu servi, nonākot iedzinējos ar 0-2, taču uzreiz atbildēja ar breiku, kas ļāva izlīdzināt spēles gaitu. Tāpat arī pie savas nākamās serves viņa nonāca iedzinējos ar 0:40, taču atspēlēja vairākas breikbumbas un neļāva serbietei izvirzīties vadībā. Tenisistes apmainījās uzvarētām servēm, bet pēc tam sekoja divi breiki. Turpinājumā 2017.gada “French Open” pārliecinoši realizēja savu servi un ar “tīru” breiku panāca 5-4.

Servējot par uzvaru mačā, Ostapenko pieļāva dubultkļūdu (spēlē kopā 12), kas vēlāk pretiniecei ļāva izlīdzināt rezultātu – 5-5. Arī nākamajos divos geimos bija breiki, Ostapenko vēlreiz neizservējot panākumu mačā, līdz ar to seta uzvarētāja bija jānoskaidro taibreikā. Tajā Ostapenko panāca 3:1, taču Latvijas spēlētājas kļūdu dēļ pretiniece izlīdzināja rezultātu un izvirzījās vadībā ar 5:3. Lai gan rīdziniece vienu punktu atguva, tomēr nākamajā izspēlē viņa sita autā, tādējādi Kruniča ieguva divas setbumbas.

Turpinājumā jau divas reizes autā sita Kruniča, kas ļāva Ostapenko panākt izlīdzinājumu, kā arī beigās ar spēcīgiem uzbrukuma sitieniem izraut uzvaru.

LA.LV Aptauja

Cik tālu aizcīnīsies Aļona Ostapenko ASV atklātajā čempionātā?

• Apstāsies otrajā vai trešajā kārtā
  • Sasniegs astotdaļfinālu
  • Sasniegs ceturtdaļfinālu
  • Spēlēs pusfinālā vai finālā

Abas tenisistes savā starpā iepriekš bija tikušās vienreiz, 2017.gada Sinsinati turnīrā uz cietā seguma ar 6:4, 6:2 uzvarot Kruničai.

Ostapenko “US Open” turnīrā piedalās piekto reizi, pēdējos divos gados iekļūstot sešpadsmitdaļfinālā un pagājušogad ar 3-6, 2-6 piekāpjoties krievietei Marijai Šarapovai. Latvijas tenisistei šajā turnīrā jāaizstāv 130 punkti.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova ar 6-3, 6-3 pārspēja kanādieti Eižēniju Bušāru, bet kvalifikācijas pirmajā kārtā zaudējumu cieta Diāna Marcinkēviča un Ernests Gulbis.

Tenisisti “US Open”, kas norisināsies uz cietā seguma, cīnīsies par 57,24 miljonu dolāru (nepilnu 52 miljonu eiro) lielu balvu fondu.