Foto: pexels.com

Ozolniekos atklāj nelikumīgu bīstamo un ražošanas atkritumu glabāšanu 0

Pateicoties iedzīvotāju vērībai, Valsts vides dienests (VVD) Ozolnieku novadā atklājis nelikumīgu bīstamo un ražošanas atkritumu apglabāšanas vietu, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

VVD, balstoties uz iedzīvotāju sniegto informāciju VVD mobilajā aplikācijā “Vides SOS”, par novērotu naftas produktu smaku Ozolnieku novada Cenu pagastā novembra sākumā veica pārbaudi. Tās laikā pagastā īpašumā “Dailes” tika konstatēts grunts piesārņojums ar, iespējams, naftas produktiem. Tāpat teritorijā tika konstatētas dzīvnieku atliekas, kauli un nolietotas riepas, stāstīja Kļaveniece.

Pārbaudes laikā tika paņemti grunts paraugi un veiktas analīzes, kas apstiprināja, ka grunts satur naftas produktus.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kļaveniece norādīja, ka par konstatēto pārkāpumu VVD sāka administratīvā pārkāpuma procesu pret īpašnieku. Administratīvās pārkāpuma lietas laikā noskaidrots, ka teritorijā atklātos citus atkritumus – dzīvnieku atliekas un subproduktus no kautuvēm kā izejvielas bijis paredzēts izmantot SIA “Dailes 1” dzīvnieku barības ražošanai.

Uzņēmuma pārstāvis atzina savu vainu un apņēmās konkrēto teritoriju attīrīt.

VVD inspektori 30.novembrī veica atkārtotu pārbaudi un konstatēja, ka piesārņotā grunts virskārta ir noņemta un nodota atbilstošam atkritumu apsaimniekotājam. Kopumā nodotas 10,4 tonnas bīstamas vielas saturoša augsne un akmeņi, kā arī aptuveni100 kilogrami dzīvnieku atlieku.

Uzņēmums iesniedza VVD dokumentus, kas apliecina šo atkritumu nodošanu tālākai to apsaimniekošanai atkritumu apsaimniekotājiem. Pārbaudes laikā VVD konstatēja, ka sākta arī nolietoto riepu izvešana un nodošana atkritumu apsaimniekotājam. Atlikušo nolietoto riepu daļu uzņēmums plānojis izvest tuvākajā laikā, sacīja Kļaveniece.

Par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu fiziskai personai var piemērot naudas sodu līdz 1000 eiro.

Novembrī, izmantojot mobilo aplikāciju “Vides SOS”, iedzīvotāji ziņojuši par vairāk nekā 200 dažādiem iespējamiem pārkāpumiem. No tiem ceturtā daļa bija par VVD kompetencē esošiem jautājumiem, savukārt puse no visiem saņemtajiem nodota citām atbildīgajām iestādēm vai pašvaldībām turpmākai rīcībai, pauda VVD pārstāve.

VVD aicina iedzīvotājus par konstatētajiem iespējamiem pārkāpumiem ziņot, zvanot uz VVD vienotā zvanu centra tālruni 26 338 800 vai izmantojot “Vides SOS” mobilo aplikāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.