Latvijā
Politika

Pabriks: Uz virsniekiem “Saskaņā” lūkojos ar aizdomām2


Artis Pabriks
Artis Pabriks
Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par”) intervijā “LA” atzīst, ka uz armijas virsniekiem, kas pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos darbojas “Saskaņā”, lūkojas ar aizdomām.

Nesen aizsardzības ministrs nosodīja “Saskaņas” politiķa, Daugavpils mēra Andreja Elksniņa nicinošos izteikumiem par Latvijas armijas bruņojumu. Tie tika pausti Rīgas mēra Nila Ušakova atbalsta mītiņā pie Rīgas domes.

“Ja mērs var atļauties nievājoši izteikties par Latvijas armiju un nepieciešamību aizstāvēties, tad mani māc šaubas par viņa attieksmi pret valsti un patriotismu kopumā. (..) Es aicinātu neticēt šādai propagandai, kas izskan no amatpersonu mutes,” toreiz televīzijas intervijā norādīja Pabriks.

Atbildot uz “LA” jautājumu, kā ministrs vērtē “Saskaņas” pozīciju drošības un aizsardzības jautājumos, viņš sacīja: “”Saskaņa” ir opozicionāri, un jāņem vērā, ka elektorāts sastāv arī no vēlētājiem, kuriem ne visiem Latvijas armija un NBS rada lielu pievilkšanās spēku. “Saskaņa” nekad nav iestājusies ar atplestām rokām par Latvijas dalību NATO, drīzāk pretēji. Viņiem raksturīgs antiamerikāniskums, kas ir modē arī Eiropā, taču tā ir bīstama parādība, it sevišķi, ja to attiecina uz aizsardzību.”

Pati “Saskaņa” kongresos gan uzsver, ka tās rindās ir daudz bijušo armijas virsnieku, tajā skaitā Raimonds Rublovskis un Sandis Bergmanis.

“Uz virsniekiem, kas pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos ir “Saskaņā”, lūkojos ar aizdomām,” piebilda Pabriks.

Jautāts par bijušo karavīru, tagad Rīgas domes konsultantu Vitāliju Dubovu, kurš pēc dienesta izveidojis sporta grupu Maskačkā, kas ne vien trenējas, bet arī pauž gatavību iesaistīties politiskās akcijās, A. Pabriks atbild, ka viņam bažas rada, ja cilvēki, kuri ir militāri izglītoti, nodarbojas ar taktiskajām mācībām vai māca pašaizsardzību, iesaistās politiskajās aktivitātēs.

Saistītie raksti

“Tas rada aizdomas un jautājumus, kādu mērķu sasniegšanai darbojas šīs organizācijas. Mums šādiem cilvēkiem jāpievērš papildu uzmanība. Man nav pamata neticēt drošības iestādēm, un varu apliecināt, ka situācija tiek kontrolēta. Ukrainas scenārijs mums nedraud,” savu skatījumu pauž ministrs.

Viņš atgādina, ka drošības iestādes esot spējīgas tikt klāt šādiem cilvēkiem. “Mums ir Militārās izlūkošanas un drošības dienests, un es paļaujos uz to, ka tas veic savu darbību profesionāli un labi,” piebilda Pabriks.

Visu interviju ar A. Pabriku lasiet otrdien “Latvijas Avīzē” un e-izdevumā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.