Latvijas junioru U-20 izlase pēc 11 gadu pārtraukuma spēja nosargāt vietu elites grupā.

Paliekam hokeja elitē 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Latvijas hokejā ir bijuši daudzi skaisti zaudējumi. Es labāk ņemu nesmuku uzvaru. Šoreiz tāda bija,” pēc otrā mača Halifaksā (Kanāda) ar Austriju godīgs bija Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Artis Ābols, kurš pirms trim dienām kļuva pusgadsimtu vecs (50).

Latvijas juniori pirmajā mačā par vietas saglabāšanu elitē austriešus uzvarēja ar 5:2, otrajā mačā panākums ar 4:2. Sērija bija līdz divām uzvarām, un trešo spēli nevajadzēja. Otrajā cīņā mūsējie bija vadībā ar 4:0, beigas gan stresainas, jo Austrija atspēlēja divus vārtus un spieda arī beigās.

Varam būt gandarīti, ka Latvijas U-20 izlase arī šī gada nogalē Gēteborgā (Zviedrija) spēlēs elites junioru grupā. No otras puses, puišiem bija labas iespējas aizķerties arī līdz ceturtdaļfinālam, bet paši izlaida no rokām uzvaru pret Šveici.

“Galvenais tomēr tika izdarīts. Mēs nospēlējām savā līmenī, diemžēl palēkties augstāk par vidusstrīpu mums neizdevās. Nesākšu attaisnoties, bet grupu turnīrā mēs spēlējām ar objektīvi spēcīgākiem pretiniekiem.

Kas zina, kā būtu aizgājis tālāk, ja būtu nosargājuši uzvaru pret Šveici. Skaidrs, ka somi un amerikāņi ir spēcīgāki, bijām spēlē iekšā, bet ar to ir par maz, vajag izmantot vairākumus. Ja par slovākiem, tad šie bija krietni spēcīgāki nekā iepriekšējā turnīrā augustā, ko viņi pierādīja ceturtdaļfinālā, gandrīz aiz borta atstājot mājiniekus kanādiešus. Man nepatīk un to neieredzu, ka sakām – braucām palikt elites grupā.

Ja liec tik zemu latiņu, tad tā arī būs. Mēs cīnījāmies katrā spēlē, un man nav ko pārmest spēlētājiem. Čaļiem ģērbtuvē pateicu paldies, jo izdarījām labu darbu Latvijas hokejam,” saka Ābols. Viņa priekšā cepuri nost, jo treneris atzina, ka mačā pret Šveici beigās nav pieņēmis pareizo lēmumu. Reti kurš Latvijas hokeja treneris ir bijis tik paškritisks, drīzāk – īsti neviens, tāpēc hokeja sabiedrības acīs Ābola akcijām pēc šī turnīra būtu tikai jāceļas.

Pēc pēdējā mača ar “Tissot” pulksteņiem tika apbalvoti katras komandas trīs labākie spēlētāji. Latvijas izlasē laikrāžus saņēma vārtsargs Patriks Bērziņš, aizsargs komandas kapteinis Gustavs Ozoliņš un uzbrucējs Dans Ločmelis. Bērziņam lielisks turnīrs – vidēji mačā ielaistas 2,47 ripas, kas junioriem ir ļoti labs rādītājs, atvairīti 91,43% metienu. Ozoliņš, kurš traumas dēļ izlaida pēdējo spēli, izdarīja četras rezultatīvas piespēles un rezultatīvākā godu komandā dalīja ar citu aizsargu – Bogdanu Hodasu (2+2). Savukārt Ločmelis ar trim gūtiem vārtiem kļuva par Latvijas izlases labāko snaiperi.