Elvis Merzļikins

“Ja nebūtu Elvja, mēs šo spēli nekad neuzvarētu.” Merzļikinam NHL pamatīga slodze 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9

Vārtsargs Elvis Merzļikins Nacionālajā hokeja līgā (NHL) deviņu dienu laikā aizvadījis piecas spēles, tostarp vārtos stājies divus vakarus pēc kārtas, Kolumbusas “Blue Jackets” komandai beidzot pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

“Zilās žaketes” otrdien viesos ar 4:2 pieveica Filadelfijas “Flyers”. Merzļikins atvairīja 47 no 49 metieniem, tiekot pie spēles pirmās zvaigznes titula.

“Šīs spēles stāsts ir pretinieku komandas vārtsargs (Merzļikins), jo mums pēc diviem periodiem vajadzēja būt pārliecinošā vadībā,” pēc mača nopūtās “Flyers” galvenais treneris Maiks Jeo.

“Ja nebūtu Elvja, mēs šo spēli nekad neuzvarētu. Pirmajos divos periodos viņi izdarīja 38 metienus, kas ir krietni par daudz, taču rezultāts bija neizšķirts 2:2. Merzļikins mums deva iespēju, ko izmantojām,” savu vārtu vīru slavēja Kolumbusas treneris Breds Larsens.

Atvairīti 47 metieni spēlē nav Merzļikina NHL karjeras rekords, jo 26. janvārī Kalgari “Flames” pa viņa vārtiem meta pat 62 reizes, toreiz Kolumbusai zaudējot ar 0:6. Merzļikins šosezon ir “Blue Jackets” pirmais vārtsargs, pagaidām aizvadījis 49 spēles, izcīnot 23 uzvaras.

Statistika gan sliktāka nekā pirmajos divos gados – vidēji mačā ielaistas 3,37 ripas un atvairīti 90,4% metienu. “Blue Jackets” šosezon vēl atlikušas 11 spēles un Merzļikinam arī turpmāk būs liels spēles laiks, jo otrais numurs Jūnass Korpisalo traumas dēļ šosezon vairs nespēlēs.

Kolumbusas izredzes tikt Stenlija kausa izcīņā ir tikai teorētiskas, līdz ar to Elvis maijā tiek gaidīts Latvijas izlasē pasaules čempionātā.