Foto: Andris Eglītis

Apstiprināti jauni grozījumi: par darbošanos mežā būs jāmaksā vairāk 38

Ingrīda Mičāne, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Lai no Valsts meža dienesta (VMD) saņemtu atļauju veikt saimniecisko darbību mežā, turpmāk būs jāmaksā ievērojami vairāk, paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par valsts nodevu par mežsaimnieciskām un medību darbībām.

Maksājums par ciršanas apliecinājuma saņemšanu koku ciršanai kailcirtē platībā līdz 0,5 ha turpmāk būs 30 eiro, bet, platībai pārsniedzot 1 ha, maksājums pieaugs līdz 70 eiro. Salīdzinoši mazāks maksājums par ciršanas apliecinājuma saņemšanu būs krājas kopšanas cirtē un galvenajā izlases cirtē, nepārsniedzot 30 eiro. Savukārt sanitārajā cirtē un rekonstruktīvajā cirtē maksājums par ciršanas apliecinājumu būs pieci eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzšinējais maksājums par apliecinājuma saņemšanu koku ciršanai ir noteikts 4,27 eiro apmērā. “Kopumā atbalstām nepieciešamību paaugstināt VMD atalgojumu un tehnoloģiju sistēmu attīstību, jo esam ieinteresēti, lai dienestā strādā motivēti darbinieki, taču nodevu piedāvātais palielinājums ir nesamērīgi augsts, jo īpaši brīdī, kad lielai sabiedrības daļai jādomā par izdevumu sabalansēšanu,” tā “Latvijas Avīzei” atzīst Latvijas Meža īpašnieku biedrības pārstāvis Mārtiņš Ailts.

Viņš arī informē – izdevies panākt, ka vienā apliecinājumā var iekļaut trīs viena cirtes veida cirsmas, lai gan sākotnējais piedāvājums bija tikai viena cirsma. Tāpat izdevies panākt, ka tiek izdalīta sanitārā cirte, kopšanas cirte jaunaudzēs un rekonstruktīvā cirte, kur maksājums noteikts pieci eiro, nevis 30 eiro, kā sākotnēji piedāvāts.

Meža īpašnieki cer, ka laikā, kad strauji pieaugušas gan ikdienas, gan mežsaimnieciskās izmaksas, šis būs vienīgais nodevu un nodokļu celšanas gadījums, un nākamā valdība nepieļaus tālāku izmaksu pieaugumu.

Meža īpašniekiem atgādinām, ka ciršanas apliecinājums ir derīgs trīs gadus, savukārt jaunās nodevas stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.

Publikācija tapusi sadarbībā ar Meža attīstības fondu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.