Latvijā
Izglītība

Par labu Bulduru dārzkopības vidusskolai piedzen 216 000 eiro0

Foto-LETA

Latgales apgabaltiesa šonedēļ par labu Bulduru dārzkopības vidusskolai no AS “PrivatBank” piedzinusi 216 336 eiro zaudējumus, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Pilns 24.aprīlī nolasītā sprieduma teksts būs pieejams tiesā 8.maijā, un no šī datuma nolēmumu likumā noteiktajā kārtībā arī varēs pārsūdzēt apelācijas instancē.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja vidusskolas pārstāvis zvērināts advokāts Andrejs Strautiņš, 2011.gada vasarā vidusskola noslēdza līgumu par mācību korpusa renovāciju ar uzņēmumu “Info Būve”, kurš tagad esot maksātnespējīgs.

Pasūtītāja, tas ir, skola, lūdza iesniegt garantijas – “PrivatBank” garantiju par līguma izpildi un avansa maksājuma garantiju -, un gadījumā, ja būvnieks neizpilda savas saistības, banka garantē, ka apmaksās vajadzīgo summu.

Tā kā “Info Būve” nepienācīgi pildīja savas saistības un apmēram trīs mēnešus pēc noteiktā termiņa nepabeidza būvdarbus, skola nolēma vienpersoniski atkāpties no līguma, iesniedzot “PrivatBank” pieprasījumu par saistību izpildi, ko banka neveica. Tāpēc vidusskola vērsās tiesā.

Sākumā prasība tika iesniegta Rīgas apgabaltiesā, tomēr pēc grozījumiem likumā tiesnešu noslodzes mazināšanai lieta tika pārsūtīta uz Latgales apgabaltiesu. Strautiņš pauda pārliecību, ka banka izmantos savas tiesības un pārsūdzēs spriedumu.

Tāpat advokāts norādīja, ka viņš nevarēja atrast līdzīgu lietu tiesu praksē un tas esot bijis interesants juridisks strīds.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.