Mega Rosofa
Mega Rosofa
Foto: LETA/AFP

Par Lindgrēnes piemiņas balvas laureāti kļuvusi Mega Rosofa 0

Par Astridas Lindgrēnas piemiņas prēmijas laureāti šogad kļuvusi ASV rakstniece Mega Rosofa (1956), vēsta laikraksts “The Guardian”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Tomāti kā zāles? 7 šī dārzeņa ārstnieciskās īpašības
Vācija izvirza ultimātu Krievijai: “Putinam ir 12 stundas, lai noslēgtu pamieru, pretējā gadījumā…”
Veselam
Vēlies dzīvot ilgāk? Ilgmūžības eksperts iesaka no uztura izslēgt 4 pārtikas produktu veidus
Lasīt citas ziņas

Rosofa atzinusi, ka nespēj noticēt savai uzvarai: “Es gribētu teikt, ka uzreiz iedomājos par balvu, sanemot zvanu no Zviedrijas, taču, atklāti sakot, pirmā domā, kas man ienāc prātā, bija telemārketings.” Apbalvošanas ceremonija notiks 30. maijā Stokholmā, un rakstniece saņems arī piecus miljonus zviedru kronu vērtu naudas balvu (aptuveni 650 000 eiro).

Līdz ar Rosofu uz Lindgrēnes balvu pretendēja 214 citi rakstnieki no 59 valstīm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rosofas slavenākais darbs “Kā es tagad dzīvoju” 2007. gadā izdots latviski apgādā “Zvaigzne ABC”.

Savukārt jau tradicionāli 4. aprīlī Boloņas bērnu grāmatu tirgus laikā tika apbalvoti H.K. Andresena prēmijas laureāti. Balvu saņēma ķīniešu rakstnieks Cao Veņsjuaņs – viņš ir pirmais Ķīnas literāts, kurš ieguvis šo balvu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.