Nomas automobilis pēc ietriekšanās kokā. Autovadītājam jāsedz 20 000 eiro par sabojāto auto.
Nomas automobilis pēc ietriekšanās kokā. Autovadītājam jāsedz 20 000 eiro par sabojāto auto.
Ekrānuzņēmums no “Degpunktā” sižeta

“Tagad vienmēr ballītēs skatos, ko dara autovadītāji.” Jaunietim piespriež nosacītu cietumsodu par braukšanu dzērumā 11

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Rīgas rajona tiesa par braukšanu dzērumā un ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, kad pasažieri guva dažāda smaguma miesas bojājumus, 21 gadu vecajam Lūkasam piesprieda trīs gadu nosacītu cietumsodu.

Daži apstākļi ļāva iztikt bez reāla cietumsoda. Proti, pasažieri kopīgi ar Lūkasu dzēruši un zinājuši, kur sēžas; apsūdzētais ir pozitīva personība, atzina vainu un lūdza iztikt bez pierādījumu pārbaudes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Galdnieks restaurators, uzņēmējdarbības students Lūkass tiesā bija pārbijies, jo dzīve draudēja pārmest pamatīgu kūleni. Cerams, jaunais vīrietis bija patiess, sakot, ka viņš guvis mācību uz visu mūžu. Jau tagad Lūkasam nav viegli, jo jāsedz visi zaudējumi, kas radušies ceļu satiksmes negadījumā.

Tie ir 20 000 eiro par nomas automobili, apdrošinātāji piedzīs no viņa visu naudu, kas tiks izmaksāta cietušajiem, turklāt viņiem ir tiesības vērsties civiltiesā pret Lūkasu, ja apdrošinātāju izmaksas šķitīs par mazu.

Divas meitenes, kas atradās automobilī, visticamāk, to nedarīs, jo ar viņām Lūkass panācis izlīgumu, bet Edgars ir noskaņots kareivīgi, jo vēlas no Lūkasa piedzīt 2000 eiro, tostarp 370 eiro par sabojātām drēbēm un telefonu. Lūkass jau samaksājis Edgaram 605 eiro, kā arī 500 eiro par sasisto automobili. Maksājumus veic pakāpeniski, jo ienākumi nav lieli.

Kā tad negadījums notika? 2022. gada 13. janvārī Lūkass ar Edgaru un divām meitenēm Jūrmalā kopīgi pavadījuši vakaru un iedzēruši. Neilgi pirms pusnakts sapratuši, ka vēl vajag iedzert, un nolēmuši aizbraukt pakaļ alkoholam. Lūkass, kas tikai pirms mēneša bija ieguvis autovadītāja tiesības, teicis, ka nejūtoties noreibis, tāpēc varot sēsties pie stūres. Izvēlēts uz ielas esošs nomas automobilis. Diemžēl ledus un ātrums bija liktenīgs.

Mežmalas ielas līkums pie Čiekuru ielas bija par grūtu. 0,86 promiļu reibumā esošais Lūkass nesavaldīja golfiņu, un tas ietriecās kokā. Jaunieši nebija piesprādzējušies ar drošības jostām.

Meitene, kas sēdējusi aiz autovadītāja, ar savu svaru triecienā uz priekšu bija izkustinājusi no vietas autovadītāja sēdekli un piespiedusi autovadītāju pie stūres. Rezultātā visiem dažādi lūzumi, meitenēm lauztas kājas, Lūkasam – arī trīs ribas, Edgaram – arī iekšējo orgānu bojājumi.

“Tagad vienmēr ballītēs skatos, ko dara autovadītāji. Kad redzu, ka iedzer, eju klāt un saku, ka labāk būtu atslēgas atdot. Esmu dzīvs piemērs, cik slikti var beigties, kad reibumā sēžas pie stūres,” man pēc tiesas teica Lūkass. Viņam autovadītāja tiesības tiesa atņēma uz sešiem gadiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.