Latvijas hokeja fani

Parādās izredzes Latvijas hokeja izlasei iekļūt ceturtdaļfinālā 7

Ar uzvaru pasaules hokeja čempionāta spēles pirmdien Rīgā pabeidza Norvēģijas hokejisti, kuru uzvara pār Kazahstānu vairoja Latvijas izlases iekļūt ceturtdaļfinālā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

B apakšgrupas vēlajā spēlē Kazahstāna ar 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) piekāpās Norvēģijai.

Pēc precīzi 16 nospēlētām minūtēm Kazahstānu vadībā izvirzīja Dmitrijs Ševčenko.

Norvēģi vairākumā rezultātu izlīdzināja 28.minūtē, kad izcēlās Tomass Valkve Ulsens – 1:1.

Savukārt 42.minūtē ātrajā uzbrukumā norvēģi, kuri vairs nevarēja iekļūt ceturtdaļfinālā, izvirzījās vadībā. Pa labo malu aizsargu apsteidza, bet pēc tam otru aizsardzības spēlētāju ar māņu kustību piemānīja Matīass Trēteness, piespēlējot vārtu priekšā esošajam aizsargam Stēfanam Espelannam, kuram atlika trāpīt pustukšos vārtos – 2:1.

Spēles beigās divreiz par labu Kazahstānai kļūdījās tiesneši. Mazāk nekā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām 2+10 minūtes par uzbrukumu galvas rajonā, kurā desmit minūtes varēja arī nedot, nopelnīja Martins Reimarks. Savukārt mazākumā viens pret vārtsargu izslidoja Matss Roseli Ulsens, tika kavēts, taču tiesnesis nefiksēja kavēšanu ar nūju.

Tomēr norvēģi uzvarēja. No labā iemetiena apļa Matiss Ulimbs pēc Kena Andrē Ulimba piespēles no aizvārtes nomērķēja un raidīja ripu vārtu tālajā augšējā stūrī – 3:1.

Uzvarētāju vārtos 14 no 15 metieniem atvairīja Henriks Heukelanns.

Pasaules čempionāta spēle hokejā starp Latviju un Norvēģiju

Ja ziņots, ka B apakšgrupas pirmajā spēlē ASV pārspēja Vāciju ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), ASV vārtos Kelam Petersenam atvairot 33 metienus, kamēr amerikāņi pa vārtiem meta tikai 16 reizes.

ASV kopā ar Somiju jau ir nodrošinājušas dalību ceturtdaļfinālā.

B apakšgrupā līderes pēc sešām kārtām ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Somija un ASV, bet pirmo trijnieku ar desmit punktiem septiņās spēlēs noslēdz Kazahstāna. Tālāk ar deviņiem punktiem seko piecas cīņas aizvadījusī Vācija, Kanāda un Latvija. Septīto pozīciju ar astoņiem punktiem ieņem Norvēģija, kas aizvadījusi visus septiņus mačus, bet sešās cīņās bez punktiem palikusi Itālija, pēdējām divām jau zaudējot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā.

A apakšgrupā Zviedrija pēcspēles metienos ar 2:3 (1:0, 0:0, 1:2) piekāpās Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandai un ceturtdaļfinālā nespēlēs.

Vienīgos vārtus pirmo divu pirmo periodu laikā devītajā minūtē vairākumā guva Jespers Frēdēns.

Zviedru pārsvaru 12 sekunžu laikā dzēsa un viņiem iedzinēju lomu iedalīja Antons Sļepiševs un Aleksandrs Barabanovs, taču 56.minūtē cerības uz uzvaru zviedriem atgrieza precīzs Viktora Ūlofsona metiens – 2:2.

Pagarinājumā vārti netika gūti, un uzvarētājs izšķīrās pēcspēles metienos, kuros pārāki ar 3:2 bija OKR komanda. Uzvaras “bullīti” realizēja Vladimirs Tarasenko.

A apakšgrupas pirmajā spēlē Čehija atspēlējās pret Dāniju, uzvarot pēcspēles metienos ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:1, 1:0).

A grupā zināmi jau visi četri ceturtdaļfinālisti. Pēc sešām kārtām ar 14 punktiem vadībā ir Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda, Pa 12 punktiem ir Šveicei un Slovākijai, pa desmit punktiem – Čehijai sešās spēlēs un Zviedrijai septiņās cīņās. Ar deviņiem punktiem jau finišējusi Dānija, bet Baltkrievijai un Lielbritānijai ir pa četriem punktiem sešos dueļos.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.