Pasaulē
Citur

Pekina atceļ ķīniešu Jaungada svinības0


Zivju tirgus Uhaņā, kas tika slēgts pēc vīrusa uzliesmojuma.
Zivju tirgus Uhaņā, kas tika slēgts pēc vīrusa uzliesmojuma.
Foto: Darley Shen/REUTERS/SCANPIX/LETA

Bīstamais vīruss sāka izplatīties no Hubejas apgabala galvaspilsētas Uhaņas, kurā ir 11 miljoni iedzīvotāju.

 

Aptur satiksmi no Uhaņas

Ķīnas amatpersonas uzskata, ka vīrusa izcelsmes vieta ir vietējais tirgus, kur antisanitāros apstākļos notika putnu un dzīvnieku gaļas tirdzniecība un nelikumīga savvaļas dzīvnieku tirdzniecība. Hubejas apgabalā mirušo skaits sasniedzis 17.

No vakardienas apturēta aviosatiksme un vilcienu kustība no Uhaņas, kura ir jaunā koronavīrusa krīzes centrā, un vairākām tuvējām pilsētām. Uhaņas īpašais komandcentrs cīņai pret šo vīrusu paziņojis, ka iedzīvotāji nevarēs atstāt pilsētu bez īpaša iemesla.

Šo pasākumu mērķis ir ierobežot epidēmijas izplatīšanos, teikts centra paziņojumā. Koronavīruss ir radniecīgs SARS (smagā akūtā respiratorā sindroma) izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja 349 cilvēku dzīvību kontinentālajā Ķīnā un vēl 299 – Honkongā.

 

WHO ietur pauzi

Inficēšanās gadījumi ir atklāti arī Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā, Singapūrā, Vjetnamā un Dienvidkorejā. Vakar apstiprināts pirmais inficēšanās gadījums ASV, kur vīruss atklāts cilvēkam, kurš nesen atgriezies no Uhaņas. ANO Pasaules veselības organizācija (WHO) ir sasaukusi ārkārtas sanāksmi, lai izlemtu, vai vīrusa uzliesmojums ir uzskatāms par globālu ārkārtēju situāciju veselības jomā.

WHO vadītājs Tedross Gebrejesuss paziņojis, ka viņš atliek lēmuma pieņemšanu par to, vai ir jāizsludina globāla ārkārtas situācija veselības jomā saistībā ar šo vīrusu, jo vajagot “vairāk informācijas”.

“Es esmu nolēmis lūgt ārkārtas komiteju rīt atkal tikties, lai turpinātu diskusiju,” teica WHO vadītājs, runājot par starptautisku ekspertu grupu, kas trešdien vairākas stundas apspriedās WHO mītnē Ženēvā. “Ar spēcīgu un aktīvu rīcību viņi ne tikai kontrolēs uzliesmojumu savā valstī, bet arī samazinās šī uzliesmojuma starptautiskas izplatīšanās iespējamību,” viņš sacīja, atbildot uz jautājumu par transporta apturēšanu no Uhaņas.

 

Pekina atceļ ķīniešu Jaungada svinības

Saistītie raksti

Ķīnas varas iestādēm cenšoties ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, galvaspilsētā Pekinā atceltas plānotās vērienīgās ķīniešu Jaungada svinības. Jaunā gada brīvdienas Ķīnā tradicionāli ir aktīvs ceļojumu un pārbraucienu laiks, kad miljoniem cilvēku dodas apmeklēt radiniekus.

Cenšoties nepieļaut, ka vīruss, ar kuru jau inficējušies vairāk nekā 570 cilvēki, izplatās vēl vairāk, varas iestādes mudina Pavasara svētku laikā izvairīties no vietām, kurās ir daudz ļaužu. Daudzi Ķīnas iedzīvotāji ir atcēluši brīvdienās plānotos ceļojumus, iegādājas sejas maskas un cenšas izvairīties no publiskām vietām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.