Pasaulē
Eiropa

Pasaulē nāk Britānijas princese0


Londonā pie Svētās Marijas slimnīcas durvīm Kembridžas hercogs Viljams un hercogiene Keita savu jaundzimušo meitu plašākai sabiedrībai parādīja jau desmit stundas pēc bērna nākšanas pasaulē.
Londonā pie Svētās Marijas slimnīcas durvīm Kembridžas hercogs Viljams un hercogiene Keita savu jaundzimušo meitu plašākai sabiedrībai parādīja jau desmit stundas pēc bērna nākšanas pasaulē.
Foto – AFP/LETA

Apvienotās Karalistes prinča Viljama un viņa sievas Keitas ģimenē piedzimusi meita, kas kļuvusi par ceturto pretendenti rindā uz Britānijas troni.

Britu mediji informē, ka dzemdībās Svētās Marijas slimnīcā Londonā piedalījās arī princis Viljams, kurš īsi pēc meitas nākšanas pasaulē aizsteidzās pēc dēla Džordža un arī viņu atveda uz slimnīcu, lai parādītu nepilnus divus gadus jaunāko māsu.

Derības uz princeses vārdu

Princeses nākšanu pasaulē pie Svētās Marijas slimnīcas Londonā gaidīja vairāku simtu cilvēku liels pūlis. “Princese! Princese!” viņi skandēja, kad uzzināja, ka Viljamam un Keitai piedzimusi meita. Sajūsmas saucienus hercogs un hercogiene izpelnījās arī brīdī, kad abi ar baltā segā ietīto jaundzimušo meitu uz rokām iznāca pa slimnīcas durvīm. Pēc nelielas fotosesijas pie slimnīcas karaliskais pāris ar meitu devās uz savu Londonas rezidenci Kensingtonas pilī.

Vēl vakar Kembridžas hercogs Viljams un hercogiene Keita nebija atklājuši savas meitas vārdu. Savukārt bukmeikeri izteica prognozes, ka karaliskās ģimenes jaunākā atvase varētu tikt nosaukta par Šarloti, Alisi vai Olīviju. Tāpat izskanējuši minējumi, ka Viljams un Keita savai meitai varētu dot Diānas vārdu – par godu 1997. gadā traģiski bojā gājušajai prinča mātei, kas savus dēlus – Viljamu un Hariju – arī pasaulē laida Svētās Marijas slimnīcā. Britānijā derībās par karaliskās ģimenes atvašu iespējamiem vārdiem apgrozās lielas summas. Piemēram, 2013. gadā pirms Viljama un Keitas pirmdzimtā Džordža nākšanas pasaulē bukmeikeri šādu derību rezultātā iekasēja aptuveni 24 miljonus mārciņu (32,5 miljonus eiro).

Britānijas karaliskās ģimenes vēsturniece Keita Viljamsa sarunā ar raidsabiedrību “CNN” norādījusi, ka Apvienotajā Karalistē lielākā daļa sabiedrības uzskata, ka Kembridžas hercoga un viņa sievas jaundzimušai meitai varētu būt vieglāka dzīve nekā viņas vecākajam brālim, kurš ir trešais rindā uz troni un, visticamākais, nākotnē kļūs par Apvienotās Karalistes 43. monarhu. Viljamsa norāda – maz ticams, ka kādu dienu Viljama un Keitas meita kļūs par Britānijas karalieni. “Tiesa, viņai varētu nākties sastapties ar citādu uzmanību nekā viņas brālim, jo daudzi pievērsīs uzmanību viņas apģērbam un matu sakārtojumam,” skaidrojusi Viljamsa. “Viņai būs ļoti, ļoti grūti nodrošināt patiesu un privātu bērnību, kāda bija viņas mātei. Viņa jau ir milzīga slavenība.”

Karaļnama “midltonizācija”

Saistītie raksti

Kensingtonas pilī dienu pēc nākšanas pasaulē Viljama un Keitas meitu pirmie apraudzīt ieradās tieši Keitas māte Kerola un māsa Pipa, nevis princis Čārlzs vai Britānijas karaliene Elizabete II, kuri karaliskās ģimenes jaunāko atvasi aplūkoja tikai pēc stundas. Kaut arī oficiālajā protokolā nekas netiek bilsts par karaliskās ģimenes jaudzimušā apraudzīšanas kārtību, tieši Elizabetei II vai princim Čārlzam vajadzētu būt pirmajiem iespējamās troņmantnieces viesiem.

Kā norāda britu mediji, Midltonu dāmu sākotnējā ciemošanās pie jaundzimušās liecina par pārmaiņām, kas sākušās karaliskajā ģimenē. Proti, līdz ar vidusšķiru pārstāvošās Keitas apprecēšanos ar princi Viljamu Britānijas karaliskās ģimenes sadzīvē aizvien biežāk tiek ieviesti vidusšķiru raksturojoši elementi. “Arī senāk augstdzimušie precējās ar vidusšķiras pārstāvjiem. Tiesa, tad no vidusšķiras nākušie karaliskās ģimenes locekļi ātri pielāgojās jaunajai kārtībai. Viljama gadījumā viss notiek otrādi,” norāda britu žurnālists un karaliskās ģimenes apskatnieks Toms Saikss. Viņš arī atzīmē, ka Keita pameta slimnīcu jau desmit stundas pēc dzemdībām. “Agrāk augstāko šķiru pārstāvošajām māmiņām došanās mājās dzemdību dienā bija neiedomājama, savukārt šāda prakse tika novērota vidusšķirā,” norāda Saikss. Turklāt tieši pēc Keitas norādījumiem karaliskās ģimenes pārstāvji izdalīja kafiju un smalkmaizītes simtiem cilvēku, kuri sestdienas agrajā rītā pie Svētās Marijas slimnīcas Londonā gaidīja mazuļa nākšanu pasaulē. Šis solis arīdzan tiek vērtēts kā Keitas mēģinājums tuvināt karaļnamu vidusšķirai. “Keita zina, ka, lai valdītu 21. gadsimtā, karaļiem un karalienēm jābūt daļai no tautas, nevis šķirtiem no tās. Karaļnama vecajai gvardei tas varētu nepatikt, taču Viljams ir pietiekami gudrs, lai saprastu, ka viņa sievai ir taisnība,” sprieda Saikss.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Vācijā karnevāla kolonnā ietriecies automobilis; daudz cietušo 1
19 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
“Rasisma inde” Vācijā: bažījas par labējā ekstrēmisma pieaugumu 1
19 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Gazas joslas kaujinieki atsākuši apšaudīt Izraēlu
19 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
CVK izsludina Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25.aprīlī 2
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Uz kurieni cielaviņas solī aizsteidzās Aldermane, kurp aizvalsē Stepaņenko pāris
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Incidentā Vācijas karnevālā pavisam cietuši 52 cilvēki, tostarp 18 bērni
55 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Miris pēdējais PSRS maršals Dmitrijs Jazovs
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ēkā Jēkabpilī, iespējams, eksplodējusi apkures iekārta
1 stunda