Tomass Millers
Tomass Millers
foto: AFP/LETA

Pasaules kauss: 10 fakti trešdienai 0

Pievieno LA.LV

Pasaules kauss Krievijā sāksies pēc astoņām dienām. Lūk, vēl desmit fakti par turnīru un tā vēsturi.

Kokteilis
Vai tavās dzīslās rit dižciltīgo asinis? 10 uzvārdi, kas par to var liecināt
Veselam
Tas var piezagties gandrīz (!) nemanāmi – pazīmes, kas liecina par iespējamu vēža saslimšanu
Kokteilis
Tuvākajās nedēļās sāksies ļoti sarežģīts periods: astrologi brīdina 4 zodiaka zīmes
Lasīt citas ziņas

1) No valstīm, kas nav uzvarējušas Pasaules kausā, visbiežāk piedalījusies Meksika – 16 reizes.

2) Anglijas izlasei 11 no aizvadītajām 62 spēlēm noslēgušās ar 0:0 neizšķirtu un tas ir vairāk kā jebkurai citai valstsvienībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

3) Visvairāk sarkanās kartītes finālturnīru vēsturē ir Brazīlijai (11), Argentīnai (10) un Urugvajai (9).

4) Peru izlase Pasaules kausā piedalīsies pirmo reizi kopš 1982. gada. Tas ir ilgākais pārtraukums no komandām, kas kvalificējušās šim finālturnīram.

5) Vienā turnīrā gūto vārtu rekords ir 171 (1998. un 2014. gadā). Vismazāk 32 izlašu formātā bija 2010. gadā – 145.

6) Pēdējo trīs turnīru rezultatīvākā komanda ir Vācija, sākot no 2006. gada attiecīgi 14, 16 un 18 gūti vārti.

7) Vienā Pasaules kausā visvairāk vārtu guvis francūzis Žusts Fontēns – 13, un tas bija 1958. gadā.

8) No pašreizējiem izlašu spēlētājiem visvairāk vārtu finālturnīros guvis vācietis Tomass Millers – desmit, pa pieciem 2010. un 2014. gadā. Viņam arī visvairāk rezultatīvu piespēļu – sešas.

9) Visvairāk finālturnīros piedalījušies meksikānis Antonio Karvahals un vācietis Lotārs Mateuss – piecos. Krievijā viņus var panākt Meksikas futbolists Rafaels Markezs.

10) Pasaules kausā vienmēr triumfējušas izlases, kuras vada vietējais speciālists.

LA.LV Google ziņās Pievienot
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.