Publicitātes foto

Pastāvēs kas pārmainīsies? Diversifikācija – Huawei ilgtermiņa panākumu atslēga 1

Stratēģija, kurā uzņēmums dala darbības fokusu vairākos virzienos, lai mazinātu vienas nozares neizbēgamo risku un palielinātu stabilitāti slēpjas zem vārda “diversifikācija”. Tā Ķīnas tehnoloģiju koncerns pirms pāris gadiem daudz intensīvāk sāka attīstīt dažādu produktu un pakalpojumu izstrādi un ražošanu, dažādu tirgu apgūšanu un dažādu jaunu tehnoloģiju izmantošanu, inovāciju iedzīvināšanu uzņēmuma ikdienā.

Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 23
Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina 226
TV24
Uzņēmējs atklāj, kāpēc jau labu laiku nepērk Ķīnā ražotas preces. Kādu ļaunumu var nodarīt parasts putekļu sūcējs? 36
Lasīt citas ziņas

Šis, teju Raiņa motīvs – pastāvēs, kas pārvērtīsies atbalsojās Huawei pēc kādas pēcpusdienas, kad uzņēmuma vadošie darbinieki saņēma e-pastu no koncerna dibinātāja, uzņēmuma idejas ilgstošā iedzīvinātāja un vadītāja Rena Žengfeja ( Mr. Ren Zhengfei ).

Tehnoloģiju koncerna vizonārs paredzēja nepieciešamību pēc straujām pārmaiņām un iezīmēja arī nepieciešamību Huawei kļūt savā veidā par “pašpietiekamu” uzņēmumu, kas spētu stāties pretī kā globālā tirgus turbulencēm, tā arī t.s. mikročipu izaicinājumam – faktam, ka augstākā līmeņa mikročipus pašlaik spēj saražot pārlieku mazs skaits uzņēmumu un tie, būtībā nosaka tirgus prioritātes. Tātad – nevis inovācijas nosaka kurp virzīsies tirgus, bet komponenšu ražotājs apstiprina, ka tam ērtākais būs konkrētais attīstības virziens.

CITI ŠOBRĪD LASA
Publicitātes foto

Diversifikācija ļauj uzņēmumam izmantot dažādas iespējas, piemēram, jaunos tirgos un ar jauniem produktiem, un tādējādi var palielināt peļņu un izaugsmi. Huawei, par spīti zaudējumiem tirgus daļā, kas skāra tieši viedierīces, ar atrāvienu spējuši palielināt savu klātbūtni citos informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju koncerna sektoros – mājas elektrotehnikas, valkājamo tehnoloģiju, programmnodrošinājuma, mākoņošanas pakalpojumu un mākslīgā intelekta rīku izveidē un attīstībā Huawei spējuši paveikt teju neiespējamus progresa soļus. Uzņēmums sācis aktīvi apgūt jaunus tirgus elektromobilitātē un ūdens un saules enerģijas sistēmu pārvaldībā. Diversifikācija ir kļuvusi par daļu no uzņēmuma ilgtermiņa stratēģijas un tiek veikta pārdomāti un visaptveroši, lai nodrošinātu, ka tā ir noderīga un efektīva.

Pats Huawei dibinātājs ir izglītības un inovāciju patrons – reiz kādā no intervijām viņš bija paudis, ka katram no jauniešiem, kurš dzīvo ārpus lielpilsētām, jāsniedz iespēja iegūt maģistra grādu un tikai tad, pie pilnvērtīgas jauno, nākotnes inovatoru bāzes valstu ekonomika spēs augt un atrast jaunus darbības laukus arī nākamo 30 -50 gadu dimensijā. Šķiet, ka šāda – ilgtermiņa stratēģija arī ir paša Huawei pamatos, kas – atgādināšu, ir dibināts 1987.gadā..

LA lasītāji jau daudzkārt varējuši iepazīties ar jaunumiem par inovāciju sadarbību akadēmiskajā vidē. Huawei spējis ieguldīt simtiem miljonu eiro, lai attīstītu sadarbību ar simtiem inovāciju centru un simtiem universitāšu. Šīs sadarbības pamatos ir vēlme radīt ne vien jaunus komerciāli veiksmīgus risinājumus telekomunikāciju tirgum, bet kopt inovāciju vidi – atbalstot zinātniekus, atbalstot un stiprinot jaunuzņēmumu garu, kas balsta savas idejas ilgtermiņa risinājumos.

Šis “atvērtās inovācijas” modelis balstās uz sadarbību un sasaisti ar daudziem akadēmiskiem partneriem neskaitāmās valstīs. Tas, pateicoties Huawei, tuvina atsevišķu institūciju īpašās un konkurētspējīgās priekšrocības un pēc tam rada ilgstošas, ilgtermiņa partnerības, kas ievieš jauninājumus un palīdz iekļaut galarezultātā tapušos produktus kā privāto uzņēmumu tā arī valsts rūpniecības un ražošanas struktūrā.

Vairāku gadu garumā tieši Huawei guvis Eiropas institūciju atzinību, kā inovāciju atbalstītājs, kā izcils darba devējs Eiropā un arī, vel nesen kā viens no labākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kas īsteno kvalitātes vadības sistēmas sava darba organizācijā, saņēma Eiropas kvalitātes vadības asociācijas galveno balsu par sasniegumiem 2022.gadā.

Redzot ne tikai plašo tehnoloģisko diversifikāciju, bet arī Huawei iesaisti daudzos ekoprojektos, vides saudzēšanas un zaļa biznesa veidošanas iniciatīvās, bija iespēja jautāt Huawei par mērķiem, kādēļ uzņēmums iesaistās šādos projektos.

Atbilde bija pavisam vienkārša – Huawei globālā uzņēmuma spēja izstrādāt tehnoloģiskus risinājumus šķietami lokālu projektu ietvarā patiesībā ir devums šo mazo komūnu cilvēkiem – viņiem tiek dāvināta zaļa un ilgtspējīgā tehnoloģija un risinājums, kur tālāk mērogot kaimiņu ciemā, kaimiņu ezerā un upē. Tā piemēram pasaulslavenais Atlantijas laša glābšanas modelis, kas Huawei bija lielisks veids, kā trenēt savu speciālistu un inovatoru spēju vienā risinājumā integrēt un apvienot uzņēmuma mašīnredzes rīku, mākslīgā intelekta, mākoņošanas un praktiskās inženierprasmes būvējot “lašu ceļu” šobrīd ir metode, kuru katra Norvēgijas komūna var pārņemt kopēt un replicēt – lai atveseļotu savas apkaimes upju ekosistēmas – un tā kā tas ir Huawei ziedojums, Atlantijas laša glābšana ir nu jau brīvpieejas inovācija katram.

Kā pierādījis Ķīnas tehnoloģiju koncerns – inovāciju partnerības var ietvert dažādus veidus, piemēram, pētniecības un attīstības projektus, tehnoloģiju licencēšanu, dažādus sadarbības veidus un tā tālāk. Inovāciju partnerības var radīt priekšrocības abām pusēm, veicinot zināšanu apmaiņu – šādas inovāciju partnerības ļauj jau pieminētajai akadēmiskajai videi izmantot komersantu pieredzi un zināšanas, bet komersantiem – izmantot akadēmiskās vides zināšanas un pētniecības rezultātus.

2022 gadā vēl būtiskāka kļuvusi resursu un prasmju apvienošana un Huawei dibinātās esošās un arīdzan jaunās inovāciju partnerības ļauj apvienot dažādus resursus un prasmes, lai radītu jaunas idejas un inovācijas, jaunus produktus un pakalpojumus un visbeidzot – komerciālas iespējas, piemēram, licencējot tehnoloģijas un tā veidojot jaunas uzņēmējdarbības iespējas.

Lai arī dažādi šķēršļi un ierobežojumi nav ļāvuši Eiropā līdz galam iepazīt 5G jaudu, kuru sniedz Huawei izstrādātās tehnoloģijas un iekārtas – ir ievērojams telekomunikāciju sektors, kura potenciāls varētu tikt atklāts jau nākamgad – t.s. privātie 5G tīkli un šeit Huawei ir spēcīgas iestrādes jau tagad, kā veidojot fokusētus risinājumus lieliem loģistikas parkiem, transporta mezgliem un pat pazemes raktuvēm, tā arī nodrošinot no ārējas iedarbības pasargātus tīklus akadēmiskajai videi – universitāšu pilsētiņām.

Privātie 5G tīkli parasti piedāvā augstākas jaudas un ātruma iespējas, salīdzinot ar parastajiem publiskajiem tīkliem, un tādējādi var nodrošināt labāku sakaru kvalitāti. Šādi 5G tīkli parasti var nodrošināt ātrāku piekļuvi sakaru pakalpojumiem, jo tie nav tieši atkarīgi no parastajiem publiskajiem tīkliem.

Vēl viena no Rena Žengfeja iecerēm, kas šogad tika realizēta ir uzņēmuma intelektuālā īpašuma komandas pūliņi, lai pārvērstu Huawei plašo patentu kopumu tiešos ieņēmumos, izmantojot “saprātīgu cenu” un “radīt atbilstošu atdevi” no uzņēmuma ieguldījumiem pētniecībā un attīstībā. Huawei pašlaik ir viens no lielākajiem patentēto tehnoloģiju īpašniekiem pasaulē – ik gadu reģistrējot ne mazāk kā 400 dažādus patentus un pagājušajā gadā kāpinot šo skaitli par 50%. Diversifikācijas stratēģijas paredz, ka Huawei veic arī uzņēmumu iegādi, kam pieder jau iegūti patenti, tā iegūstot ne tikai pašu patentu, bet arī inovatoru komandu, kura, pat ja nespēs radīt nākamo izcilo risinājumu, spēs mainīt savu kolēģu domāšanas fokusu uz praktisko inovāciju, kuru iedzīvināt, lai jaunajā gadā informācijas un telekomunikāciju sektors taptu par vēl radošāku un vēl jaudīgāku darba vidi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā
Putins ir sācis gatavoties militārai agresijai pret NATO. Analītiķi norāda uz pazīmēm, kas par to liecina
TV24
Uzņēmējs atklāj, kāpēc jau labu laiku nepērk Ķīnā ražotas preces. Kādu ļaunumu var nodarīt parasts putekļu sūcējs?
Kokteilis
TESTS ar humoru. Izvēlies slotu un noskaidro, kāda ragana esi!
VIDEO. Noskaties! Kad piestāj ceļmalā palīdzēt citam ar auto ķibeli, var tikt pie patiesa pārsteiguma
Lasīt citas ziņas
Veselam
Covid-19 vakcīnu skandāls. Pirmās instances tiesa attaisno valsts amatpersonas bezdarbībā apsūdzēto Viņķeli
Ukrainas raķetēm veiksmīgs trāpījums okupantu “pūznī”; ir bojāgājušie un upuri
FOTO. Krustpils pagastā no Zeļķu dzelzceļa tilta uz Jēkabpils pusi viss ir ūdenī – ūdens līmenis turpina celties
TESTS. Vai atpazīsti šīs 10 agrās pavasara puķes? Uzzini, vai esi pavasara puķu ģēnijs!
Veselam
Covid-19 vakcīnu skandāls. Pirmās instances tiesa attaisno valsts amatpersonas bezdarbībā apsūdzēto Viņķeli
13:08
Ukrainas raķetēm veiksmīgs trāpījums okupantu “pūznī”; ir bojāgājušie un upuri
12:49
TESTS. Vai atpazīsti šīs 10 agrās pavasara puķes? Uzzini, vai esi pavasara puķu ģēnijs!
12:39
Veselam
“Ķirurgs pasauca pie galda. Ļāva paņemt rokā sirdi un plaušu.” Anestezioloģe pastāsta, kādas pēc taustes ir plaušas
Kokteilis
FOTO. 29. februāra gaviļnieks, kuram dzimšanas diena ir reizi četros gados: “Šodien man ir 12 pilni gadi!”
TV24
Majors: Krievi noteikti gatavojas nākamajam sitienam. Tas nebūs vienkāršs, tas būs jaudīgs un spēcīgs
VIDEO. “Līkajiem arī nav ne vainas.” Vai Eiropa joprojām turpina izbrāķēt “nepareizās formas” banānus un gurķus?
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā
Krimināls
FOTO. Policijai “ķēriens” reidā pa skolu. Trīs puišu tramīga uzvedība pievērš tiesībsargu uzmanību un viena mammu noved līdz kriminālprocesam
Kokteilis
FOTO. Nedēļas iedvesmojošākā reperu ballīte – Gustavo atklāj stāstus par radošo un personīgo dzīvi
TV24
Tuvojas gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas laiks. Vai visi iedzīvotāji var to darīt?
Kokteilis
VIDEO. Magone turpina pieķert Toļiku vienos melos pēc otriem. Ko vēl viņas kavalieris noklusē?
VIDEO. “Es domāju, ka tikai krievi var uzvesties tik apkaunojoši.” Polijas ģenerālkonsule Ļvivā atvainojas par poļu rīcību uz robežas
TV24
Uzņēmējs atklāj, kāpēc jau labu laiku nepērk Ķīnā ražotas preces. Kādu ļaunumu var nodarīt parasts putekļu sūcējs?
Jaunzēlande atceļ cigarešu aizliegumu nākamajām paaudzēm – kā tas jāsaprot?
Eiropā pērn bijis septiņos gados lielākais patvēruma meklētāju skaits, pārsniedzot 1,1 miljonu cilvēku. No kuras valsts visvairāk?
Mediķi aicina pret agresīviem pacientiem piemērot kriminālatbildību. Emocionāli ietekmēti tiek pat 80% ārstu
TV24
Politologs: Putins sāk graut pats savu varu – pulkvežu masa paliek par lielu
VIDEO. Daugavā pie Zeļķu tilta ūdens līmenis jau 9,53 m virs nulles punkta – jaunākie dati par plūdiem
Dārzs
Ja iepaticies kaimiņienes pūpoliņš, vai to var pavairot? Iesaka dārzniece
Mājas
pareizi braukt ar auto, lai ietaupītu degvielas patēriņu?
Kokteilis
TESTS ar humoru. Izvēlies slotu un noskaidro, kāda ragana esi!
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Grupa “Citi Zēni” laiduši klajā jaunu, bet ne mazāk lipīgu singlu: vai jau noklausījies?
Veselam
Saslimstība ar gripu saglabājas iepriekšējo nedēļu līmenī; šosezon ar gripu miruši 26 cilvēki
TV24
Kāpēc šajā politiskajā situācijā pieļauj, ka kursē autobuss uz Krieviju, uz Sanktpēterburgu, vaicā finansists
Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus vasarā apgūt rezervistu militāro apmācību! “Tvitera bataljons” kārtīgi saplūcas – par ko?
TV24
VIDEO. Krievu ārsts par Navaļnija nāvi: Es analizēju un pētīju. Neviena cita termina kā vien slepkavība te neeksistē!