Praktiski
Mājas

FOTO: Oriģināls mājoklis pašā Rīgas sirdī. Ciemos pie Maskavu ģimenes2


Viesistabā sienu grezno fotoreprodukcija uz audekla, tajā redzama sena Matīsa tirgus aina. Pie dīvāna – zems galds, ko Reinis darinājis no vecām brusām, kas atvestas no viņa dzimtās puses – Salas novada Sēlpils pagasta.
Viesistabā sienu grezno fotoreprodukcija uz audekla, tajā redzama sena Matīsa tirgus aina. Pie dīvāna – zems galds, ko Reinis darinājis no vecām brusām, kas atvestas no viņa dzimtās puses – Salas novada Sēlpils pagasta.
Foto: Anda Krauze

Rīgā pie Stricka villas nejauši uz ielas satiku puisi, kurš nesa neiesaiņotu stāvlampu… Īsts gaismnesis! Uzrunāju un iepazinos ar Reini Maskavu. Viņi abi ar dzīvesbiedri Zani ir radoši ļaudis.

Zane veido maģiskos ziedu auskarus, galvasrotas, apģērbus ar ziedu pušķiem, ko cienītāji jau atpazīst pēc zīmola ”Honey Magic Forest”. Reinis studējis Ogres meža tehnikumā un tagad seniem kokmateriāliem piešķir otru jaunību un pārvērš tos ”Honey Furniture” dizaina priekšmetos un mēbelēs.

Savu 107 kvadrātmetrus lielo dzīvokli Reinis un Zane iekārtojuši tik oriģinālu, ka ne nopriecāties!

Mājīgajā interjerā dominē pašu veidoti koka, keramikas izstrādājumi, arī mākslas foto.

 

”Dzīvojām Vecrīgā, Mārupē, Ozolniekos, līdz atradām Rīgā šo plašo dzīvokli 20. gs. sākumā celtajā namā. Iepatikās telpas, jo tās bija kvalitatīvi izremontētas, restaurētas senās durvis, ielikti jauni logi – jutām kārtīgas nama īpašnieces atbildību. Nu jau te esam sesto gadu,” priecājas Reinis.

Viesistabā – masīvs koka galds, kas iegādāts Čiekurkalna mēbeļu veikalā ”Cube”, pie tā novietoti mīkstie atzveltnes krēsli ar rokturiem – ērti un viegli pārvietojami! Sienu grezno fotoreprodukcija uz audekla, tajā redzama sena Matīsa tirgus aina.

Pie dīvāna – zems galds, ko Reinis darinājis no vecām brusām, kas atvestas no viņa dzimtās puses – Salas novada Sēlpils pagasta. Turpat līdzās arī paša darināta lampa uz sena koka pamatnes. Paberzējis tās virsmu, Reinis iesaka mums pietuvināt degunu. Kas par smaržu! Kafija, karamele…

Interese un cieņa pret seniem kokmateriāliem ir viņiem abiem – Reinis kopā ar Zani tos pārveido, radot mūsdienīgas mēbeles: lampas, spoguļus, galdus, bufetes, vīna skapjus, konsoles un naktsgaldiņus… Ilgus gadus bija strādājuši reklāmas nozarē, kurā svarīgs ir ātrums, bet rezultāts – gaistošs.

”Izdegām, jo strādājām kaislīgi, ar visu sirdi, bet vienā mirklī visa bija par daudz.”

Tāpēc gribējies ko savu – tuvāk pie dabas. Bauskas pusē nopirkuši 1860. gadā celtu māju, ko nu sakopj, atjauno.

Reinis uzsver: ”Sens koks ir vairākas reizes izturīgāks par jaunu. Tas ir strukturāli mainījies, sveķi ir pārvērtušies kristālos un, noņemot nost kokmateriāla mīksto daļu, paliek skaistā, cietā daļa, kas bieži vien veido pat zīmējumus. Un kur nu vēl tā smarža!”

Viesistabā atrodas arī no masīva koka veidots plaukts ar atskaņotāju un vinila platēm. Stilīgi un mūsdienīgi! Arī virtuvē vairāki priekšmeti darināti no koka, piemēram, paliktņi, virtuves dēlīši, sulas pakas tvertne…

Uzņēmējdarbībā Reinis ar Zani rod veidus, kā senu koku padarīt ikvienam saprotamāku un mūsdienīgāku, to kombinējot ar betonu, stiklu un varu. Viņuprāt, lai izceltu koku, pārējiem materiāliem ir jābūt moderniem. Interjerā viņi iecienījuši arī Reiņa darināto keramiku: lampas, tējkannas, dizaina objektus…

Vairākiem priekšmetiem ir atceres vērtība, piemēram, guļamistabā – hokeja komandas ”Dinamo Rīga” spēlētāja Sanda Ozoliņa dāvinātā hokejnūja. Seni priekšmeti ievilina kultūrvēsturē: Zane rāda savu vijoli, uz tās uzrakstīts gada skaitlis ”1906” , tā esot bijusi baznīcas instruments ar dobjāku – altam līdzīgu skanējumu. Zane to spēlējusi, mācoties Mūzikas skolā, pēcāk atdevusi drauga mammai, no kuras nu vijoli atpirkusi.

Un kāda ir Reiņa interesantā uzvārda vēsture?

Saistītie raksti

”Tēvs man ir no Jēkabpils novada, senči – no Polijas. Sākotnēji uzvārds rakstīts Maskaus, pēcāk baznīcu grāmatās pārtapis par Maskavs,” stāsta Reinis. Zane zina teikt, ka tie latvieši, kas strādājuši Krievijā, senāk esot saukti par maskaviešiem. Varbūt arī tam ir kāda ietekme?

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IB
Indulis Burka
Praktiski
Silts kažociņš “līvānietei”: kā siltināt Līvānu tipa māju?
4 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
VIDEO. Silakrogā mītošie kaķi vairojas, dzemdē, ir izkropļoti un iet bojā: iedzīvotāji nezina, kā palīdzēt
4 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Padomi, kā dārzu saglabāt zaļu un ziedošu arī lielā karstumā
5 dienas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Bāriņtiesas surogāts? Grib reformēt bērnu aizsardzības sistēmu 1
2 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Palielina atbalstu ģimeņu mājoklim. Valsts garantiju varēs saņemt atkārtoti
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Uga Dumpis: “Nopietnie cilvēki” saka, ka būs vēl kaut kas… 3
17 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Mazgājas autoostā, telefonu lādē lielveikalā! Rīdzinieki kopš Jāņiem bez elektrības 3
13 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kad prezidenta neatkarība sāk atgādināt seno anekdoti par Nenotveramo Džo
2 stundas