Latvijā
Sabiedrība

Patversmē “Zilais krusts” inficēto skaits pieaudzis līdz 310


Zemessardzes 1.Rīgas brigādes karavīri un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēji izvieto speciālo telti, kurā veselos karantīnai pakļautos klientus nošķirs no jau apstiprinātajiem Covid-19 pacientiem, kristīgās draudzes “Zilais krusts” vīriešu patversmes “Zilais Krusts” teritorijā.
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes karavīri un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēji izvieto speciālo telti, kurā veselos karantīnai pakļautos klientus nošķirs no jau apstiprinātajiem Covid-19 pacientiem, kristīgās draudzes “Zilais krusts” vīriešu patversmes “Zilais Krusts” teritorijā.
FOTO: Evija Trifanova / LETA

Papildināta ar 2. – 6. rindkopu

Evaņģēlisko kristiešu draudzes nakts patversmē “Zilais Krusts” konstatēts vēl viens jauns ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimušais, tādējādi kopējais sasirgušo skaits pieaudzis līdz 31, šodien preses konferencē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte aģentūrai LETA norādīja, ka patversmē varētu tikt pagarināts sākotnēji noteiktais karantīnas laiks.

Šāds lēmums varētu būt nepieciešams, jo pēdējais Covid-19 pozitīvais klients patversmē ievests viens pagājušajā nedēļā.

Kondrāte izcēla, ka gan patversmes klienti, gan brīvprātīgie darbinieki ar situāciju tiek galā. Viņa atzīmēja, ka klienti paši sevi ir motivējuši un ar viņiem regulāri sarunājas sociālais darbinieks.

Departamenta direktore atzīmēja, ka ir bijuši nepatīkami incidenti, kas saistīti ar medijiem, proti, tikuši izmantoti droni, lai filmētu patversmē notiekošo. Mediju uzmanības dēļ vairāki klienti arī atteikušies no atrašanās pie patversmes uzstādītajā nošķiršanas teltī, jo viņi visu laiku tikuši uzrunāti un fotografēti no žoga otras puses.

Tāpat esot bijis gadījums, kurā kāds žurnālists patversmes klientam ir piedāvājis alkoholiskā dzēriena devu, apmaiņā pret informāciju par patversmē notiekošo. Kondrāte gan atzina, ka situācija ir atrisinājusies ar policijas palīdzību, tostarp, ierobežojot gaisa satiksmi virs patversmes teritorijas.

Savukārt sociālā aprūpes centrā “Stella Maris”, kur ar Covid-19 inficējies viens darbinieks, jau saņemta daļa aprūpētāju testu rezultātu, kas visi bijuši negatīvi.

4.aprīlī nomira viens no patversmes “Zilais krusts” klientiem, kuram bijis pozitīvs Covid-19 tests. Mirušajam bijušas vairākas hroniskas saslimšanas. Klients uzturējies patversmē un nav bijis stacionēts. Tāpat viņam nav bijis izteiktu saslimšanas pazīmju.

SPKC norāda, ka pēc pataloganatoma slēdzienā varēs noteikt patversmes iemītnieka nāves cēloni. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, ja ir pamatotas aizdomas, ka cilvēka nāves cēlonis ir kāda no bīstamām infekcijas slimībām, tad obligāti jāveic mirušā cilvēka ķermeņa patologanatomiskā izmeklēšana.

Pirmais Covid-19 slimnieka nāves gadījums Latvijā tika konstatēts 3.aprīlī. Paciente bija 99 gadus veca sieviete, kuras nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas.

Patversme “Zilais krusts” ir viena no piecām Rīgas pašvaldības līguma organizācijām, kas nodrošina nakts patversmes pakalpojumus, tajā skaitā arī cilvēkiem ratiņkrēslos.

Patversmē patlaban uzturas 102 klienti, no kuriem 11 klienti pārvietojas riteņkrēslā. No darbiniekiem patversmes telpās šobrīd uz vietas atrodas iestādes vadītāja, sociālā darbiniece un trīs brīvprātīgie. Klientiem tiek nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā.

Otrdien sāksies slimo patversmes klientu nodalīšana no veselajiem, informēja pašvaldībā, norādot, ka visiem saslimušajiem slimība norit vieglā formā.

1.aprīlī patversmē papildināti krājumi ar dezinfekcijas līdzekļiem un piegādāti nepieciešamie medikamenti. Atbildīgajiem darbiniekiem ir nodrošināti cimdi un maskas, bet klientiem maskas vēl tiek gaidītas. Visās telpās ir izvietoti dezinfekcijas līdzekļi un visiem iemītniekiem divas reizes dienā mēra temperatūru, skaidroja pašvaldībā.

Saistītie raksti

Kā ziņots, plaša inficēšanās ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 minētajā patversmē tika konstatēta pagājušajā nedēļā, tāpēc visiem tajā noteikta karantīna.

Patversmes "Zilais krusts" teritorijā uzslej teltis Covid-19 izplatības laikā
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Labi, ka tas nenotika ziemā, labosim visu nakti! “Rīgas Siltums” par amizanto avāriju Ģertrūdes ielas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, kuru vēl divu valstu ieceļotājiem nav jāievēro pašizolācija
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jauns Covid-19 pabalsts – cik liels un kas to saņems?
6 stundas

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 2
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 4
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
57 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas