Meža stādīšana un sakopšana

Pavasaris ir aktīvākais meža stādīšanas un sakopšanas laiks 5

Pavasaris ir dzīvības sākums, kad visa veģetācija un daba atdzīvojas pēc ziemas miega. Viss mostas – daba, cilvēki. Arī mežs mostas pavasarī. Mežsaimniecībā, gluži tāpat kā lauksaimniecībā, veiksmīgai darbu īstenošanai noteicošie ir laika apstākļi. Pieredze liecina, ka mežā jauno kociņu – egļu, priežu un bērzu – stādīšanai vispiemērotākais laiks ir pavasaris, kad zeme ir atlaidusies un augs ir pamodies, augsnē ir pietiekoši daudz mitruma.

10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Pieredzējuši mežkopji iesaka mežu stādīt vismaz mēnesi iepriekš sagatavotā augsnē, lai, piemēram, paaugstināta mitruma apstākļos stādījumi neciestu no pārlieku liela mitruma. Optimālākais variants – sagatavot augsni iepriekšējā rudenī, lai tā pa ziemu nosēžas. Meža stādīšanai vispiemērotākais laiks ir pavasaris – aprīlis, maijs. Koku stādīšanas periods sākas no brīža, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra pārsniedz +10 grādus, tad koki vislabāk ieaugsies un spēj uzņemt barības vielas. Koks augumā aug pavasarī, taču pēc Līgo svētkiem tas jau sāk gaidīt rudeni – pārkoksnējas. Koks vairs neaug garumā, bet briest, veidojot mizu.

Darbu plānošana notiek vismaz 100 gadus uz priekšu

CITI ŠOBRĪD LASA

Mežsaimniecībā darbu plānošana notiek vismaz 100 gadus uz priekšu, tādēļ lēmumiem jābūt izsvērtiem un pārdomātiem. Gluži tāpat kā cilvēkam, arī katram kokam ir savs mūža garums un dzīves cikls, tāpēc mežs ir regulāri jāatjauno. Noteikta izmēra un vecuma koki ir jācērt atbilstošā laika ciklā, lai tie nezaudētu savu vērtību un dotu vietu jaunaudzēm. Savukārt jaunaudžu kopšana ir daļa no obligāti mežā veicamajiem darbiem. Ja netiek koptas jaunaudzes, mežu atjaunošana nenotiks sekmīgi.

Mežs – laba investīcija ar lielu atbildību

Mežs var būt gan labs ieguldījums, gan liela atbildība, jo mežs ir arī pareizi un gudri jāapsaimnieko, lai tas nezaudētu savu vērtību. Pienākums regulāri izkopt mežu ir nostiprināts likumdošanā, un ne velti – tikai tā iespējams uzturēt un audzēt tā vērtību. Visiem mežu īpašniekiem, kuriem nav vienaldzīgs sava meža liktenis, ir svarīgi zināt, ka tas nonāks labās rokās – vai nu nodots apsaimniekošanā vai pārdots atbildīgam un godprātīgam saimniekam.

Latvija vēsturiski ir mežiem ļoti bagāta zeme. Līdztekus saimnieciskajai  meža vērtībai, tam ir stratēģiska nozīme ekonomikā, koksnes ieguvē, energoneatkarības uzturēšanā.

Mežs ir mūsu zaļais zelts, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē. Lielākā daļa Latvijas  iedzīvotāju pat nevar iedomāties savu dzīvi bez meža. Sēņošana neformāli pat tiek uzskatīta par mūsu nacionālo sporta veidu, ar ko esam izpelnījušies ievērību plašajā pasaulē. Pareizi apsaimniekots mežs – tā ir garantija labām sēņu un meža ogu vietām, labai medību saimniecībai.

Mežsaimniecība ir dzīves un domāšanas veids

Pareiza meža kopšana, izmantošana un stādīšana nozīmē atbildīgu un godprātīgu apsaimniekošanu. Tā ir prasme izstrādāt mežu tā, lai dabai nenodarītu pāri – uzņēmumam BALTU KOKS ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi mežu apsaimniekošanā, šī ir kā ikdiena. Zināšanas uzkrātas un mantotas no iepriekšējām paaudzēm, tādēļ uzņēmuma darbinieki zina, ka mežsaimniecība nevar būt tikai bizness – tas ir dzīves un domāšanas veids, tā ir vērtību sistēma un spēja raudzīties vismaz 100 gadus uz priekšu.

Uzņēmumam BALTU KOKS rūp Latvijas mežu nākotne, tādēļ var droši uzticēt savus mežus mūsu speciālistu komandai, kas ir mežu eksperti un patiesi entuziasti, ikdienā rūpējoties, lai mežs būtu vērtība šodien, rīt un arī tālā nākotnē.

BALTU KOKS speciālisti veic visus meža apsaimniekošanai vai pārdošanai nepieciešamos pakalpojumus:

 • Meža apsaimniekošanas plāna izstrāde;
 • Mežu, cirsmu un apaļkoku iepirkšana;
 • Cirsmu un mežu novērtēšana;
 • Mežu atjaunošana un stādīšana;
 • Meža izstrāde un jaunaudžu kopšana;
 • Robežu un kupicu atjaunošana;
 • Meža inventarizācija;
 • Cirsmas skiču sagatavošana;
 • Dokumentu sagatavošana ciršanas apliecinājuma iegūšanai;
 • Cirsmu stigošana un dastošana;
 • Apauguma novākšana no lauksaimniecības zemes;
 • Juridiskā palīdzība mežsaimniecībā.

Uzticams un godīgs darījuma partneris meža pārdošanā:

 • Augstākā un izdevīgākā cena – labākā cena tirgū;
 • Bezmaksas taksācija, pārdodot cirsmu;
 • Precīza novērtēšana un samaksa tūlīt pēc līguma parakstīšanas;
 • Bezmaksas juridiskā konsultācija un dokumentācijas sagatavošana;
 • Godīgs meža novērtējums atbilstoši patiesajai meža vērtībai;
 • Atbalsts sarežģītos jautājumos un vienkāršots pārdošanas process.

Pārdodiet savu mežu par izdevīgāko cenu vai uzticiet mums sava meža apsaimniekošanu!

Vairāk informācijas skatīt www.baltukoks.lv vai interesēties pa tālruni 20080040

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.