Daniels Pavļuts
Daniels Pavļuts
Publicitātes foto

Pavļuts: Pandēmijas laikā veselīga dzīvesveida kopšana ir pirmais, ko katrs var darīt 208

“Pandēmijas laikā veselīga dzīvesveida kopšana ir pirmais, ko katrs var darīt,” TV24 raidījumā “Dr.Apinis” atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas
Pēteris Apinis un Daniels Pavļuts TV24 studijā

Viņš piekrīt, ka vissvarīgāk ir strādāt ar tām iedzīvotāju grupām, kuras ir visapdraudētākās, bet noraida pārmetumus, ka Latvijas iedzīvotāju uzmanība par maz tiek pievērsta veselīgam dzīvesveidam.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas tad tomēr ir jautājums – kurš, ko pamana. Jo pandēmijas laiks ir raksturīgs ar to, ka ir tik daudz vēstījumu, ir tik daudz informācijas, ka visā tajā gūzmā kaut kas pazūd – kaut ko pamana, kaut ko nepamana,” uzsvēra ministrs.

Viņš norāda, ka arī vakcinācijas kontekstā riska grupas ir nemitīgi bijušas priekšplāna.

“Kā mums ir veicies, kā mēs esam spējuši tikt klāt, cik kvalitatīvi, pieņemsim, ir to vai citu slimību reģistri, vai mēs spējam vai nespējam viegli, ātri atfiltrēt hroniski slimos un apdraudētos. Vai viņi atsaucas tad, kad mēs viņus aicinām? Tie visi ir daudz sarežģītāki jautājumi,” uzsvēra Pavļuts.

Viņš akcentē, ka “tādā krīzes situācijā, komunikācija dabiski saasinās uz tiem jautājumiem, kuri ir vissāpīgākie, un ir lietas, kuras drusku paslīd garām, iespējams, ka veselīga dzīves veida tēma, iespējams, ka hronisko slimību ārstēšanas tēma.”

Pavļuts uzskata, ka tas ir arī mediju darba jautājums. Viņaprāt, ir pašsaprotami, ka cilvēki ievēro veselīgu dzīvesveidu.

“Mīļie cilvēki, īpaši pandēmijas laikā savas veselības, veselīga dzīvesveida kopšana ir tas galvenais un pirmais, ko katrs var izdarīt,” aicināja Pavļuts.

“Kustība, 10 000 soļi, skatāmies, ko ēdam, zinām, kas mums ir ar zema blīvuma holesterīna sastāvu,” dažus priekšnosacījumus uzskaita ministrs.

Skaties raidījumu “Dr.Apinis” TV24 ēterā šovakar plkst.21.00.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.