SIA “PayRay” vadītājs Latvijā Mareku Basankovičs uzsver, ka labprāt finansē arī lietotas lauksaimniecības tehnikas iegādi, bet  lēmumu par kredīta piešķiršanu, pēc visu dokumentu iesniegšanas, pieņem 2-5 darba dienu laikā.
SIA “PayRay” vadītājs Latvijā Mareku Basankovičs uzsver, ka labprāt finansē arī lietotas lauksaimniecības tehnikas iegādi, bet lēmumu par kredīta piešķiršanu, pēc visu dokumentu iesniegšanas, pieņem 2-5 darba dienu laikā.
Publicitātes foto

PAYRAY finansē lietotas lauksaimniecības tehnikas iegādi 0

Pērn Latvijā darbību uzsākusī Lietuvas “PayRay banka” strauji turpina paplašināt darbību. Tās kredītportfelis Latvijā un Lietuvā šā gada pirmajā ceturksnī jau ir sasniedzis 52 miljonus eiro. Atbalsta programmas ietvaros Latvijas lauksaimniekiem “PayRay” finansē arī lietotas lauksaimniecības tehnikas iegādi, kas šobrīd ir svarīgi daudziem zemniekiem.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Bez tam, papildus biznesa aizdevumiem, faktoringam, uzņēmumu apgrozāmo līdzekļu un investīciju finansēšanas risinājumiem, banka šogad sāks piedāvāt arī līzinga pakalpojumus, norāda SIA “PayRay” vadītājs Latvijā Mareks Basankovičs. Latvijā “PayRay banku” pārstāv  meitasuzņēmums SIA “PayRay”.

Pavasara aktualitāte – lauksaimniecības tehnikas iegāde

CITI ŠOBRĪD LASA

M. Basankovičs atzīst, ka šobrīd lauksaimnieki visvairāk interesējas par finansējuma iegūšanu jaunas un lietotas tehnikas iegādei, kas nepieciešama saimniecību ilgtermiņa attīstībai: traktoriem, kombainiem, sējmašīnām un to aprīkojumam.

Lauksaimniecības uzņēmumi un zemnieki, kuriem ir savas pārstrādes ražotnes, interesējas arī par energoefektivitātes uzlabošanas investīcijām savu saimniecību modernizēšanai, lai samazinātu elektrības rēķinus un uzņēmumi līdz ar to kļūtu rentablāki.

Tā, piemēram, aktuāla ir saules paneļu, vēja turbīnu un siltumsūkņu izbūve. Atjaunojamo enerģijas avotu ieviešanas veicināšanai ir izveidota arī Lauku atbalsta dienesta atbalsta programma.

Tāpat lauksaimniekiem nepieciešams finansējums tādu lielu saimniecisku ēku kā piemēram, kalšu, kūšu, siltināšanas projektiem, apkures sistēmu un ventilācijas modernizācijai utt. Savukārt graudu audzētājiem liela interese ir par graudu kalšu izbūvi.

Arvien vairāk zemnieku domā par to, kā pašiem panākt augstāku graudu kvalitāti. Ja pašiem ir iespēja graudus izkaltēt un uzglabāt, pēc tam ir augstākas peļņas iespējas.

Zemnieks finansējumu var iegūt 2-5 dienu laikā

“PayRay” ir veidojies kā moderns finanšu tehnoloģiju uzņēmums, tāpēc tam ir mazāka birokrātija, lēmumus par finansējuma piešķiršanu pieņem daudz elastīgāk un ātrāk.

Citur, lai saņemtu kredītu, ir jāgaida līdz mēnesim vai diviem. Savukārt “PayRay” lēmumu par kredīta piešķiršanu, pēc visu dokumentu iesniegšanas, pieņem 2-5 darbdienu laikā.

Mērķis – attīstīt bezķīlas kreditēšanu Latvijā

Reklāma
Reklāma

 “PayRay banka” Lietuvā jau šobrīd ir visstraujāk augoša faktoringa jomā, un līdzīgi plāni ir arī Latvijā. “PayRay”aktīvi strādā gan ķīlas, gan bezķīlas kreditēšanas jomā (faktorings), paralēli finansējumam nosedzot pircēju risku. Lauksaimniekus tagad vairāk interesē īstermiņa kredīti, savukārt faktorings ir piemērots zemniekiem, kuri veic pārstrādi un nodrošina piegādes mazumtirgotājiem un vairumtirgotājiem.

Faktorings ir specializēts kredīts bez ķīlas – finansējums tiek piešķirts uz rēķinu pamata. Piemēram, lauksaimnieks uzņēmumam ir piegādājis preces, bet vēl nav saņēmis apmaksu. Apgrozījums ir, rēķini ir, un uz to pamata iespējams saņemt kredītu – brīvu naudu tālākiem mērķiem, kamēr preces vai pakalpojumu saņēmējs par tiem norēķināsies.

Biznesā preču vai pakalpojumu apmaksa bieži nenotiek uzreiz, bet tikai mēneša beigās vai pat pēc vairākiem mēnešiem. Tāpēc norēķinu specifikas dēļ īpaši aktuāls faktorings ir eksportējošiem uzņēmumiem, kuriem sadarbības partneri atrodas citās valstīs.

Eiropas Centrālā banka 2019. gada decembrī finanšu tehnoloģiju un faktoringa kompānijai PAYRAY izsniedza bankas licenci. Baltijā PAYRAY startēja 2018. gada jūnijā, izveidojot faktoringa uzņēmumu Lietuvā, un 2020. gada decembrī bankas meitasuzņēmums uzsāka sniegt pirmos finanšu pakalpojumus arī Latvijā. Latvijā PAYRAY banku pārstāv 100% meitasuzņēmums SIA “PayRay”, kas piedāvā faktoringa pakalpojumus un kredītus mazo, vidējo un lielo uzņēmumu attīstībai. 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.