Sports
Citi sporta veidi

Pēc Ekmaņa, Amantovas un Bergmaņa iniciatīvas dibināts Olimpiešu koris0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: LOK

Titulētie Latvijas sportisti Zintis Ekmanis, Ingrīda Amantova un Raimonds Bergmanis, kopā ar diriģenti Ilzi Dūmiņu un kultūras projektu attīstītāju Andri Feldmani bijuši, iniciatori Olimpiešu kora dibināšanai, vēsta Latvijas Olimpiskā komiteja.

Par Olimpiešu kora dalībnieku var kļūt jebkura olimpiskās spēlēs akreditēta persona – sportists, treneris, apkalojošā personāla un federāciju pārstāvis, mediķis, mediju pārstāvis, brīvprātīgais u.tml. Galvenā prasība ir, ka personai ir jābūt vismaz vienu reizi bijušai akreditētai dalībai olimpiskajās spēlēs.

Viens no Olimpiešu kora mērķiem ir dalība XXVII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos 2023.gadā, ar ko tiks atzīmēta latviešu dziesmu svētku kustības 150 gadu jubileja.

“Dziedošie Olimpieši, tā ir ultimatīva mūsu tautas kombinācija, kuru pasaulē, iespējams tik drīz nespēs atkārtot. Mūsu jaunizveidojamo kora “komandu” gaida emocionāli piesātināts ceļš uz nākamo, 2023.gada dziesmoto “Olimpiādi”, kad Mežaparka jaunajā estrādē kopīgi svinēsim Vispārējo latviešu dziesmu svētku 150-gadi!,” teikts LOK paziņojumā.

Koris dibināts 27. septembrī. Plānots, ka koris regulāri piedalīsies nozīmīgos amatierkoru, sporta un pasaules olimpiskās kustības pasākumos. Kora īpašais spēks slēpjas sporta un kultūras sinerģijā. Tas radīs iespēju sanākt kopā dažādu paaudžu olimpiešiem, lai no jauna uzrunātu savus līdzjutējus.

Saistītie raksti

Olimpiešu kora mēģinājumi notiks piektdienās. Sākt dziedāt korī var atnākot uz kora mēģinājumu bez iepriekšējas balss un dzirdes pārbaudēm, un nošu pazīšanas.

Kora mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Dūmiņa – diriģente, ērģelniece un muzikoloģe, kora vokālā pedagoģe Dita Kalniņa – Latvijas Nacionālās Operas soliste un vokālā pedagoģe.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.