Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Ar 120 km/h uz pirti…Pēc izbrauciena ar “BMW” – uz apsūdzēto sola 0

Lielās nepatikšanās nokļuvusi Robežsardzes darbiniece 33 gadus vecā Jekaterīna Voitkeviča, kuru sākusi tiesāt Rēzeknes tiesa. Viņu apsūdz par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu alkohola reibumā, kurā pasažierei Valērijai nodarīti smagi, dzīvībai bīstami miesas bojājumi.

LA
LA.LV
Ziņas
“Kāpēc divi cilvēki nevar braukt vienā mašīnā? No kurienes policijai šādi secinājumi?!” Advokāts Lapsa par Valsts policijas priekšnieka teikto 115
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Viss sniegs zem viņa bija nokusis, viņš tur gulēja ļoti ilgi: Rēzeknē atrasts suns, kas bija piesiets pie koka un pamests 23
1 diena
SK
Skaties.lv
Ziņas
Rīgā policijas auto notriec gājēju un aizbrauc no notikuma vietas 18
15 stundas
Lasīt citas ziņas

Piedevām Jekaterīnai inkriminē arī notikuma vietas pamešanu, palīdzības nesniegšanu cietušajai, neziņošanu policijai un mediķiem. Visi notikumā iesaistītie bija vienojušies noslēpt notikušo, taču Iekšējais drošības birojs uzzināja par notikušo un nodeva Jekaterīnu kriminālvajāšanai.

Iedzērusi, jo bijis auksts

Kā teikts apsūdzībā, Jekaterīna Voitkeviča 2018. gada 17. martā ap pulksten 21 vadīja automobili “BMW 530” Ludzas novada Pildas pagasta Uskačevas sādžā, atrodoties 1,19 promiļu alkohola reibumā.

Ātrums 120 km/h bija neatbilstošs grants ceļam, “BMW” sanesa, un tas iebrauca kokos. “BMW” pasažiere 19 gadus vecā Valērija nebija piesprādzējusies un, no priekšējās sēdvietas aizsviesta uz automobiļa aizmuguri, guva smagas traumas: divu kakla skriemeļu lūzumu, rokas un kājas lūzumus, vairākus galvas un ķermeņa sasitumus.

Jekaterīna atzīst, ka izraisījusi ceļa satiksmes negadījumu, taču noliedz apsūdzību notikuma vietas pamešanā, palīdzības nesniegšanā un neizsaukšanā un neziņošanu policijai.

Arī alkoholu pirms braukšanas neesot lietojusi. Izmeklēšanā jaunā sieviete skaidroja, ka pēc negadījuma gulējusi uz zemes, bijis ļoti auksti un neciešamas sāpes, tāpēc viņa no degvīna pudeles iedzērusi 150–200 gramus.

Pēc tam slimnīcas operācijas zālē anestezioloģe esot rupji pret viņu izturējusies, nosaukusi par alkoholiķi.

Pirmajā tiesas sēdē pagājušajā nedēļā apsūdzētā vēl netika pratināta, bet detalizētas liecības sniedza cietusī un liecinieki.

Ar 120 km/h uz pirti

Kā tiesā liecināja Valērija, viņa kopā ar draugu Ritvaru bija aizbraukusi uz Pildas ciemu pie Romana svinēt viņa dzimšanas dienu. Dzīvoklī bija arī Romana draudzene Jekaterīna.

Vienā brīdī puiši nolēmuši aiziet pie paziņas uz pirti, bet dāmas palikušas vienas dzīvoklī. Jekaterīna jutusies aizvainota, ka draugs viņu atstājis, un piedāvājusi pavizināties ar Romana automobili. Valērija zinājusi, kur skapītī stāv atslēgas, tās paņēmusi un pati vēl izbraukusi “BMW” no pagalma.

Tad pie stūres apsēdusies Jekaterīna. Valērija, domādama, ka brauciens būs īss – tikai līdz netālajai pirtij, neesot piesprādzējusies. Taču Jekaterīna spiedusi gāzi grīdā. Vietā, kur asfaltu nomaina grants segums, Valērija pamanījusi, ka spidometrs rāda 120 km/h, un iekliegusies: “Ko tu dari!?”

Tālāko Valērija atminas epizodiski. “Atjēdzos uz grīdas pie aizmugurējiem sēdekļiem. Kāds no āra sauca, vai esmu dzīva. Tad atkal zaudēju samaņu, un, kad atkal atjēdzos, bija ieradies kāds vietējais. Pāris reižu vēl zaudēju samaņu, ko atguvu slimnīcā,” tiesā teica Valērija.

Viņa taisnojas, ka tajā dienā uz paģirām bija iedzērusi vienu glāzīti, bet Jekaterīna – vienu glāzi 40 grādīgā dzēriena. Valērija zinājusi, ka Jekaterīna ir autovadītāja ar desmit gadu pieredzi un viņa drīkst sēsties pie stūres ar mazām promilēm. Valērija braucienu filmējusi Jekaterīnas mobilajā telefonā, lai šo braucienu pēc tam parādītu viņas draugam…

Izdomāja krišanu no kāpnēm

Svinētāji nolēmuši noslēpt, ka noticis negadījums. Izmeklēšanā Jekaterīna paudusi, ka Ritvars izdomājis, ka abas meitenes nokritušas pirtī no kāpnēm, sasitušās un tāpēc nokļuvušas slimnīcā.

Tiesā Valērija gan sacīja, ka Jekaterīna to viņai lūgusi, bet vēlāk kopā ar Romanu uz viņu izdarījuši spiedienu.

“Viņi abi lika man uzņemties vainu – it kā es esot sēdējusi pie stūres. Romans sacīja, ka es esot viņam parādā par sasisto automobili, turklāt Jekaterīna varot zaudēt darbu Robežsardzē, ja izmeklēšanā pierādīs, ka viņa reibumā bijusi pie stūres.

Es jau tāpat esot zaudējusi mācības medicīnas skolā… Pēc tam Jekaterīna man piedāvāja 1200 eiro, ja teikšot, ka es esot bijusi pie stūres. Tajā brīdī gribēju, lai visiem ir labi un lai neviens necieš. Parakstīju Ludzas policijā izlīgumu,” liecina Valērija.

Nav īsti skaidrs, kurā brīdī versija par kāpnēm nomainījās ar versiju par Valēriju pie stūres, kāda informācija bija policijas rīcībā un kurā brīdī pieslēdzās Iekšējais drošības birojs, – Valērija apgalvo, ka viņa tam nav ziņojusi, bet turpinājusi piesegt Jekaterīnu sava naivuma dēļ.

Tagad gan pret Jekaterīnu viņai nav nekādu siltu jūtu. “Naudu es no Jekaterīnas nemaz negribēju, to arī nedabūju. Man galvenais bija, ka mums saglabājas labi kontakti. Bet Jekaterīna pazuda no manas dzīves. Tad vēl uzzināju, ka viņa staigā pa ciemu un stāsta, ka es esot bijusi pie stūres,” saka Valērija.

Jaunajai sievietei bija jāatmet plāni par medicīnas mācībām – viņai iegūtās traumas liedzot celt smagumus, un tādi cilvēki medicīnai neesot vajadzīgi. Valērija pārcēlusies uz dzīvi Rīgā, studē un strādā.

Traumu sekas joprojām liek par sevi manīt. Katru rītu mostoties ar galvassāpēm, slikti guļot, grūti ilgi stāvēt vai sēdēt, ir trauksmes sajūta, regulāri sāpot kakls, pusgadu bijusi paralizēta roka un vajadzējis lietot antidepresantus.

Apdrošinātāji aprēķinājuši, ka pēc Jekaterīnu notiesājoša tiesas sprieduma pasludināšanas Valērija no apdrošinātājiem saņemšot 15 480 eiro par miesas bojājumiem, bet vēl 15 000 eiro Valērija grib par morālām ciešanām.

Arī liecinieki sprukās

Avarējušo “BMW” kilometru no Pildas pirmais pamanījis garāmbraucošais Dmitrijs. Tiesā viņš teica, ka priekšējā pasažieru sēdeklī sēdējusi Jekaterīna, kura lūgusi nesaukt policiju, bet Valērija bijusi automobiļa aizmugurē.

Dmitrijs sazvanījis paziņu, kas iedevis Romana telefona numuru, kuru sazvanījis un kuram aizbraucis pakaļ. Dmitrijs pēc tam uz Ludzas slimnīcu vedis Jekaterīnu, kura visu laiku kliegusi par sāpēm kājā, nekādas citas lielas traumas viņai neesot manījis, bet Valēriju uz slimnīcu aizvedis kāds cits automobilis.

Tiesnese Aija Jermacāne dusmīgi jautāja Dmitrijam, kāpēc viņš nav pildījis jebkura autovadītāja pienākumus un nav ziņojis policijai un Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, tādējādi pakļaujot Valēriju riskam nomirt.

Dmitrijs tiesā žņaudzīja rokas un teica – neesot ienācis prātā, ka tiekot apdraudēta Valērijas veselība. Tādus pašus pārmetumus izpelnījās arī pārējie liecinieki.

Kad notikuma vietā ieradies Romans, viņš redzējis, ka abas meitenes ir šokā, turklāt viņas neesot atklājušas, kura bijusi pie stūres. Abas sūdzējušās, ka ir auksti, un Ritvars izlēmis, ka abas jāved uz slimnīcu. Kad Romans jautājis par policiju, Ritvars atbildējis, ka viņš visu atrisināšot. Arī aizvilkt “BMW” no notikuma vietas bijusi Ritvara ideja.

Romans noliedza, ka spiedis Valēriju nepatiesi liecināt, tikai teicis, ka gribot, lai abas atlīdzinot viņa “BMV” vērtību – 4000 eiro. Tiesā vīrietis atklāja, ka Jekaterīna pusi no šīs summas viņam samaksājusi, bet pret Valēriju viņam tagad nekādu pretenziju neesot, viņš arī negribot, lai pret Valēriju ierosina kriminālprocesu par “BMW” zādzību.

Ritvars liecināja nedaudz citādi: lēmums vest pašiem cietušās uz slimnīcu un nesaukt policiju tapis kopā ar Romanu. Policiju nesaukt lūgusi Jekaterīna. Arī stāstu par abu meiteņu nokrišanu no kāpnēm izdomājuši kopā ar Romanu. Arī Ritvaram neesot ienācis prātā, ka Valērija varējusi nomirt: meitene esot spējusi nostāties uz savām kājām.

“BMW” no notikuma vietas ar savu traktoru aizvilcis Ritvara krusttēvs Genādijs. Arī viņš izpelnījās tiesneses dusmas, jo arī viņam taču jāzina, ka transporta līdzekli no negadījuma vietas drīkst aizvilkt tikai ar policijas atļauju.

Tādējādi policijai nav bijis iespējams fiksēt notikuma apstākļus. Krimināllietā ir tikai samīcītā “BMW” fotogrāfijas no citas vietas, bet no notikuma vietas – priede ar nodauzītu mizu.

Neoficiāli zināms, ka arī lieciniekiem draud kriminālvajāšana – par neziņošanu policijai par ceļu satiksmes negadījumu, Neatliekamās medicīnas palīdzības neizsaukšanu, notikuma pēdu slēpšanu. Kā zināms, visi transporta līdzekļu vadītāji (un visi liecinieki šajā lietā tādi ir), iegūstot tiesības, iziet apmācības, kā rīkoties apstākļos, kad noticis ceļu satiksmes negadījums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
“Kāpēc divi cilvēki nevar braukt vienā mašīnā? No kurienes policijai šādi secinājumi?!” Advokāts Lapsa par Valsts policijas priekšnieka teikto 115
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Viss sniegs zem viņa bija nokusis, viņš tur gulēja ļoti ilgi: Rēzeknē atrasts suns, kas bija piesiets pie koka un pamests 23
1 diena
SK
Skaties.lv
Ziņas
Rīgā policijas auto notriec gājēju un aizbrauc no notikuma vietas 18
15 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Tev nevajadzētu šodien mainīt savus plānus! Horoskopi 23.janvārim
19 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
“Audi” bija apgāzies uz jumta, tā detaļas pašķīdušas pa perimetru: traģiska avārija Sējas novadā 1
14 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
No mūžīgās Lemberga lietas līdz Helmaņa izspiešanas tracim. Kādos kriminālprocesos iesaistīti esošie un bijušie pašvaldību mēri?
33 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Piektdien Latvijā reģistrēti 910 jauni Covid-19 gadījumi, bet 19 sasirgušie miruši
50 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Visilgāk veidotā valdība, četru ministru maiņa un Covid-19! Ko Kariņš divu gadu laikā paspējis paveikt? 18
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Krievijas Tālajos Austrumos un Sibīrijā sākušās Navaļnija atbalstītāju demonstrācijas; ir aizturētie 11
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Brāļiem Šiciem PK astotajā posmā sudraba medaļas
13:14
LE
LETA
Ziņas
No mūžīgās Lemberga lietas līdz Helmaņa izspiešanas tracim. Kādos kriminālprocesos iesaistīti esošie un bijušie pašvaldību mēri?
12:41
LE
LETA
Ziņas
Piektdien Latvijā reģistrēti 910 jauni Covid-19 gadījumi, bet 19 sasirgušie miruši
12:24
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Kam lai tic? Hakeri uzlauž Eiropas Zāļu aģentūras datorus un publicē melīgu informāciju 3
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kašers un viņa mīļotais Jānis: attiecībās mēs esam līdzvērtīgi – nav neviens “sievišķīgāks” vai “vīrišķīgāks” 11
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Kāpēc vakcinācijas tempi pret Covid-19 ar otro poti saglabājas zemi? 3
3 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
CSDD statistika liecina – jaunākajās vecuma grupās avarē katrs simtais. Kā palīdzēsim jaunajiem? 3
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vai auduma sejas maskas ir efektīvas arī pret jaunā koronavīrusa paveidiem? 4
3 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Ja rodas aizdomas par iesnām, pirmais solis ir sildīt kājas sinepju pulverī! Kā saudzīgi ārstēt ieilgušas iesnas?
2 stundas
AR
Anda Rožu
kalne
Ziņas
Slāpes pēc dzīves, mākslas un dabas. Kas ir TV ekrānos redzamais Zaļgalvis?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Ieguva trīs pirmās vietas! Septiņus gadus vecā Lola no Latvijas plūc laurus starptautiskā konkursā 1
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgas ielās tīra sniegu. Kur īslaicīgi ierobežos auto apstāšanos un stāvēšanu?
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vakarā Kurzemē gaidāms mēreni stiprs lietus
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Arī šodien nakts stundās Latvijā jāievēro komandantstunda
3 stundas
AN
Anita Bormane
Ziņas
No Belševicas “Billes” līdz Ābeles “Klūgu mūkam”! Izcilas izrādes e-teātrī, kas palīdzēt piepildīt brīvdienas
2 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Kā valdība rūpējas par sabiedrības psihiskās veselības uzlabošanu, bet no speciālistu rindām izslēdz psihoterapeitus
2 stundas
SM
Signe Mengote
Ziņas
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Signe Mengote
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kāpēc divi cilvēki nevar braukt vienā mašīnā? No kurienes policijai šādi secinājumi?!” Advokāts Lapsa par Valsts policijas priekšnieka teikto 115
1 diena
SK
Skaties.lv
Ziņas
“Audi” bija apgāzies uz jumta, tā detaļas pašķīdušas pa perimetru: traģiska avārija Sējas novadā 1
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Cilvēki atvadās no izcilās teātra un kino aktrises Astrīdas Kairišas 2
21 stundas
LE
LETA
Veselam
Diemžēl šiem Covid-19 pacientiem dzīvības glābt visbiežāk neizdodas. VM par skarbo situāciju Latvijā 18
18 stundas
LA
LA.LV
Veselam
strādā Covid-19 vakcīnas, kas īsti notiek, kad mēs tiekam vakcinēti. Profesora Kaspara Tāra lekcija 21
17 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “Šodien bija laba diena!” Dzelzs Ārnijs vakcinējies pret Covid-19 4
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Grieta, Strauta un Rebeka
1 stunda
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Viss sniegs zem viņa bija nokusis, viņš tur gulēja ļoti ilgi: Rēzeknē atrasts suns, kas bija piesiets pie koka un pamests 23
1 diena
ĢK
Ģirts Kasparāns
Ziņas
“Man jau patiktu, ja būtu dzīve pēc nāves.” Aktrise ar noslēpumu – Astrīda Kairiša 3
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šonedēļ labāk visu darīt lēnām un apdomīgi! Horoskopi no 25. līdz 31. janvārim
2 stundas