Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Ar 120 km/h uz pirti…Pēc izbrauciena ar “BMW” – uz apsūdzēto sola 0

Lielās nepatikšanās nokļuvusi Robežsardzes darbiniece 33 gadus vecā Jekaterīna Voitkeviča, kuru sākusi tiesāt Rēzeknes tiesa. Viņu apsūdz par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu alkohola reibumā, kurā pasažierei Valērijai nodarīti smagi, dzīvībai bīstami miesas bojājumi.

LE
LETA
Ziņas
Latvijā parādījies jauns krāpšanas veids. Kas iedzīvotajiem jāņem vērā? 22
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Prezidentam vajadzētu būt mazliet kritiskākam pret tiem cilvēkiem, kas ir ap viņu.” Kreitusi nošokējusi kāda situācija 18. novembrī 125
18 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Ziņas
“Dzīvības vainags” ir veltījums maniem bērniņiem, kas nomira pēc piedzimšanas – nepaauklēti, nesamīļoti… Saruna ar romāna autori
22 stundas
Lasīt citas ziņas

Piedevām Jekaterīnai inkriminē arī notikuma vietas pamešanu, palīdzības nesniegšanu cietušajai, neziņošanu policijai un mediķiem. Visi notikumā iesaistītie bija vienojušies noslēpt notikušo, taču Iekšējais drošības birojs uzzināja par notikušo un nodeva Jekaterīnu kriminālvajāšanai.

Iedzērusi, jo bijis auksts

Kā teikts apsūdzībā, Jekaterīna Voitkeviča 2018. gada 17. martā ap pulksten 21 vadīja automobili “BMW 530” Ludzas novada Pildas pagasta Uskačevas sādžā, atrodoties 1,19 promiļu alkohola reibumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ātrums 120 km/h bija neatbilstošs grants ceļam, “BMW” sanesa, un tas iebrauca kokos. “BMW” pasažiere 19 gadus vecā Valērija nebija piesprādzējusies un, no priekšējās sēdvietas aizsviesta uz automobiļa aizmuguri, guva smagas traumas: divu kakla skriemeļu lūzumu, rokas un kājas lūzumus, vairākus galvas un ķermeņa sasitumus.

Jekaterīna atzīst, ka izraisījusi ceļa satiksmes negadījumu, taču noliedz apsūdzību notikuma vietas pamešanā, palīdzības nesniegšanā un neizsaukšanā un neziņošanu policijai.

Arī alkoholu pirms braukšanas neesot lietojusi. Izmeklēšanā jaunā sieviete skaidroja, ka pēc negadījuma gulējusi uz zemes, bijis ļoti auksti un neciešamas sāpes, tāpēc viņa no degvīna pudeles iedzērusi 150–200 gramus.

Pēc tam slimnīcas operācijas zālē anestezioloģe esot rupji pret viņu izturējusies, nosaukusi par alkoholiķi.

Pirmajā tiesas sēdē pagājušajā nedēļā apsūdzētā vēl netika pratināta, bet detalizētas liecības sniedza cietusī un liecinieki.

Ar 120 km/h uz pirti

Kā tiesā liecināja Valērija, viņa kopā ar draugu Ritvaru bija aizbraukusi uz Pildas ciemu pie Romana svinēt viņa dzimšanas dienu. Dzīvoklī bija arī Romana draudzene Jekaterīna.

Vienā brīdī puiši nolēmuši aiziet pie paziņas uz pirti, bet dāmas palikušas vienas dzīvoklī. Jekaterīna jutusies aizvainota, ka draugs viņu atstājis, un piedāvājusi pavizināties ar Romana automobili. Valērija zinājusi, kur skapītī stāv atslēgas, tās paņēmusi un pati vēl izbraukusi “BMW” no pagalma.

Tad pie stūres apsēdusies Jekaterīna. Valērija, domādama, ka brauciens būs īss – tikai līdz netālajai pirtij, neesot piesprādzējusies. Taču Jekaterīna spiedusi gāzi grīdā. Vietā, kur asfaltu nomaina grants segums, Valērija pamanījusi, ka spidometrs rāda 120 km/h, un iekliegusies: “Ko tu dari!?”

Tālāko Valērija atminas epizodiski. “Atjēdzos uz grīdas pie aizmugurējiem sēdekļiem. Kāds no āra sauca, vai esmu dzīva. Tad atkal zaudēju samaņu, un, kad atkal atjēdzos, bija ieradies kāds vietējais. Pāris reižu vēl zaudēju samaņu, ko atguvu slimnīcā,” tiesā teica Valērija.

Viņa taisnojas, ka tajā dienā uz paģirām bija iedzērusi vienu glāzīti, bet Jekaterīna – vienu glāzi 40 grādīgā dzēriena. Valērija zinājusi, ka Jekaterīna ir autovadītāja ar desmit gadu pieredzi un viņa drīkst sēsties pie stūres ar mazām promilēm. Valērija braucienu filmējusi Jekaterīnas mobilajā telefonā, lai šo braucienu pēc tam parādītu viņas draugam…

Izdomāja krišanu no kāpnēm

Svinētāji nolēmuši noslēpt, ka noticis negadījums. Izmeklēšanā Jekaterīna paudusi, ka Ritvars izdomājis, ka abas meitenes nokritušas pirtī no kāpnēm, sasitušās un tāpēc nokļuvušas slimnīcā.

Tiesā Valērija gan sacīja, ka Jekaterīna to viņai lūgusi, bet vēlāk kopā ar Romanu uz viņu izdarījuši spiedienu.

“Viņi abi lika man uzņemties vainu – it kā es esot sēdējusi pie stūres. Romans sacīja, ka es esot viņam parādā par sasisto automobili, turklāt Jekaterīna varot zaudēt darbu Robežsardzē, ja izmeklēšanā pierādīs, ka viņa reibumā bijusi pie stūres.

Es jau tāpat esot zaudējusi mācības medicīnas skolā… Pēc tam Jekaterīna man piedāvāja 1200 eiro, ja teikšot, ka es esot bijusi pie stūres. Tajā brīdī gribēju, lai visiem ir labi un lai neviens necieš. Parakstīju Ludzas policijā izlīgumu,” liecina Valērija.

Nav īsti skaidrs, kurā brīdī versija par kāpnēm nomainījās ar versiju par Valēriju pie stūres, kāda informācija bija policijas rīcībā un kurā brīdī pieslēdzās Iekšējais drošības birojs, – Valērija apgalvo, ka viņa tam nav ziņojusi, bet turpinājusi piesegt Jekaterīnu sava naivuma dēļ.

Tagad gan pret Jekaterīnu viņai nav nekādu siltu jūtu. “Naudu es no Jekaterīnas nemaz negribēju, to arī nedabūju. Man galvenais bija, ka mums saglabājas labi kontakti. Bet Jekaterīna pazuda no manas dzīves. Tad vēl uzzināju, ka viņa staigā pa ciemu un stāsta, ka es esot bijusi pie stūres,” saka Valērija.

Jaunajai sievietei bija jāatmet plāni par medicīnas mācībām – viņai iegūtās traumas liedzot celt smagumus, un tādi cilvēki medicīnai neesot vajadzīgi. Valērija pārcēlusies uz dzīvi Rīgā, studē un strādā.

Traumu sekas joprojām liek par sevi manīt. Katru rītu mostoties ar galvassāpēm, slikti guļot, grūti ilgi stāvēt vai sēdēt, ir trauksmes sajūta, regulāri sāpot kakls, pusgadu bijusi paralizēta roka un vajadzējis lietot antidepresantus.

Apdrošinātāji aprēķinājuši, ka pēc Jekaterīnu notiesājoša tiesas sprieduma pasludināšanas Valērija no apdrošinātājiem saņemšot 15 480 eiro par miesas bojājumiem, bet vēl 15 000 eiro Valērija grib par morālām ciešanām.

Arī liecinieki sprukās

Avarējušo “BMW” kilometru no Pildas pirmais pamanījis garāmbraucošais Dmitrijs. Tiesā viņš teica, ka priekšējā pasažieru sēdeklī sēdējusi Jekaterīna, kura lūgusi nesaukt policiju, bet Valērija bijusi automobiļa aizmugurē.

Dmitrijs sazvanījis paziņu, kas iedevis Romana telefona numuru, kuru sazvanījis un kuram aizbraucis pakaļ. Dmitrijs pēc tam uz Ludzas slimnīcu vedis Jekaterīnu, kura visu laiku kliegusi par sāpēm kājā, nekādas citas lielas traumas viņai neesot manījis, bet Valēriju uz slimnīcu aizvedis kāds cits automobilis.

Tiesnese Aija Jermacāne dusmīgi jautāja Dmitrijam, kāpēc viņš nav pildījis jebkura autovadītāja pienākumus un nav ziņojis policijai un Neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, tādējādi pakļaujot Valēriju riskam nomirt.

Dmitrijs tiesā žņaudzīja rokas un teica – neesot ienācis prātā, ka tiekot apdraudēta Valērijas veselība. Tādus pašus pārmetumus izpelnījās arī pārējie liecinieki.

Kad notikuma vietā ieradies Romans, viņš redzējis, ka abas meitenes ir šokā, turklāt viņas neesot atklājušas, kura bijusi pie stūres. Abas sūdzējušās, ka ir auksti, un Ritvars izlēmis, ka abas jāved uz slimnīcu. Kad Romans jautājis par policiju, Ritvars atbildējis, ka viņš visu atrisināšot. Arī aizvilkt “BMW” no notikuma vietas bijusi Ritvara ideja.

Romans noliedza, ka spiedis Valēriju nepatiesi liecināt, tikai teicis, ka gribot, lai abas atlīdzinot viņa “BMV” vērtību – 4000 eiro. Tiesā vīrietis atklāja, ka Jekaterīna pusi no šīs summas viņam samaksājusi, bet pret Valēriju viņam tagad nekādu pretenziju neesot, viņš arī negribot, lai pret Valēriju ierosina kriminālprocesu par “BMW” zādzību.

Ritvars liecināja nedaudz citādi: lēmums vest pašiem cietušās uz slimnīcu un nesaukt policiju tapis kopā ar Romanu. Policiju nesaukt lūgusi Jekaterīna. Arī stāstu par abu meiteņu nokrišanu no kāpnēm izdomājuši kopā ar Romanu. Arī Ritvaram neesot ienācis prātā, ka Valērija varējusi nomirt: meitene esot spējusi nostāties uz savām kājām.

“BMW” no notikuma vietas ar savu traktoru aizvilcis Ritvara krusttēvs Genādijs. Arī viņš izpelnījās tiesneses dusmas, jo arī viņam taču jāzina, ka transporta līdzekli no negadījuma vietas drīkst aizvilkt tikai ar policijas atļauju.

Tādējādi policijai nav bijis iespējams fiksēt notikuma apstākļus. Krimināllietā ir tikai samīcītā “BMW” fotogrāfijas no citas vietas, bet no notikuma vietas – priede ar nodauzītu mizu.

Neoficiāli zināms, ka arī lieciniekiem draud kriminālvajāšana – par neziņošanu policijai par ceļu satiksmes negadījumu, Neatliekamās medicīnas palīdzības neizsaukšanu, notikuma pēdu slēpšanu. Kā zināms, visi transporta līdzekļu vadītāji (un visi liecinieki šajā lietā tādi ir), iegūstot tiesības, iziet apmācības, kā rīkoties apstākļos, kad noticis ceļu satiksmes negadījums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Latvijā parādījies jauns krāpšanas veids. Kas iedzīvotajiem jāņem vērā? 22
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Prezidentam vajadzētu būt mazliet kritiskākam pret tiem cilvēkiem, kas ir ap viņu.” Kreitusi nošokējusi kāda situācija 18. novembrī 125
18 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Ziņas
“Dzīvības vainags” ir veltījums maniem bērniņiem, kas nomira pēc piedzimšanas – nepaauklēti, nesamīļoti… Saruna ar romāna autori
22 stundas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Dzimst aizvien vairāk dvīņu. Izskan versija, ar ko tas saistīts 13
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Visticamāk, jau tā augstā cena pieaugs vēl vairāk: CSDD drošības prasību dēļ vadītāju apliecības kļūs dārgākas 11
9 stundas
Lasīt citas ziņas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Omikrons var izraisīt atkārtotu saslimšanu! Jaunais kovida paveids atklāts jau vismaz 38 valstīs
5 minūtes
IE
Ināra Egle
Ziņas
“Nacionālisms jeb nacionālais konservatīvisms ir tautas imūnsistēma!” NA mobilizēs vēlētāju
4 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Savlaicīgi informējām, ka visās vecuma grupās vakcinācija nav vienlīdz droša.” Keris par saņemtajiem pārmetumiem un ķengām 3
18 minūtes
RP
Renāte Pitranga
Ziņas
Bez bērniem nebūs Latvijas! Cik veselīgi un gaidīti dzimst mazuļi mūsu valstī
1 stunda
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
“Mikrotīkls” – vislielākais ziedotājs bērnu veselībai, NATO kaķis un Ziemassvētku tirdziņu sāga. Nedēļas notikumu apskats
07:15
IE
Ināra Egle
Ziņas
“Nacionālisms jeb nacionālais konservatīvisms ir tautas imūnsistēma!” NA mobilizēs vēlētāju
07:11
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Omikrons var izraisīt atkārtotu saslimšanu! Jaunais kovida paveids atklāts jau vismaz 38 valstīs
07:10
RO
Regīna Olševska
Veselam
“Mani moka panikas lēkmes, dažreiz tik spēcīgas, ka nevaru braukt sabiedriskajā transportā.” Ko darīt, lai tādu lēkmju nebūtu?
47 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
Par iespaidīgu krāpšanu ar kriptovalūtu arestē latvieti. Jaunā vīrieša upuri varētu būt ap 1000 cilvēku un nozagts vismaz pusmiljons eiro 24
10 stundas
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Manā izpratnē tā dēvēto melnās lentas dienu mūsu valstī vienkārši ir par daudz 68
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ārste pastāsta, kāds ir Covid-19 saslimušo cilvēku profils, kuri nonāk slimnīcās 62
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Naktī Vidzemē gaidāms aukstums līdz -18 grādiem. Laika prognoze pirmdienai 4
14 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Skolēni kā sacīkšu zirgi un pedagogu kļūdas: ko atklāj skolu akreditācijās? 25
16 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Ziņas
“Izklausīsies neticami, bet dusmīgam cilvēkam sanāk vislabākā maize.” Maizes tēvs Aigars Opihtins par maiznieka darbu
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Prezidentam vajadzētu būt mazliet kritiskākam pret tiem cilvēkiem, kas ir ap viņu.” Kreitusi nošokējusi kāda situācija 18. novembrī 125
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā parādījies jauns krāpšanas veids. Kas iedzīvotajiem jāņem vērā? 22
21 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ielaužas Ziemassvētku tirdziņā, sagāžot barjeras: vairākās Eiropas pilsētās notikuši protesti pret Covid-19 ierobežojumiem 44
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
pārliecināt seniorus vakcinēties, ja mirst arī vakcinētie? 214
21 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Ziņas
“Dzīvības vainags” ir veltījums maniem bērniņiem, kas nomira pēc piedzimšanas – nepaauklēti, nesamīļoti… Saruna ar romāna autori
22 stundas
GB
Guna Blaua
Stāsti
“Man nav nostalģijas pēc Operas.” Nu jau vairākus gadus operdziedātāja Kristīne Zadovska sevi sauc par “pilna laika mammu” 12
23 stundas
PA
Pēteris Apinis
Ziņas
Pēteris Apinis: Augsto smago saslimstību un mirstību no Covid–19 un citām slimībām lielā mērā nosaka valdības sētās nāves bailes 83
20 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Vai tiešām katoļu priesteriem ir aizliegts precēties? Atbild prāvests Ilmārs Tolstovs 84
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Nomainīju vasaras riepas. Par 10 eiro dārgāk nekā pirms gada. Vai nav par skarbu? 62
1 diena
Daina Šulca
Stāsti
“Es gribu dzīvot laimīgu dzīvi Latvijā.” Jānis aizbrauca no Latvijas pēc PSRS sabrukuma un tagad atgriezies dzimtenē 74
1 diena
DJ
Diāna Jance
Ziņas
“Manuprāt, piedzīvojam ļoti izšķirīgu laiku, kaut kāda laikmeta beigas.” Intervija ar aktrisi Rēziju Kalniņu 39
1 diena
IK
Ilze Kuzmina
Ziņas
Obligāts bērna kopšanas atvaļinājums tētiem? Vismaz divus mēnešus bērnu būs jāpieskata tēvam 101
1 diena
IK
Ilze Kalve
Ziņas
“Kovids jau nesākas ar iesnām, bet joka pēc uztaisīju testu – pozitīvs!” Ilze dalās pieredzē par iegūto “suvenīru” pēc “Prāta vētras” koncerta 133
2 dienas
DB
Dace Bumbiere
Stāsti
Dzimst aizvien vairāk dvīņu. Izskan versija, ar ko tas saistīts 13
1 diena
LE
LETA
Ziņas
No ārvalstīm saņemta “karsta informācija” par kādas Latvijas politiski nozīmīgas personas iespējamiem pārkāpumiem 87
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
FOTO. 5 praktiski padomi, kā mājās uzburt Ziemassvētku sajūtu 2
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Māmiņa iemūžinājusi savu divgadnieci guļam amizantās pozās 8
1 diena