Kultūra
Mūzika un deja

Pēc triju ASV koru pasūtījuma rakstīto Imanta Ramiņa operu “Lakstīgala” rādīs Ventspilī0


Skats no Imanta Ramiņa operas “Lakstīgala” iestudējuma.
Skats no Imanta Ramiņa operas “Lakstīgala” iestudējuma.
Publicitātes foto

Ventspils teātra namā “Jūras vārti” 9. decembrī plkst. 19 būs iespēja noskatīties Rīgas Doma meiteņu kora “Tiara” iestudēto Kanādā dzīvojošā latviešu komponista Imanta Ramiņa operu “Lakstīgala”, informē kora projektu vadītāja Madara Boka.

Tā būs īpaši gaidīta Kanādā dzīvojošā latviešu komponista mūzikas atgriešanās viņa dzimtajā pilsētā – Imants Ramiņš piedzima Ventspilī 1943. gada 18. septembrī.

Opera “Lakstīgala” ir aizraujoša un krāsaina izrāde visai ģimenei, kas ar mūzikas un dejas palīdzību ļauj iejusties Ķīnas ķeizara galma atmosfērā.

“Operas pirmizrāde notika pagājušā gada 9. decembrī, un to redzēja arī pats komponists, kurš šim notikumam par godu bija ieradies Latvijā. Pēc izrādēm Rīgā un Cēsīs klausītājiem dota iespēja izdzīvot “Lakstīgalas” stāstu arī Ventspilī,” pauda Madara Boka.

Galvenās lomas operā atveido Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” un divas balerīnas – Sofija Beļkina un Oļesja Čudakova – no Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas.

Tāpat uzvedumā piedalās solisti Jānis Kurševs, Ance Purmale, Katrīna Paula Felsberga, Rūdolfs Bērtiņš un kamerorķestris Agneses Kanniņas vadībā.

Operas iestudējumu veidojusi izcilu personību radošā komanda –

diriģente Aira Birziņa, režisore Māra Ķimele, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, baletmeistare Regīna Kaupuža, scenogrāfe un tērpu māksliniece Inga Bermaka-Apiaha, gaismu mākslinieks Māris Sējāns.

Operas radīšanā komponistu iedvesmojis pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena stāsts par Lakstīgalu, kuras mīlestības dziesma spēj apburt ikvienu.

I. Ramiņš šo operu sarakstījis 2003. gadā pēc trīs amerikāņu koru pasūtījuma.

Intervijā Latvijas Radio 3 komponists atzina: “Tā nav gluži bērnu opera. Kāpēc? Tāpēc, ka Andersens stāstus rakstīja ne tikai bērniem. Lai gan stāsti ir samērā vienkārši, tiem piemīt arī dziļums, kas labāk uztverams pieaugušajiem. Operā ievītie stāsti ir kā mazi dārgakmeņi. Te ir humors, te ir patoss… Visdažādākās emocijas. Te satiekas divi lielie temati – dabīgais un mākslīgais.”

Saistītie raksti

Iestudējums guvis augstu atzinību mūzikas profesionāļu vidū, kļūstot par Lielās mūzikas balvas 2018 nominantu kategorijā “Gada uzvedums”.

Imants Ramiņš ir starptautiski plaši pazīstams latviešu komponists, diriģents, vijolnieks un pedagogs, kā arī dabas zinātnieks. I. Ramiņš apbalvots ar vairākām godalgām, tostarp 2018. gada nogalē par nopelniem Kanādas mūzikas dzīvē valdība piešķīrusi komponistam valsts augstāko apbalvojumu – Kanādas ordeni.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunatnes teātra 80. jubileju sagaidot
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Krāšņi izskanējis LNSO, Latvijas Radio bigbenda un Lindas Leen koncerts
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Sanitas Reinsones “Meža meitas” tulkos angļu valodā
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
“Mums trūkst ap 30 darbinieku.” Apsardzē ienāk mākslīgais intelekts
32 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Kijevā nogādāti Irānas aviokatastrofā bojāgājušo ukraiņu pīšļi
55 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kamaniņu stafetei Eiropas čempionātā medaļa septīto gadu pēc kārtas!
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas volejbolistiem rūgti pārsteigumi Ēģiptē – tiek lūgta tautiešu palīdzība
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Aukstākā būs nakts uz ceturtdienu: laika prognoze nedēļai
5 stundas