Dabā
Zaļā dzīvošana

Pedagogi veic pētījumus mežā0

Foto: mammadaba.lv

Mammadaba vēstniecības Ziemeļkurzemē – Lībagu sākumskolas skolotāju komanda – Ilze Krūmiņa, Irina Statņuka, Dita Gipsere, Vēsma Gaiziņa un Sandra Znotiņa piedalījās tālākizglītības kursos par jaunu starpdisciplināru tematu “Pētījums mežā 8. – 9. klasēm”, kas tapis projekta “Skola 2030” ietvaros, vēsta “mammadaba.lv”.

Kursus „Pedagogu profesionālās kompetences pilnveide vides izglītībā par ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu” organizēja AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta Tālākizglītības centru.

Agrais rīts iesākās LVM klientu centrā Rīgā, jauka sagaidīšana, rīta kafija, lektoru ievads, sadalīšanās komandās un darbu plānošana. Tas viss mums likās jauns un nepierasts, bet jutām pārējo kolēģu atbalstu.

Praktiskā darbošanās LVM Vecumnieku meža iecirknī bija aizraujoša un interesanta. Uzzinājām, kas ir krāja, Bormaņa kociņš, kā mērīt koka augstumu un apkārtmēru, temperatūru uz augsnes, noteikt augu tipu un blīvumu. Uzzinājām, kā izveidot parauglaukumu mežā.

Saulīte bija dāsna, diena silta un pavadītais laiks mežā jaunām zināšanām un prasmēm piepildīts. Kā čakli skolēni bijām nopelnījuši siltu tēju un gardu kāpostu zupu pie ugunskura.

Pēc atgriešanās Rīgā, grupās tika veikta ievākto datu apkopošana. Pēc garās darbošanās svaigā gaisā, tas gan nebija viegli, skaitļi pētījumos daudz, formulas garas, bet prezentācijas materiāls tapa ar radošu pieeju origami tehnikā.

Kursu noslēgumā noklausījāmies pētījuma rezultātu analīzi un pārējo grupu prezentācijas.

Bija prieks satikties klātienē ar dažādu skolu skolotājiem no visas Latvijas un doties kopā mežā! Gūtā iedvesma palīdzēs mums īstenot mācību procesu mežā kopā ar saviem skolēniem!

Mājas darba uzdevums – aprobēt kopā ar skolēniem kursos apgūtos materiālus, īstenojot pētījumu mežā. Bērnudārza audzēkņi jau veiksmīgi to izpildījuši kopā ar skolotāju Ilzi Krūmiņu. Malači! Skolas bērniem darbs vēl priekšā. Veiksmi!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Dabā
Gaidāmas ekstremālas lietavas valsts centrālajos rajonos
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
Jūnijs bijis traks. Kāds būs jūlijs? Toms Bricis videoblogā par laiku šonedēļ un jūlijā
Intervija 3 dienas
LE
LETA
Dabā
Šodien visā Latvijā gaidāms lietus, pēcpusdienā arī pērkona negaiss un krusa
3 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Kopā ar Covid-19 slimnieku autobusā kopā braukuši 109 pasažieri
26 minūtes
ML
Māra Libeka
Veselam
Par ko saņem pamatalgu? Nezina… Stradiņa slimnīcā pārbaudīs, vai jaunais atalgojuma modelis ir dzīvotspējīgs
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Pārsteidzošs čekas dokumentu atradums. Atrastie materiāli atklāj informāciju par pēckara laika nacionālo partizānu kustību 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Konkursā uz Valsts policijas priekšnieka amatu pieteikušies vienīgie ģenerāļi policijā 1
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Izveseļojušies 88% sasirgušo; viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
1 stunda