Žanis Peiners spēlē pret Pireju “Olympiakos”.

Peiners Stambulā “sakur pirtiņu” Strēlniekam un Timmam 0

Lielisku sniegumu ULEB Eirolīgā ceturtdien nodemonstrēja Latvijas basketbolists Žanis Peiners, kurš izcēlās ar 16 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, kas palīdzēja viņa pārstāvētajai Turcijas komandai Stambulas “Dariššafaka Tekfen” savā laukumā negaidīti ar rezultātu 79:75 (24:12, 18:19, 18:22, 19:22) pārspēt Grieķijas klubu Pirejas “Olympiakos”, kurā spēlē Jānis Strēlnieks un Jānis Timma.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 104

Strēlnieks izcēlās ar 15 puntiem, bet Timma spēlēja tikai vienu minūti un palika tukšā.

Peiners šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā iemeta sešus no astoņiem divpunktu metieniem, vienu no diviem trejačiem un vienīgo “sodiņu”. Vēl Latvijas basketbolista kontā deviņas atlēkušās bumbas, kas viņam ir jauns rekords šajā turnīrā, divi bloķēti metieni, četras piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie 21 efektivitātes punkta.

Līdz šim Peiners savā ULEB Eirolīgas karjerā vienā mačā nebija guvis tik daudz punktu un izcīnījis tik daudz atlēkušo bumbu.

Savukārt Strēlnieks nospēlētajās 28 minūtēs un 39 sekundēs grozā raidīja četrus no sešiem trejačiem un visus trīs soda metienus, kamēr abi viņa raidījumi divu punktu vērtē lidoja grozam secen. Vēl latvieša rēķinā piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, četras piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 17 efektivitātes punkti.

Strēlnieks bija “Olympiakos” rezultatīvākais basketbolists.

Tikmēr Timma jau kādu laiku “Olympiakos” komandā tiek pie mazāka spēles laika. Ceturtdien viņš laukumā pavadīja tikai vienu minūti, kuras laikā aizmeta garām vienīgo trīspunktnieku un pieļāva vienu kļūdu, kā arī pamanījās nopelnīt divas piezīmes.

Pirms šī mača “Dariššafaka Tekfen” komanda ULEB Eirolīgā bija piedzīvojusi 12 zaudējumus pēc kārtas un netika uzskatīta par šīs spēles favorīti, tomēr jau pašā cīņas sākumā tā pierādīja pretējo pirmo ceturtdaļu noslēdza ar negaidītu 12 punktu pārsvaru (24:12). Otrajā ceturksnī Stambulas komanda savu pārsvaru palielināja vēl vairāk un tas pat dažbrīd tuvojās 20 punktiem.

Arī otrā puslaika sākumā “Olympiakos” diez ko nesekmējās ar atspēlēšanos, tomēr tas izdevās tieši pamatlaika pēdējās minūtēs, turklāt tieši Strēlnieks ar ļoti svarīgu trīspunktnieku 15 sekundes līdz beigām panāca vairs tikai 74:76. Noslēgumā Turcijas klubs gan spēja noturēt pelnītu uzvaru.

“Dariššafaka Tekfen” sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Tonijs Duglass, kuram arī deviņas rezultatīvas piespēles.

Zīmīgi, ka iepriekšējā Grieķijas čempionāta mačā Strēlniekam pretinieks trāpīja pa galvu, kā rezultātā viņam vajadzēja uzlikt piecas šuves. Pastāvēja varbūtība, ka viņš ceturtdienas spēlē pret “Dariššafaka Tekfen” varētu nepiedalīties, tomēr viņš gāja laukumā un bija viens no komandas līderiem.