Latvijā
Novados

Pensionāre kaņepju lietā prasīs kompensāciju4

Foto – Valsts policija

Viļānu novada Dekšāres pagasta saimniece Dzidra Bruzgule pieprasīs kompensāciju Valsts Policijai par konfiscētajām kaņepēm.

Sarunā ar LA viņa norādīja, ka 363 kaņepju stādi bija labi izauguši – līdzīgi nelielām ziemassvētku eglītēm un tām bija liela vērtība.

“Veikalā viena 200 g kaņepju eļļas pudelīte maksā vairāk nekā septiņi eiro. Vēl jāpierēķina, ka kaņepju šķiedru var izmantot būvmateriālos, tāpat no tās var vīt striķus. Kaņepes var izmantot sviesta gatavošanā, lapas – tējai. Tā kaņepju vērtība ir ellīgi liela,” viņa sacīja.

Konkrēti aprēķini, cik liels varētu būt nodarītais zaudējums, vēl tiks veikti. LA kļuvis zināms, ka pensionārei nodarītās skādes aprēķināšanai tiks piesaistīta Latvijas Industriālo Kaņepju asociācija. Saimniece pieļauj, ka zaudējumi var sasniegt pat vairākus tūkstošus eiro. Pirmdien pensionāre apmeklēs juristu, lai konsultētos par turpmāko rīcību. Viņa pastāstīja, ka savu konsultāciju šajā jautājumā piedāvājis arī jurists Andrejs Judins.

Jāatgādina – pensionāre savā piemājas dārziņā audzēja kaņepes pašas vajadzībām, taču augusta beigās Valsts Policijas pārstāvji konfiscēja visus 363 stādus un ierosināja krimināllietu par, iespējams, nelikumīgu marihuānas audzēšanu.

Pēc pārbaudes veikšanas un rezultātu saņemšanas gan atklājies, ka aizliegto vielu klātbūtne augos nav konstatēta un krimināllieta izbeigta.
Saistītie raksti

Valsts Policijā skaidro, ka viens no policijas uzdevumiem ir cīņa ar marihuānas nelikumīgu apriti un līdzīgos gadījumos kā šis, policija reaģēs un veiks nepieciešamās pārbaudes. Šogad Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldē kopumā likvidētas 15 marihuānas audzētavas, no kurām deviņos gadījumos likumpārkāpēji audzējuši narkotikas brīvā dabā.

Izrādās, ka likumsargi šogad kaņepes izņēmuši arī Ventspils Livonijas ordeņa pils dārzā. Kā liecina informācija muzeja mājaslapā, 12. septembrī pilī ieradās Valsts policijas pārstāvji, kā apmeklējuma iemeslu minot augu pārbaudi pils dārzā. Apskatot augus, likumsargi izņēma sējas kaņepes nosūtīšanai uz ekspertīzi. Muzejā atzīmē, ka sējas kaņepju audzēšana ir atļauta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Valsts policija pārbauda ierobežojumu ievērošanu
18 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Aizputes novadā avārijā cietušais vilciens uzcelts atpakaļ uz sliedēm
18 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Saskaņa” rosina Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcelt uz 2021.gadu
21 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Plānotā krava ar 4,5 miljoniem aizsargmasku un 970 000 respiratoru aizkavēsies
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Diennakts laikā konstatēti 24 jauni Covid-19 gadījumi, kopējam slimnieku skaitam sasniedzot 533
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā sāk iesaistīt motoekipāžas
54 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Autoskolas attālināti. Vai tas ir iespējams?
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Dabā
Noskaidrots visu dzīvnieku “tēvs”
43 minūtes