LETA

Pensionāri plānoto mītiņu pārceļ uz gada beigām 5

Neraugoties uz vairāku senioru organizāciju, kā arī Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) biedres Lilijas Škutānes iebildumiem, LPF senioru mītiņš jeb federācijas priekšsēdētāja vārdiem – sapulce – tomēr notiks, bet tā pārcelta no 6.septembra uz gada beigām, šodien lēmusi LPF dome.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Federācijas vadītājs Andris Siliņš sacīja, ka sapulces rīkošanu atbalstīja vairākums LPF biedru, tādējādi lūgums nerīkot pasākumu neguva nepieciešamo atbalstu. Savukārt lēmums pārcelt sapulci pieņemts, jo tās rīkošana būs lietderīgāka pēc Saeimas vēlēšanām, proti, šī valdība strādās vēl tikai pāris mēnešus, tādējādi senioriem vēlamās izmaiņas, visdrīzāk ,nespēs panākt, teica Siliņš.

Pasākums varētu notikt novembrī vai decembrī un tiktu rīkots iekštelpās, pieļāva LPF vadītājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Federācijas valde šodien arī apstiprināja prasības, kādas sapulcē izvirzīs valdībai un Saeimai, teica Siliņš. Pirmkārt, seniori pieprasīs valdību un Saeimu strādāt tā, lai notiktu ekonomiskā attīstība un darbaspēka atgriešanās Latvijā, kā arī cīņa ar ēnu ekonomiku.

“Tas ir pamats tam, lai mēs varētu kardināli risināt pensiju jautājumu, kurš šobrīd ir iestrēdzis sakarā ar to, ka trešdaļa darbaspēka Latviju faktiski ir pametusi un no pensiju sistēmas aizgājusi,” pauda LPF vadītājs.

Otrkārt, valdībai tiks izvirzīta kategoriska prasība atbilstoši tam, ka ir aizbraucis darbaspēks, samazināt ierēdniecību par vismaz trešdaļu. Tāpat federācijas pārstāvji lūgs risināt pensiju aprēķina jautājumus, padarot aprēķina kārtību sociāli taisnīgāku.

LPF arī lūgs ieviest veselības apdrošināšanas sistēmu pensionāriem un samazināt senioru izdevumus, piemēram, pievienotās vērtības nodokli pirmās nepieciešamības precēm, komunālajiem pakalpojumiem un medikamentiem.

Jau vēstīts, ka vairākas senioru intereses pārstāvošas organizācijas neatbalsta LPF lēmumu 6.septembrī rīkot mītiņu Strēlnieku laukumā. Šīs organizācijas ir Latvijas senioru alianse, Latgales reģiona pensionāru biedrība, Rīgas aktīvo senioru alianse un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas pensionāru biedrība.

Kā 4.jūlijā preses konferencē norādīja organizāciju pārstāvji, viņi vēlas, lai starp pensionārus pārstāvošām organizācijām, ministrijām un valdību notiktu mierīgs dialogs. Viņuprāt, jebkādi protesti pašreizējā politiskajā situācijā varētu valstī izraisīt nestabilitāti. Latvijas senioru alianses vadītājs Jāzeps Janiševs sacīja, ka minētās organizācijas pārstāv vairāk nekā 50% Latvijas pensionāru un tās kategoriski iebilst pret jebkāda veida mītiņiem.

Reklāma
Reklāma

Starp mītiņa pretiniekiem ir arī LPF biedre un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas pensionāru biedrības vadītāja Lilija Škutāne. “Miers ir zelts, un tā ir mūsu veselība. Ja mēs sāksim streikot un ārdīties, tad mēs aiziesim ātrāk projām. Mēs saprotam, ka trūkst naudas, kad tās nav trūcis? Nekas, viss būs normāli. Mēs esam maza tauta, maza valsts, un mums ir jādomā par nākotni, kas mūsu vietā nāks,” žurnālistiem sacīja Škutāne.

Ņemot vērā, ka viedokli nerīkot mītiņu izteikusi arī LPF biedre, Siliņš nolēma jautājumu par mītiņa noturēšanu vēlreiz pārrunāt LPF valdes sēdē. Tomēr viņš norādīja, ka plānotais pasākums nebūs pikets, bet LPF biedru sanākšana, lai izteiktu savu viedokli par pašas federācijas, valdības un Saeimas gada laikā paveikto, un, iespējams, noteiktu uzdevumus jaunajai Saeimai un valdībai. Šis pasākums ticis paredzēts federācijas darba plānā jau gada sākumā, turklāt to plānots ieviest kā tradicionālu pasākumu, viņš sacīja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.