Publicitātes foto

Philip Morris International ieņem pirmo vietu Forbes neto nulles emisiju līderu sarakstā 2

Philip Morris International jau otro gadu pēc kārtas ierindojas starp desmit nozīmīgākajiem ASV biržā kotētajiem uzņēmumiem, kas ieņem līderpozīcijas siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanā. Starptautiskā biznesa medija Forbes ikgadējā neto nulles līderu sarakstā tiek izcelti tie 100 uzņēmumi, kas visaktīvāk iesaistās CO2 emisiju mazināšanā, novēršot vai kompensējot radīto piesārņojumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Reitinga veidošanā Forbes izmanto pētījumu kompāniju Sustainalytics un Morningstar datus, kas mēra uzņēmumu iesaisti siltumnīcgāzu emisiju mazināšanā. Veidojot neto nulles sarakstu, uzņēmumi tiek aplūkoti gan plašākā nozares, gan atrašanās vietas kontekstā, rēķinoties ar to, ka, piemēram, naftas un gāzes ražotājiem ir ļoti atšķirīgi izaicinājumi nekā, piemēram, bankām vai viesnīcu ķēdēm. Cita starpā tiek vērtētās arī uzņēmuma iniciatīvas sadarbības partneru, izplatītāju un klientu CO2 emisiju mazināšanā.

Philip Morris International bija viens no pirmajiem ārvalstu investoriem Baltijas valstīs pēc neatkarības atgūšanas, un šo vairāk nekā trīsdesmit gadu laikā uzņēmums reģionā ir īstenojis vairākus pasākumus, kuru mērķis ir samazināt CO2 emisijas, ietekmi uz vidi un elektroenerģijas patēriņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, Philip Morris Lietuva rūpnīcā Klaipēdā enerģijas un siltuma ražošanu nodrošina biomasas katls, savukārt tabakas apstrādes procesā iegūtais siltums tiek atkārtoti izmantots karstā ūdens sildīšanai. Mākslīgais intelekts rūpnīcā regulē dzesēšanas un mitrināšanas sistēmas. Visā rūpnīcā tiek izmantots enerģijas taupīšanas apgaismojums, tostarp apgaismojuma regulēšanai daudzviet ir uzstādīti arī kustību sensori.

“Uzņēmuma mērķis ir darboties pēc iespējas ilgtspējīgāk. Esam vienlaikus gan tabakas nozares līderi bezdūmu produktu izstrādē, gan  arī cenšamies būt līderi CO2 emisiju samazināšanā. Aktivitātes Baltijas reģionā veicina arī kopējos Philip Morris International panākumus Forbes neto nulles emisiju reitingā. Rūpnīca Klaipēdā pirms pieciem gadiem kļuva par pirmo no visām Philip Morris International rūpnīcām, kas panāca CO2 neitralitāti un varēja dalīties pieredzē ar visu uzņēmuma starptautisko komandu. Pirmā vieta Forbes reitingā mūsu reģiona komandai dod vēl lielāku motivāciju uzņēmuma kopējā mērķa sasniegšanā līdz 2040. gadam panākt nulles siltumnīcgāzu emisijas visā mūsu darbības ķēdē”, stāsta Philip Morris Baltic izpilddirektors Mindaugs Dacys.

2019. gadā Klaipēdas rūpnīca kļuva par pirmo Philip Morris International rūpnīcu pasaulē, kas saņēmusi CO2 neitralitātes sertifikātu. Tas apliecina, ka rūpnīca būtiski ir samazinājusi siltumnīcefekta gāzu emisijas un atlikušo CO2 daļu kompensē, investējot gaisa piesārņojuma samazināšanai pasaulē. Periodā no 2020. līdz 2023. gadam rūpnīcā radīto emisiju apjoms tika samazināts vēl par 93,5 % un arī šobrīd rūpnīcā tiek pieliktas visas pūles, lai siltumnīcefekta gāzu emisijas samazinātu vēl vairāk.

Klaipēdas rūpnīca šogad apliecināja, ka tā ir arī līdere ūdens saglabāšanas jomā – ražotne kļuva par vienīgo rūpnīcu Baltijas valstīs, kurai ir piešķirts starptautiskais Alliance for Water Stewardship sertifikāts. Tas apliecina, ka rūpnīca ne tikai veicina ūdens resursu saglabāšanu, bet arī mudina citus aktīvi iesaistīties ūdens saglabāšanā, veicinot reģiona ūdens baseina izpēti kopā ar vietējiem zinātniekiem un organizējot vides sakopšanas akcijas.

Philip Morris International šobrīd koncentrējas uz pastarpināti radīto CO2 emisiju mazināšanu. Tās ir tā dēvētās trešā tvēruma emisijas, kas rodas uzņēmuma piegādes ķēdēs un produktu izmantošanas procesā. Uzņēmums ir izvirzījis mērķi līdz 2040. gadam samazināt siltumnīcgāzu emisijas līdz nullei visā tās darbības ciklā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.