Foto-LETA

Piena sūkalas var izmantot jebkurai dārza kultūrai, arī kaļķot augļukokus 0

“Vai dārzā var izmantot sūkalas, kas paliek pāri, mājās gatavojot biezpienu? Žēl liet laukā. Varbūt noderētu kādiem augiem skābummīļiem?”
 HELĒNA Preiļu novadā

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Pāri palikušās sūkalas var izmantot kā organisko mēslojumu jebkurai dārza kultūrai. Tās veicina mikroorganismu augšanu un slāpekļa pievadīšanu, tā uzlabojot augu barošanās apstākļus. Piena sūkalas noder arī augsnes paskābināšanai krūmmellenēm vai citiem skābās augsnēs augošiem augļaugiem. Tās neatšķaidītas izlej zem krūma, pēc tam ierušina zemē, lai uz augsnes virskārtas neveidotos pelējums. Protams, sūkalām jābūt no dabiska rūgušpiena, bez sāls vai citu garšvielu piedevām. Augļkopis Andris Dišlers iesaka liet divas trīs reizes sezonā (pavasarī vai vēlu rudenī), ne vairāk par spaini zem katra krūma. Nevajadzētu piebarot vasaras otrajā pusē (pēc Jāņiem), lai lieki neveicinātu augšanu. Šajā laikā sūkalas droši var liet uz siltumnīcu dārzeņiem, piemēram, uz gurķiem vai tomātiem, tā piegādājot augiem kalciju un mazinot augļu pūšanu.

Katrā ziņā labāk savā dārzā vispirms pārbaudīt sūkalu lietderību ar dažiem augiem: ja divu nedēļu laikā neparādās nekādas pazīmes (piemēram, lapu hloroze), tie jūtas labi un var mēslot atkārtoti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piena sūkalas ir noderīgas arī augļukoku kaļķošanai, pasargājot stumbru mizu pret saules un sala bojājumiem. Kaļķošanai uz 10 litriem ūdens pievieno 1 – 2 kg nedzēsto kaļķu, 200 – 300 g vara vitriola un nedaudz līmvielas (piena sūkalu).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.